آخرین جمعه ماه شعبان

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 53 بار
سپاس‌های دریافتی: 182 بار

آخرین جمعه ماه شعبان

پست توسط کاظم سبزواری »

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام خدمت تمام دوستان عزیزم
فردا آخرین جمعه ماه شعبان می باشد
خودم دارم غبطه میخورم که چرا کاری انجام ندادم چرا توی این ماه و ماههای دیگر کاری انجام ندادم
سال پیش بود که وقتی این 3 ماه رد شد با خودم گفتم کاظم سال دیگر هواست باشه از دست ندی
ولی امسال هم در خواب غفلت بودیم و گذشت :D
ولی هنوز امیدی است و بوده و خواهد بود
امشب را امیدوارم که از دست ندهیم رفقا جدا ما رو هم دعا فرمایید
محمد علی عزیز ، پاسخ جوی گرامی و... ما را هم در خلوت هایتان فراموش نکنید .

از اوقات مهم ماه شعبان ، آخرين جمعه ماه شعبان است . از عبدالسلام بن صالح هروى نقل شده است كه مى گويد: آخرين جمعه شعبان ، به ديدن ابى الحسن على بن موسى الرضا (عليه السلام ) رفتم ، حضرت فرمودند:

«اباصلت ! بيشتر شعبان گذشت و اين آخرين جمعه آن است ؛ سهل انگاريهاى گذشته خود را در اين ماه جبران كن . بسيار دعا و استغفار كن و قرآن بخوان ؛ از گناهانت توبه كن تا وقتى ماه رمضان مى آيد، مخلص براى خدا باشى و هيچ امانتى به گردنت نباشد؛ مگر اين كه آن را رد كنى و هيچ كينه اى از مؤ منى در دلت نباشد مگر اين كه آن را از بين ببرى و از هر گناهى كه انجام مى دهى ، دست بردار. تقوى خدا پيشه كن و در نهان و آشكارت به او توكل كن.»

(که خداوند در قرآن می فرماید):«و كسى كه به خدا توكل كند، خدا براى او كافى خواهد بود».

و در باقيمانده اين ماه ، اين دعا را زياد تكرار كن :

اللهم اءن لم تكن غفرت لنا فى ما مضى من شعبان ، فاغفرلنا فى ما بقى منه .
(خدايا! اگر در اين مدت كه از شعبان گذشته ، ما را نبخشيده اى در مدتى كه از آن مانده ما را بيامرز)؛

زيرا خداوند متعال به احترام ماه رمضان ، در اين ماه افراد زيادى را از آتش رها مى كند. - سه روز آخر شعبان ، فرصت مناسبى است براى كسى كه تمام اين ماه را روزه نگرفته ، تا روزه بگيرد. امام صادق (عليه السلام ) فرمودند: كسى كه سه روز آخر شعبان را روزه بگيرد و آن را به ماه رمضان وصل كند، خداوند روزه دو ماه پى درپى ، براى او مى نويسد
.

یا علی التماس دعا
[External Link Removed for Guests]
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 3085 بار
سپاس‌های دریافتی: 5884 بار
تماس:

پست توسط محمد علي »

به نام خدا

سلام به دوست عزیزم آقا کاظم

طاعات و عباداتتون قبول :razz:

امشب را امیدوارم که از دست ندهیم رفقا جدا ما رو هم دعا فرمایید
محمد علی عزیز ، پاسخ جوی گرامی و... ما را هم در خلوت هایتان فراموش نکنید .

از اون روزی که شما این مطلبو زدی دارم فکر می کنم چه جوابی بدم .

اخه من با اینهمه گناه و غفلت کجا و دعا کردن برای پاکانی مثل شما ؟

ولی یاد یک حدیثی افتادم که دلمو خیلی اروم کرد :

امام صادق(ع) به یکی از یارانشون فرمودند : « با زبانی که گناه نکرده اید ، دعا کنید تا دعایتان مستجاب شود .

راوی پرسید : چگونه ؟ (من که با زبانم خیلی گناه کردم و زبان بی گناه ندارم)

امام(ع) فرمودند : تو با زبان برادرت گناه نکرده ای و او نیز با زبان تو گناه نکرده است ، پس تو برای برادرت دعا کن و او نیز برای تو .

که بی شک دعایتان در مورد یکدیگر مستجاب خواهد شد .
»

خیلی زیباست و بهم خیلی امید داد . در این روز عزیز از همه دوستان و مهربانان خانواده اعتقادات درخواست می کنم

این حقیر را دعا کنند ، من هم شما را دعا می کنم . با زبان همدیگر ...

از همه خصوصا برادر عزیزم آقا سید محسن که خیلی برای این سایت زحمت می کشند و همچنین از سلاله پاک نبوی (ص) هستند .

هم حلال کنند و هم دعا ...

سر افطار یاد ما هم باشید :D

یاعلی.ع :razz:

ارسال پست

بازگشت به “آداب”