ازدواج

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 60 بار
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

ازدواج

پست توسط fasele86 »

دقیقاً نمیدونم که جایی که سئوالم را دارم مطرح میکنم، درسته یا نه، و در صورتی که اشتباه باشد قبلاً از دوستان عذر خواهی میکنم.

من شنیده ام که متن زیر دعای حضرت علی در مورد ازدواج بوده است، اما اطمینان به صحت آن ندارم.
دوستان ممنون میشم اگر صحیح است منبع آن را معرفی و اگر در اینترنت دسترسی به این منبع هست، لینک آن را بهم بدید.
و در صورتی که اشتباه است، اگر ایشان دعای خاصی داشته اند، آن دعا را در اختیارم قرار بدند.

" پروردگارا، همسري مهربان و بچه آور و شکرگزار و باغيرت به من عطا کن که اگر به او نيکي کردم شکرگزار باشد، و اگر به او بدي کردم مرا ببخشد، و اگر ياد خدا کردم مرا ياري کند، و اگر خدا را فراموش کردم مرا به ياد خدا بيندازد، و اگر از نزد او خارج شدم (اسرار و اموال و آبروي مرا) حفظ کند، و اگر بر او وارد شدم مرا خوشحال سازد، و اگر او را به کاري امر کردم مرا اطاعت کند، و اگر بر عليه او قسم خوردم (که او کاري را انجام دهد) او (آن کار را انجام داده) و مرا از آن قسم بريء­الذمّه ­کند، و اگر بر او غضب کردم مرا راضي سازد. اي پروردگار صاحب جلال و اکرام، چنين همسري را به من ببخش! پس به درستي که من او را از تو خواسته­ام و به من نمي رسد مگر آن چيزي که تو منت مي گذاري و عطا مي کني.» خدايا، همسري به من ببخش که عاشقانه دوستش داشته باشم ، عشقي در خانه دلم قرار ده که شعله هايش هيچگاه خاموش نشود، به من همسري ببخش که عاشقانه دوستم داشته باشد تا لحظه اي که به کنار تو بيايم. به من همسري ببخش که عاشقانه دوستش بدارم تا لحظه اي که به کنار تو بيايم. خدايا مي ترسم از لحظه اي که بدون عشق زندگي کنم ، ترسم را درک و درمانش کن تا آرام گيرم "
تنگ است بسی به سینه ام راه نفس :: از بس که به راه حق نمی بینم کــــس
پر گشته جهان اسرار از ظلم و نفاق :: ای پـادشه عصـــــر به فریـاد برس
New Member
New Member

Re: ازدواج

پست توسط fasele86 »

گویا هیچ کس نمیخواد به سئوال من جواب بده، و یا شاید کسی نمیدونه! خب حداقل بگید که نمی دونید! ....
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

fasele86 نوشته شده:گویا هیچ کس نمیخواد به سئوال من جواب بده، و یا شاید کسی نمیدونه! خب حداقل بگید که نمی دونید! ....
سلام موضوع جالب و زیبائی هست .دستتون درد نکنه .دوستانِ خوب ما در این سایت اگر اطلاعاتی در این مورد داشته باشند حتما پاسخ میدند و دریغی ندارند .اما اینکه میگین اگر نمیدانیم بگیم نمیدانیم , اگر همه ی کسانی که نمیدونند بخوان بگن نمیدونند , اونوقت اگه تو این تاپیک سوزن بندارین پایین نمیاد :D
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Advance Member
Advance Member
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 227 بار

Re:زوجه صالحه

پست توسط sh.ahmad »

سلام برfasele86 دررابطه باسوال فوق توجه شمارابه این حدیث ازعلی ع جلب میکنم
حضرت امیرالمومنین علیه السلام فرمودند:هر یک از شما که خواست ازدواج کند باید ابتدا دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت سوره ی فاتحةالکتاب و سوره ی یس را بخواند، وقتی که از نماز فارغ شد بعد از حمد و ثنای پروردگار، این گونه بگوید:
اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی زَوْجَةً صَالِحَةً وَدُوداً وَلُوداً شَکُوراً قَنُوعاً غَیُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَکَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ وَ إِنْ ذَکَرْتُ اللَّهَ تَعَالَى أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِیتُ ذَکَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَیْهَا سُرَّتْ وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِی وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَیْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِی وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَیْهَا أَرْضَتْنِی یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ هَبْ لِی ذَلِکَ فَإِنَّمَا أَسْأَلُکَ وَ لَا أَجِدُ إِلَّا مَا قَسَمْتَ لِی فَمَنْ فَعَلَ ذَلِکَ أَعْطَاهُ اللَّهُ مَا سَأَلَ(بحارالانوار،ج100،ص268)
اللهم اجعلنا من المتمسکین بولایة رسولک (ص) وامیرالمؤمنین واولاده الطیبین الطاهرین المعصومین (ع)
New Member
New Member

پست توسط fasele86 »

سلام علیکم

با این اوصاف اونچه که به من قبلا گفته بودند دقیقا حدیث حضرت نیست، و قسمتهای آخرش بهش اضافه شده!
جالب اینکه بیشتر به خاطر جملات آخر این دعا بود که به صحتش شک کردم ...

بابت راهنمایی و پاسخ ممنونم
ارسال پست

بازگشت به “پرسش و پاسخ”