فرار به جلو ..............چرا؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

قفل شده
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 31 بار
سپاس‌های دریافتی: 25 بار

فرار به جلو ..............چرا؟

پست توسط ياس من »

بنده دنبال مطالب لازم جهت بحث ومناظره با دلیل واستدلال بودم ولی شماها بلافاصله این جمله زیر در غیابم نوشتید

(((((اما گویا آمادگی کاربر یاس من تنها در همان حد " اعلام آمادگی " بوده است ! ))))
معنای این جمله فوق چیست ؟

شماها چرا فرار به جلو کردید ؟

چرا تاپیک مناظره را قفل کردید؟

اگر مناظره روز ها هم به طول می انجامد ............من حاضرم
Member
Member

Re: فرار به جلو ..............چرا؟

پست توسط ياس من »

1 – حتی اگر سران اهل تسنن کافر باشند ................قران اجازه (سب آنان ) به ما نمی دهد چون آنان مقابله به مثل خواهند کرد   وَلاَ تَسُبُّواْ الَّذِينَ يَدْعُونَ مِن دُونِ اللّهِ فَيَسُبُّواْ اللّهَ عَدْوًا بِغَيْرِ عِلْمٍ كَذَلِكَ زَيَّنَّا لِكُلِّ أُمَّةٍ عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلَى رَبِّهِم مَّرْجِعُهُمْ فَيُنَبِّئُهُم بِمَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ ﴿۱۰۸﴾

2 – هیچ یک از معصومین سلام الله علیهم اجمعین نه خودشان در مقابل مردم علناً وبا اسم به سران تسنن سب ولعن وهتاکی وحرمت شکنی کردند ونه دستور چنین کاری به شیعیان خود دادند <
  الف : وقتي به امام صادق (عليه السلام) مي‌گويند

إنا نرى في المسجد رجلا يعلن بسبّ أعدائكم و يسمّيهم، فقال: ما له؟! لعنه الله! تعرض بنا! قال الله

«
وَ لَا تَسُبُّوا الَّذِينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَيَسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَيْرِ عِلْمٍ   يکي از دوستان شما در مسجد نشسته و دشمنان شما را با ذكر نام، لعن مي‌كند. امام (عليه السلام) فرمود: او را چه شده است؟! خداوند او را لعنت کند كه ما را در معرض سبّ و شتم آنها قرار مي‌دهد

منبع : بحار الأنوار للعلامة المجلسي، ج71، ص217 ـ الإعتقادات في دين الإمامية للشيخ الصدوق، ص107

ب : امام باقر (عليه السلام) فرمود

و لا تتكلموا بالفحش، فإنه لا يليق بنا و لا بشيعتنا

: فحش دادن، نه زيبنده ما است و نه زيبنده شيعيان ما

منبع : مستدرك الوسائل للميرزا النوري، ج12، ص82 ـ جامع أحاديث الشيعة للسيد البروجردي، ج13، ص432
          ما تربيت شده اينها هستيم و بايد نشان بدهيم كه در مكتب چه كسي تربيت شده‌ايم.   ج : امام صادق (عليه السلام) مي‌فرمايد
  اگر ادب شما خوب باشد، آنها ما را دعا مي‌كنند و مي‌گويند

رحم الله جعفرا قد أدّب أصحابه، فأحسن تأديبهم

: خداوند جعفر بن محمد را رحمت كند كه أصحابش را چه خوب تربيت كرده است
    ». ولي اگر برخورد ما با اهل‌سنت بد باشد، به امام صادق (عليه السلام) بد مي‌گويند

وسائل الشيعة للعاملي، ج8، ص430 ـ من لا يحضره الفقيه للشيخ الصدوق، ج1، ص383 ـ جامع أحاديث الشيعة للسيد البروجردي، <  د : امير المومنين(عليه السلام) هم در خطبه 16 نهج البلاغه در مورد معاويه مي‌فرمايد
  و الذي فلق الحبه و برأ النسمة! ما أسلموا و لکن إستسلموا

: اينها مسلمان واقعي هم نبودند و اظهار مسلماني مي‌كردند
  ». اما با اين وجود در خطبه 206 نهج البلاغه مي‌فرمايد
  إني أكره لكم أن تكونوا سبابين

: من دوست ندارم شما جزء فحش‌دهندگان باشيد

3 - فحش، منطق و دليل كسي است كه منطق و دليل ندارد. ما كه معتقديم مكتب شيعه، مملوّ از دليل برهان و استدلال است و تنها مذهب برگرفته از متن قرآن و منطبق با    سنت راستين محمدي (صلي الله عليه و آله و سلم) است، چرا بايد سراغ فحش و ناسزا برويم؟       بر فرض هيچ‌يک از ائمه (عليهم السلام) مطلبي را در نهي از اهانت نمي‌گفتند و فقهاء و بزرگان ما هم چيزي نمي‌گفتند،  عقل چه حکم مي‌کند؟   آيا اين فحش، به صلاح شيعه است يا به ضرر شيعه؟  4 – اگر امروزه نظام جمهوری اسلامی علناً وبا اسم به سران اهل تسنن سب ولعن وفحش وهتاکی ( لعنت به عایشه فاحشه ؛ نجس ؛ قاتل پیامبر؛ ملعونه ؛ خبیثه وعمر ولد زنا واهل لواط و.و.و ) بپردازد ....................عکس العمل اهل تسنن ویهود ونصاری که مترصد فرصت ضربه زدن به اسلام ومسلمین اند ...........چه خواهد بود؟    
 عقل چه حکم مي‌کند؟   5 – از نماد های مهم وموثق تولی وتبری درنظام مکتب تشیع ما زیارت عاشوراء است ........  ما تابع تولی وتبری امام باقر علیه السلام هستیم وزیارت عاشوراء در آن لعن وسب وجود دارد اما بدون اسم است ....................وما آن را قبول داریم 
Member
Member

پست توسط ياس من »

6 – نظر تمام مراجع تقلید تولی وتبری جزء فروع دین است ونه اصول دین ...........   
 پس باید در انجام آنها تقلید کنیم ...................لذا تمام مراجع تقلید ؛ اجازه سب ولعن علنی وبا اسم به مقلدین خود نمی دهند  هیچیک از مجتهدین طراز اول امروزه فتوای سب ولعن علنی وبا اسم ...............ندادند   7 – مقام معظم رهبری سب ولعن به سران اهل تسنن حرام دانستند ؛وهمچنین امام خمینی اجازه لعن وسب علنی وبا اسم به سران أهل تسنن ندادند ...........  8 – تاریخ می گوید :  پس از فتح مکه ؛ پیامبر اکرم از تمام کفار ومشرکین در گذشت (حتی از قاتل عموی حمزه )وفرمود:  اذهبوا انتم الطلقاء ............  اما از کسانیکه به زنان وبه مردان مسلمان واسلام هجو وبی حرمتی وسخن ناروا به زبان جاری ساختند ؛ دستور کشتن آنها را داد حتی اگر به پرده کعبه آیزان شده باشند .................چرا؟  ولی امرزوه ایه الله العظمی عبد الحسین ؛ فتوا داده است که عایشه همسرپیامبر؛ فاحشه ؛ قاتل؛ نجس ؛ ملعونه و.و.و هستند   9 -
در نهج البلاغه می خوانیم که علی علیه السلام به جمعی از یارانش که پیروان معاویه را در ایام جنگ صفین دشنام می دادند میفرماید:
انی اکره لکم ان تکونوا سبابین و لکنکم لو وصفتم اعمالهم و ذکرتهم حالهم لکان اصوب فی القول و ابلغ فی العذر؛
  بعبارتی امام از شیعیان خود خواسته است به جای سب ولعن دشمن ؛.......... نقاط ضعف واشتباهاتش رابیان کنند  10 – چر ا حضرت علی علیه السلام:  الف : با علم به منحرف بودن سران اهل تسنن است   ب : وبا اینکه ایشان هرگز از شهادت در راه خدا ترس وواهمه نداشت بلکه ارزوی او شهادت است  ج :وبا علم بر اینکه یار ویاور در مقابله با سران نفاق وکفر نداشت ...............   د:وبا اینکه معظم له ...........ایمان آنان را قبول نداشت   پس چرا بیعت تحمیلی رهبران اهل سنت را قبول کرد وسکوت نمود..........چرا؟  اری اول حضرت ..............تا 6 ماه از مسلمین خواست که به بیعت غدیر وفادار بمانند ...................ولی نشد     سکوت علی ........... برای حفظ وحدت مسلمین (اکثریت از اهل انحراف بودند وکمتر از از تشیع ) ................  در مقابل یهود ونصاری ومنافقین بود ..............<  پس سکوت علی ........نه از روی ترس ونه از روی تسلیم به نفاق ..............بلکه   در مقابل دشمنان ؛ ..........................مسلمین باید بمانند اگرچه ازشعیان علی هم نباشند ...........  .  .  .  وما دست تشیع خود بر نمی داریم وبه نفاق رقیب معتقدیم ولی امروزه دشمن اصلی تشیع ؛ یهود ودست پرورده آنان است   قران می فرماید: لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُواْ الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُواْ  
Member
Member

پست توسط ياس من »

11-  امام حسن مجتبی وامام محمد باقر علیهما السلام در مقابل اهانت وهتاکی معاندین ودشمنان به ساحت مقدسشان ؛ مقابله به مثل کردند یا بازبان لین وبا حکمت وموعظه حسنه کار را فیصله داده ومعاند را به محب تبدیل کردند کدام کار را دنبال فرمودند ؟آیا سیرت أهل البیت الرسول (ص) بهتر است یا برخورد غلط شماها ؟<مگر پیامبر اکرم به حضرت علی نفرمود اگر خداوند متعال به دست شما یکنفررا هدایت کند از خیری که خورشید در یک شبانه روز به زمین می رساند؛ بیشتر وبالاتر است؟<هدف از سب ولعن وهتاکی به مقدسات اهل سنت چیست؟<  الف : اعلام برائت وبیزاری از دشمنان اهل البیت ؟ > 
 خوب نمی شود این بیزاری را در دل نگهدارید ؟    فضایل اهل البیت را بیان کردن واشتباهات آنان را گوشزد نمودن ؛ بهترین روش تبری به حساب می آید   امام معصوم می فرماید :<  اگرسخنان ورفتار وخصایل وعقاید ما را به دیگران معرفی کنید , مردم به سوی ما گرایش ورو می اورند    خوب به جای خشم مقدس ائمه اطهار را به مردم نشان دادن ؛ لبخند وعشق ورحمت ایشان رابه دیگران نشان دهید  هرسه (بفرما – بنشین وبه تمرگ ) ........یک چیزی را نشان می دهد :  نشستن است .....................خوب کدام گزینه از این نشستن بهتر است 
Member
Member

پست توسط ياس من »

به این یازده مورد که نوشتم پاسخ دهید؟

وبنده ر ا به جای دیگر محول نکنید تا پاسخ ها یکطرفه نشود
Member
Member

پست توسط ياس من »

سلام بر شما

کاربر یاس من

نحوه سخن گفتن تو و امثال تو نشان می دهد که چقدر از علم برخوردار هستی !!!!!

حرفهایت - که به زعم خودت در رد بر سخنان بنده است - اینقدر بی محتوا می باشد که بحث کردن در مورد آنها بی فایده است و بهتر است هرچه در چنته داری در بحث میان تو جناب عبدالحسین عزیز بیان کنی !!!

باز هم برای دیگران تکرار می کنم که همین " یاس من " در مقابل سخن آیت الله خمینی در باب اخبث بودن عایشه و معاویه و طلحه از سگ و خوک ، حرفی ندارد !!!!!

بد نیست مطلبی دیگر را بیان کنم :

آیت الله خمینی در " الرسائل " ج 2 ص 73 چنین می گوید :

فان الناظر في اخبار الترجيح من موافقة الكتاب ومخالفة العامة يرى ان الترجيح بهما ليس بمحض التعبد بل لكون الموافقة له والمخالفة لهم طريقا إلى الواقع وان الحق والرشد في موافقته ومخالفتهم

آنچه که ناظر بر اخبار ترجیح از موافقت با کتاب الله و مخالفت با عامه ( اهل خلاف ) می باشد این است که ترجیح این دو تنها برای تعبد نیست [HIGHLIGHT=#ffff00]بلکه موافقت با کتاب الله و مخالفت با آنها ( اهل خلاف ) راهی است به سوی واقعیت و قطعا حق و هدایت در موافقت با کتاب الله و مخالفت با اهل خلاف می   .

آیا بحث لعن و تبری از مقدسات اهل خلاف امری است که موافق معتقدات اهل خلاف است و یا مخالف معتقدات اهل خلاف ؟؟؟!!!

یاس من :
باز مزخرف جواب دادی ..............

تو اگر صداقت داری ..............جواب تک تک بندهای نوشته ام را بده (11 ) بند

جواب همین خطی که رنگی کردید میدهم:

امام خمینی (ره) .........عایشه وهرسه نفر سران تسنن را قبول ندارد وهر شیعه نیز چنین است
اما
من میگویم امام خمینی وتمام مراجع تقلید به سب ولعن آشکارا وعلنی وبا نام در ملاء عام واز راه رسانه های گروهی مخالف هستند

شماها چه جوابی دارید ؟
Member
Member

پست توسط ياس من »

امام خمینی در سال 1357 وارد ایران شد وبعنوان رهبر وولی فقیه وسکاندار نظام وحکومت اسلامی در ایران شد وتا تاریخ 1368 در این مقام ماند

سوال در کدامیک از:

سخنرانی هایش

نوشته هایش

ملاقاتش با مردم

ملاقاتش با سران مملکت

ملاقاتش با سران کشورهای دیگر

در وصیت نامه

در صدا وسیما

ایشان علناً وبا اسم به ابوبکر وعمر وعثمان وعایشه فحاشی وهتاکی وتهمت وسب ولعن کرده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟............

در کدام یک از موارد فوق .........انجام داده است

ایا امام خمینی گفته است که عایشه فاحشه است که شماها از او تقلید می کنید وچنین سخن بی روا به زبان جاری می سازید

جواب دهید؟
Member
Member

پست توسط ياس من »

هیچ یک از حوزه های علمیه ومراجع تقلید ؛ کار شماها (فحاشی وتوهین وسب

ولعن به اهل تسنن ) تایید وقبول ندارند .....................
Member
Member

پست توسط ياس من »

سوال شما ها :
آیا بحث لعن و تبری از مقدسات اهل خلاف امری است که موافق معتقدات اهل خلاف است و یا مخالف معتقدات اهل خلاف ؟؟؟!!!

جواب ما :

چه موافق چه مخالف باشد ............برایمان فرق نمی کند ..................

امروزه بر اساس اجتهاد وفتاوای مراجع تقلید وولایت فقیه :

سب ولعن وهتاکی علنی وبا اسم بردن به مقدسات اهل تسنن ممنوع ودرست نمی باشد ................

ایه الله خامنه ای آنرا حرام دانستند

Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 135 بار

پست توسط عبدالحسین2 »

ياس من نوشته شده:بنده دنبال مطالب لازم جهت بحث ومناظره با دلیل واستدلال بودم ولی شماها بلافاصله این جمله زیر در غیابم نوشتید

(((((اما گویا آمادگی کاربر یاس من تنها در همان حد " اعلام آمادگی " بوده است ! ))))
معنای این جمله فوق چیست ؟

شماها چرا فرار به جلو کردید ؟

چرا تاپیک مناظره را قفل کردید؟

اگر مناظره روز ها هم به طول می انجامد ............من حاضرم

بسمه تعالی شانه
کاربر یاس من ،

شما حاضر به مناظره نبودید و در همان حال که از مناظره فرار می کردید مطالب متعددی را در بحث دیگری می نوشتید ! بنابراین آنطور که فرموده اید " غیابی " در کار نبوده است .
از طرف دیگر تاپیک مناظره نیز باز است و منتظر کنار گذاشتن ترس شما و حضور شما می باشد ! سوال اول هم شده است و لازم است پاسخ بدهید .
اگر جرات بحث و گفتگو را ندارید چرا ادعایی دروغین را مطرح می کنید ؟ کدام قفل ؟ کدام غیاب ؟
باز هم تاکید می کنم که آمادگی شما تنها در همان حد اعلام آمادگی بوده است و تاکنون جرات بحث را نداشته اید و احتمالا در آینده نیز نخواهید داشت .
در هر حال اینجانب منتظر حضور شما هستم ، اگر البته ترسی در کار نبوده و حضوری در کار باشد . لذا ادعای " من حاضرم " را کنار بگذارید و رسما و حقیقتا حاضر شوید .
پاسخ سوالات شما در بحث مناظره داده خواهد شد . چنانچه به سوال ابتدایی حقیر پاسخ بدهید و کم کم به جلو برویم ، همان اتفاقی می افتد که زمان انتشار سخنان برخی از علما در خصوص سب و لعن در تالار عقاید اتفاق افتاد !
قفل شده

بازگشت به “پرسش و پاسخ”