چرا باید زندگی کرد؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: Tehran, Iran
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 138 بار
تماس:

چرا باید زندگی کرد؟

پست توسط mona m »

سلام به همه ی دوستان. چند وقت که یه سوال ذهنمو مشغول کرده و از اونجا که می دونم شما ها همیشه بهترین جوابا رو می دید، تصمیم گرفتم که با شما مطرحش کنم. تصویر 
  به نظر شما چرا خدا ما رو آفریده؟  
  در این مورد جوابای زیادی شنیدم، اما ببینید من چی میگم. من میگم که خدا همه چیز رو با هدف آفریده و از اونجایی که خدا عادل هست، پس در آفرینش های خدا هم باید عدل دیده بشه. به نظر من آفرینش ما از روی عقل هست، ولی با عدل همراه نیست. چون آفرینش ما، هیچ سودی برامون نداره.تصویر 
  به نظر شما، آفرینش ما مشکل نداره؟تصویر  ببینید دوستان، از اونجا که به نظر من دنیا بی ارزشه، دیگه دلیلی برای زندگی نمیبینم. می خوام بدونم شما با چه هدفی زندگی می کنید؟ 
خدا را دوست دارم, بخاطر اینکه از من می پذبرد که بگویم: دوستت دارم...
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 72 بار

Re: چرا باید زندگی کرد؟

پست توسط سارا/سینا »

در آفرینش شاید مساوات دیده نشود اما این دلیل بر نبود عدل نیست

دنیا وقتی مذمومه که انسان دنیایی باشه اما دنیایی که آخرت را درست کنه خیلی هم عالیه

از این جا هم معلوم شد که چرا باید زنده باشیم

چون با زندگی درست آینده ایی خوب در انتظار ماست
Advance Member
Advance Member
تماس:

پست توسط mona m »

مشکل همین جاست. آخرت به چه دردی می خوره؟ شما فکر کن تو کل زندگیت آدم خوبی بودی، اون دنیا هم رفتی بهشت، خب؟ بعدش چی؟ آدم فقط خوش میگذرونه. اون وقت یعنی فقط برای لذت بردن آفریده شده. شما فکر کن مهمترین چیز که ما میگیم نزدیکی به خداستو عشق بین بنده و خوداست، به کجا می رسه؟ مگه غیر از اینکه آدم از این رابطه لذت میبره؟ به نظر شما این آیندست؟ به نظر شما آینده لذت بردنه؟ یعنی دیگه فایده ای نداره؟
دلیل آفرینش ما از روی عقل درسته, ولی من نمی فهمم کجاش عدل داره؟ لذت بردن انسان در برابر تفکری که باعث خلقت شده، برابره؟
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 72 بار

پست توسط سارا/سینا »

آخرت فقط بهشت نیست یا بهتر بگم بهشت فقط لذت نیست لذت فقط لذت مادی نیست
برفرض هم که حرف شما درست باشه من نفهمیدم چه ربطی به عدل داره ؟

بر فرض هم که به عدل ربط داشته باشد مگه از کسی حقی سلب شده که می گویید خلاف عدل است ؟؟؟؟

بالاخره بحث شما مبهم است اگر صلاح می دونی بیشتر اما مختصر توضیح دهید
Advance Member
Advance Member
تماس:

پست توسط mona m »

دستت درد نکنه، مشکلم حل شد.
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 227 بار
سپاس‌های دریافتی: 154 بار

پست توسط kiuhnmgtrdcv »

mona m نوشته شده:
  سلام به همه ی دوستان. چند وقت که یه سوال ذهنمو مشغول کرده و از اونجا که می دونم شما ها همیشه بهترین جوابا رو می دید، تصمیم گرفتم که با شما مطرحش کنم. تصویر 
  به نظر شما چرا خدا ما رو آفریده؟  
  در این مورد جوابای زیادی شنیدم، اما ببینید من چی میگم. من میگم که خدا همه چیز رو با هدف آفریده و از اونجایی که خدا عادل هست، پس در آفرینش های خدا هم باید عدل دیده بشه. به نظر من آفرینش ما از روی عقل هست، ولی با عدل همراه نیست. چون آفرینش ما، هیچ سودی برامون نداره.تصویر 
  به نظر شما، آفرینش ما مشکل نداره؟تصویر  ببینید دوستان، از اونجا که به نظر من دنیا بی ارزشه، دیگه دلیلی برای زندگی نمیبینم. می خوام بدونم شما با چه هدفی زندگی می کنید؟ 

اینکه ببینیم برای چی زندگی کنیم باید ببینیم که چه کسی هستیم؟و اصلا داستان افرینش چه بوده و خدا کیست و چرا دست به خلقت زده؟
باید به مسیر خلقت نگاه کنیم تا متوجه شویم
اگر به مسیر افرینش نگاه کنید میبینید خداوند خلقت هرچیزی بر اساس لطف و کرمش اغاز می کند و بپایان می رساند
   این میماند که کرم ابریشم سوال کند برای چی در پیله هست ؟ برای این در پیله هست که روزی به پروانه تبدیل شود 
زندگی انسان در دنیا هم همین گونه است ولی با تفاوت هایی
انسانها برای این به دنیا امده اند تا قسمتی از خلقت خود را پشت سر بگذارند چون انسان موجودی مختار و انتخاب گر است برای همین براساس ویژگی هایی که دارد خدا او را روانه ی دنیا کرده
به نظر من اینجا مطالعه کنید [External Link Removed for Guests] من از ایجا یک مطلب مهمی نقل قول میکنم
  در مجموعه خلقت باید انسان خلق می شد؛ زیرا در جهان خلقت پیش از خلق انسان، ملایک بودند که موجوداتی نورانی و پاک بودند که خدا را همواره عبادت می کردند. فرشتگان به دلیل شرایط ویژه خلقت خود بر سر دو راهی قرار نمی گرفتند که با اختیار خویش (در حالی که میل باطنی آن‏ها به جهت دیگری تمایل داشته باشد) رضایت خداوند را انتخاب کنند. آن‏ها همواره حضور و عظمت خدا را درک می کنند و در مقابل آن همه عظمت راهی جز عبادت ندارند. اما در صحنه هستی، می توان یک نمایش زیباتر از این را هم تصویر کرد و آن این که موجودی وجود داشته باشد که از یک طرف همانند ملایک در اوج جذبه الهی و عشق و عبادت به خدا باشد و در عین حال موانعی پیش روی او برای برگرداندن وی از مسیر عشق و عبادت قرار داشته باشد. این موجود انسان است. او خدا و عظمتش را بی واسطه می بیند و از سوی دیگر گرچه فطرت الهی او همواره در درونش وی را به سوی خوبی‏ها و پاکی‏ها دعوت می کند ولی امیال حیوانی و شهوانی او قدرت فراوانی دارند. وی این گونه خلق شده که از یک سو با خواسته‏ها و تمایلات شهوانی و حیوانی رو به رو است واز سوی دیگر فطرت الهی اش و راهنمایی‏های پیامبران او را به سوی خوبی‏ها فرا می خواند. او در عرصه‏های مختلف زندگی می تواند با ایمان به خداوند و محبّت او، بر سر دوراهی‏ها عشق به خدا را انتخاب کند و مظاهر فریبنده دنیا را رها سازد. چنین صحنه هایی از محبّت و عشق انسان نظیر یوسف که در اوج جوانی و زیبایی در سخت‏ترین صحنه آزمایش خدا را رها نکرد، برای هر کسی در طول زندگی پیدا می شود. همواره چنین صحنه‏هایی در طول تاریخ حیات بشری تکرار می شود.

اگر خداوند زمینه پدید آمدن چنین صحنه‏های زیبایی از تجلّی محبّت و عشق مخلوقات خویش را که با اختیار کامل به سوی او می آیند فراهم نمی کرد باز جهان کامل‏ترین و زیباترین بود؟ آیا در علم و قدرت و فیض و "جود" مطلق خداوند که اقتضای آفرینش بهترین و زیباترین صورت آفرینش را دارد، تردید نمی بود؟ آیا جای این سوال از خدا باقی نمی ماند که قدرت و علم و فیض تو مطلق بود، پس چرا زیباترین جهان را خلق نکردی؟! پس از خدا، خلقتی چنین لازم و ضروری است وگرنه خداوند نیازی به آزمون و عبادت انسان‏ها ندارد. اگر در آیات قرآن آزمایش و عبادت به عنوان علّت آفرینش انسان شناخته شده و کمال انسان هدف نهایی شمرده شده، این خصوصیّات و فواید متوجه انسان است و نیازی را از خدا بر طرف نمی کند زیرا اصولاً ذات الهی بی نیاز مطلق است.

اینجا مطالب مفیدی در مورد چرایی زندگی کردن و .. داره
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
آخرین ويرايش توسط 2 on kiuhnmgtrdcv, ويرايش شده در 0.
------------چرا عده ای با سانسور چهره شیعه را زشت میکنند؟ ایا مولا علی هم چنین می کرد؟
اگر کسی اسم شیعه یدک میکشه ولی کار نادرستی انجام میده گناهش بیشتر است
(من در مورد صحت مطالبی که در این مدت نوشتم هیچ مسولیتی قبول نمیکنم اگر با نوشته های خودم هم باعث رنجش کسی شدم از او پوزش می طلبم)
Iron
Iron

پست توسط kiuhnmgtrdcv »

بعضی ها فکر میکنند که چون شیطان ادم ع فریب داد برای همین خدا ما را به زمین فرستاد نه این غلط است
بهشتی که ادم ع در ان بود بهشت برزخی بود نه بهشت جاوید چون شیطان به بهشت جاوید راهی ندارد که بتواند انجا حضور یابد
اگر شیطان به ادم ع نیز سجده میکرد و ادم ع فریب نمیداد باز هم ما به زمین فرستاده میشدیم زیرا براساس ویژگی های خلقتی خودمان در زمین قسمتی از تکامل خود را طی میکنیم
وقتی که خدا در قران فرمود که "من در زمین جانشین تعیین میکنم" این عبارت قبل تر از فرمان خداوند به ملایک به سجده کردن بر انسان بوده
-------------------
بیایید انسان و فرشته و جن با هم مقایسه کنیم
فرشتگان مثل جن و انسان مورد ازمایش قرار داده نمیشوند و جن و انسان در انتخاب و دوراهی مختارند اما تفاوت انسان با جن چیست؟
یک فرق ان است که جن های حضرت ادم با جن های زمان ما و جن های زمان اینده به صورت ابتدایی زندگی میکنند(یعنی حیوانی که میتواند خوبی و بدی تشخیص دهد)
و مثل ما انسانها عقلی که بتواند خلق کند ندارند و کمال هایی که دارند به صورت خدادادی است نه انکه خودشان زحمت بکشند و انرا بدست اورند
پس ارزش جن به این است که خوبی را انتخاب کند
و ارزش انسان این است که هم خوبی را انتخاب کند و هم توانایی های خود را خود کسب میکند برای مثال خودش زحمت میکشد و پروفسور یا دکتر یا مرجع تقلید میشود
پس ارزش انسان به دو چیز است که اولی انتخاب خوبی و دومی کسب کمال ها با تلاش خود که این مورد دومی انسان دارد و جن ندارد و فرشته نیز ندارد
------------چرا عده ای با سانسور چهره شیعه را زشت میکنند؟ ایا مولا علی هم چنین می کرد؟
(من در مورد صحت مطالبی که در این مدت نوشتم هیچ مسولیتی قبول نمیکنم اگر با نوشته های خودم هم باعث رنجش کسی شدم از او پوزش می طلبم)
Advance Member
Advance Member
تماس:

پست توسط mona m »

(ما انسانها عقلی که بتواند خلق کند ندارند و کمال هایی که دارند به صورت خدادادی است نه انکه خودشان زحمت بکشند و انرا بدست اورند
و ارزش انسان این است که هم خوبی را انتخاب کند و هم توانایی های خود را خود کسب میکند برای مثال خودش زحمت میکشد و پروفسور یا دکتر یا مرجع تقلید میشود)

(خداوند انسان را از خاک و جن را از آتش خلق کرده است و در دنیای هستی، آن مقامی بالاتر است که در عبودیت و بندگی نسبت به بقیه پیشی گیرد. حالا تفاوتی بین جن و انس نمی باشد.
جن هم مانند انسان و انسان هم مانند جن می تواند به مقام بالای عبادت های خداوند برسد، انسان و یا جن و موجودات جنی می توانند از ملائکه پیشی گرفته و به خدا نزدیکتر شوند. چنانکه حضرت رسول(ص) به چنین مقامی رسید.
و یا اینکه شیطان که به خاطر دو رکعت نمازی که حدود6000 سال به طول انجامید در بین ملائکه و جنیان به مقام والایی رسید.(1).
خداوند می فرماید:"و لقد ذر انا الجهنم کثیرامن الجن و الانس" و همچنین می فرماید:"در حقیقت بسیاری از جنیان و آدمیان را برای دوزخ آفریده ایم."(2))(3)

1:کتاب جن و داستان های شگفت انگیز آن/ ص33
2:تحفه الرائد قرنی گلپایگانی/ص176
3:سوره مبارکه اعراف/ آیه 179
Iron
Iron

پست توسط kiuhnmgtrdcv »

mona m نوشته شده:(ما انسانها عقلی که بتواند خلق کند ندارند و کمال هایی که دارند به صورت خدادادی است نه انکه خودشان زحمت بکشند و انرا بدست اورند
و ارزش انسان این است که هم خوبی را انتخاب کند و هم توانایی های خود را خود کسب میکند برای مثال خودش زحمت میکشد و پروفسور یا دکتر یا مرجع تقلید میشود)

(خداوند انسان را از خاک و جن را از آتش خلق کرده است و در دنیای هستی، آن مقامی بالاتر است که در عبودیت و بندگی نسبت به بقیه پیشی گیرد. حالا تفاوتی بین جن و انس نمی باشد.
جن هم مانند انسان و انسان هم مانند جن می تواند به مقام بالای عبادت های خداوند برسد، انسان و یا جن و موجودات جنی می توانند از ملائکه پیشی گرفته و به خدا نزدیکتر شوند. چنانکه حضرت رسول(ص) به چنین مقامی رسید.
و یا اینکه شیطان که به خاطر دو رکعت نمازی که حدود6000 سال به طول انجامید در بین ملائکه و جنیان به مقام والایی رسید.(1).
خداوند می فرماید:"و لقد ذر انا الجهنم کثیرامن الجن و الانس" و همچنین می فرماید:"در حقیقت بسیاری از جنیان و آدمیان را برای دوزخ آفریده ایم."(2))(3)

1:کتاب جن و داستان های شگفت انگیز آن/ ص33
2:تحفه الرائد قرنی گلپایگانی/ص176
3:سوره مبارکه اعراف/ آیه 179

با شما موافقم
منظور من اثبات برتری انسان به جن نبود بلکه میخواستم انسان با جن و فرشته مقایسه کنم تا جایگاه انسان بهتر بشناسیم
اما در انجا که گفتم "کمال هایی که دارند خدادادی است" فکر میکنم اشتباه کردم چون جن هم میتواند مثل انسان علم و دانش بیاموزد و کسب کند
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط محسن صائب »

حافظ اسرار الهي كس نميداند خموش*** از كه ميپرسي كه دور روزگاران را چه شد
ارسال پست

بازگشت به “پرسش و پاسخ”