توبه

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member

توبه

پست توسط masian »

سلام

من سه سال پیش چند بار گناهی کبیره رو مرتکب شدم ولی بعدش توبه کردم و این کار رو برای رسیدن به چیزی انجام میدادم بعد از این توبه چندین بار در معرض این گناه قرار گرفتم ولی دیگه انجام ندادم تا یک سال بعدش دوباره در شرایطش قرار گرفتم و برای اینکه اون چیز رو از دست ندم دوباره مرتکبش شدم ولی وقتی به خودم اومدم دیدم اون چیز رو هم از دست دادم و بعد از اون خیلی عذاب وجدان داشتم و توبه کردم الان که بیشتر از یکسال از این ماجرا میگذره باز هم عذاب وجدان دارم که من چرا همچین کاری کردم خیلی ناراحتم احساس میکنم خدا منو دوست نداره و زمانی که به اون چیز نرسیدم به فکر توبه دوباره افتادم الان بیشتر از یکسال و بعد از اون ماجرا همه درها به رو بسته شده به هر طرف که میرم همش به در بسته میخورم به هرچی و هرکاری که میخوام نمیرسم تو همه زمینها چه کار ، چه درس و .... دوستامو که میبینم خیلی راحت به همه چیز میرسن غبطه میخورم احساس میکنم اینا به خاطر اثار اون گناه و خدا منو هنوز نبخشیده حال روحی خوبی ندارم همش خودمو سرزنش میکنم چرا اینکارو انجام دادم با این عذاب وجدان چطور میتونم تا چند سال دیگه زندگی کنم واقعا نمیدونم چرا بچگی کردم و اینقد ساده بودم که گول خوردم احساس خیلی بدی بهش دارم چکار کنم چرا هیچ دری به روم باز نمیشه هرچی بخدا التماس میکنم و به اماما متوسل میشم هیچکدومشون جوابمو نمیده حتی پارسال حرم اما رضا رفتم وکلی گریه کردم ازش خواستم شفاعتم کنه ولی هیچکدوم جوابمو نمیدن دلم خیلی شکسته چکار کنم خدا با من اشتی کنه من اونو به شیطان ترجیح دادم حق داره منو نبخشه خیلی ناراحتم خیلی ....
New Member
New Member

Re: توبه

پست توسط Toska »

سلام علیکم دوست عزیز.شما باید خدا رو شاکر باشید چرا که شما رو دوست داره و توفیق توبه کردن رو بهتون داده. پشیمانی شما از گذشته و تصمیم بر ترک گناه, توبه است و توبه روح شما را شسته و الان همچون چشمه ای صاف و زلال است :razz: احادیث توبه را مطالعه کرده اید ؟در حدیثی امده کسی ک توبه کند همانند کسی است که گناه نکرده.الان شما همانند فردی هستید که گناه نکرده و کسی هم ک گناه نکرده چ غمی دارد؟ب زندگی عادی خود ادامه دهید ب فکر ساختن اینده باشید. خدا شما را بخشیده و عذابتان نمیکند. این عذاب از سوی شیطان است میخواهد شما را از نماز بازدارد. او ترسوست
از نماز بندگان میترسد.
فکرش را نکنید.
در پناه حق. ::sh
ارسال پست

بازگشت به “پرسش و پاسخ”