بنظر شما چرا بعضی از جوانان دین گریز شد ند؟؟؟؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 49 بار
سپاس‌های دریافتی: 25 بار

بنظر شما چرا بعضی از جوانان دین گریز شد ند؟؟؟؟

پست توسط Amir_ »

سلام
نظرتونو در مورد دین گریزی بعضی از مردم در این زمانه بنویسید
ممنون

موفق باشید
خداوندا ظهور امام مهدی را نزدیک بگردان تا همه مردم جهان را از دست حکومتهای ظالم ونابلد برهاند
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 201 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

Re: بنظر شما چرا بعضی از جوانان دین گریز شد ند؟؟؟؟

پست توسط شمیم الزهرا »

salam. be nazare man amalkarde bade ma mosalmoona boode va ejbar baraye bazy ahkam baes shode ke kasaiy ke az paie rooie eteghadateshoon kar nashode dochare zadegy az dyn beshan

سلام. به نظر من عملکرد بد ما مسلمونا بوده و اجبار برای بعضی احکام باعث شده که کسایی که از پایه روی اعتقاداتشون کار نشده دچار زدگی از دین بشن

لطفاً فقط بصورت فارسی تاپیک کنید
پست به فارسی برگردانده شد ...
Iron
Iron
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 456 بار
سپاس‌های دریافتی: 371 بار

پست توسط divoone110 »

به نام          
با سلام به دوستان

به نکته جالبی اشاره کردند دوست خوبمون جناب امیر.

در دوران گذشته مردم حالتی داشتند که به هر شکل ممکن یک خدا برای خودشون دست و پا میکردند حتی این قدر پیش می رفتند تا دچار خرافات هم می شدند.نسبت به این خدا هم خیلی تعصب داشتند و ازش دفاع میکردند. اما امروز بر عکس شده یعنی اکثریت جوونای ما این قدر روشنفکر !!! شدند که از اسم خدا و دین و ... هم فرار میکنند .حتی اگه با بهترین و مستحکم ترین استدلالات و نظریات علمی دستورات دین رو ثابت کنید از مظاهر تحجر شناخته میشه اما اگر مضحک ترین کارها رو بکنید و بگید دینی نیست بلکه روشنفکریه کلی تعریف و تحسین میشید.  خیلی عوامانه جواب دادم اما ته دلم مونده بود این حرفا.
ان شا الله دوستان دیگه بهتر جواب میدن.

یا علی

در کوچه های شهر و در انظار مردمان

دیوانه وار نعــــره زنــــم رو به آسمـــان

آن دم که خواست حب علی از دلم رود

ای خالق جهان به دمی جان من ستان

[External Link Removed for Guests]
Old-Moderator
Old-Moderator
محل اقامت: مشهد مقدس
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 856 بار
تماس:

پست توسط HamidSHS »

ضمن تشکر از همه دوستان عزیز مخصوصا آقا امیر بابت این تاپیک ارزشمند و اظهار موافقت با نظر های بالا :razz:

بنده یکی از مهم ترین عوامل دین گریزی رو رفتار اشتباه کسانی میدونم که اسم خودشون رو گذاشتند مسلمان ولی با مسلمانی کلی فاصله دارند .

کسانی هم که این افراد رو میبینند و به عملکرد اون ها نگاه میکنند با خودشون این فکر رو میکنند که اگر این مسلمونه پس بزار ما همون کافر باقی بمونیم شاید اینطوری بهتر باشه ! :eek:

یعنی اسلام واقعی رو نمیبینند وگرنه افراد بسیار زیادی هستند که اگر اسلام واقعی رو درک کنند بی درنگ با جان و دل پذیرا هستند. :razz:

تصویر 
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 66 بار

پست توسط مخلوق اریایی »

به نام حضرت حق
سلام و درود

هیچ اجباری در دین نیست
یک اصل روانشناسی می گوید وقتی چیزی را بر انسانی سخت بگیری و اجبار کنی انسان ناخود اگاه به سمت جنبه ی منفی سوق پیدا می کند
متاسفانه خیلی از ما این را رعایت نمیکنیم
هرکسی مسئول اعمال خویش است خود به خدا جواب خواهد داد با تشر و کتک که نمی شود کسی را به راه راست اورد
اتفاقا کسی که به راه راست قدم بر می دارد به دور از تشر و کتک زدن است
بنده جایی نخوانده و نشنیده ام که حضرت محمد کسی را وادار به داشتن حجاب می کرد
خوب بگوییم ظاهر درست شد اما چه سود باطن خراب است
مولانا از قول خدا می فرماید : ما برون را ننگریم و قال را ما درون را بنگریم و حال را
Iron
Iron
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 456 بار
سپاس‌های دریافتی: 371 بار

پست توسط divoone110 »

با سلام

حالا که بحث به اینجا کشید اجازه بدید منم چندتا سوال از جناب مخلوق اریایی بپرسم و نظرایشون رو بدونم.
دوست عزیز به نظر شما دین فقظ جنبه فردی را پوشش میدهد یا با اجتماع هم کار دارد؟بعبارتی دیگر دین که برنامه سعادت است برنامه ای برای سعادت تک تک افراد است یا اینکه این برنامه میتواند جامعه را هم در بر بگیرد؟ این سوال من رو جواب بدید تا ادامه بدم.

توجه:جامعه با مجموع افراد تفاوت دارد.

در کوچه های شهر و در انظار مردمان

دیوانه وار نعــــره زنــــم رو به آسمـــان

آن دم که خواست حب علی از دلم رود

ای خالق جهان به دمی جان من ستان

[External Link Removed for Guests]
Member
Member

پست توسط مخلوق اریایی »

هو العلیم(786)
سلام و درود

با عرض ادب خدمت دوست خوبم خوشحالم از گفتگو با شما و از شما خواهم اموخت
دین یک جنبه ی فردی دارد و یک جنبه ی اجتماعی
و کسی حق ندارد با عمل خویش با لفظ اینکه من ازادم و مختار حق کسی دیگر را ضایع کند و موجب سلب اسایش دیگری شود بله این را قبول دارم
اما باید بنگریم که ایا واقعا عمل او باعث ازار رسیدن به دیگری می شود و حق کسی دیگر را ضایع می کند یا خیر :
در زمان حضرت محمد ایا تصور می کنید همگی موهای خود را می پوشانیدند
پیامبر هم از نظر ماورایی و هم از نظر قدرت زور و بازو می توانست همه ی انها را به اجبار در ظاهر با حجاب کند اما چه سود که دل خراب می ماند و میشد گرگ در لباس میش
ما انقدر که به مسئله حجاب می پردازیم ایا به فرهنگسازی درباره ی دروغ نگفتن و غیبت نکردن و امثالهم می پردازیم خیال می کنید کدام بدترست ظاهری غیر اسلامی یا غیبت کردن
که می گویند غیبت بدتر از زناست
بله از نظر عفت و امثالهم خیلی از کشور ها مورد قبول نیستند و اصلا به کانون خانواده حرمتی قائل نمی شوند اما بدانید همانها خیلی کمتر از ما غیبت می کنند و چشم و هم چشمی می کنند و حسد می ورزنو و امثالهم
حتی خیلی از خانم های محترم ما سفره ی نذری برپا می دارند و سر سفره باز دست از این اعمال زشت بر نمیدارند با اینکه حجاب سالمی هم دارند فکر میکنید برای چه اینگونه است برای اینکه مغز پسته را ول کردیم چسبیدیم به پوست ان
ابتدا بنیان یک ساختمان باید سالم باشد بعد ظاهر را می شود هزاران بار دست زد
اما اگر بنیان خراب باشد اگر هزاران سرپوش بر ظاهر بنهیم جبران مافات نخواهد کرد
باید بچسبیم به ریشه باید ریشه محکم باشد تا با نوازش نسیم فوری از جا کنده نشود
دین یعنی برنامه ای که دارای اغاز ، پایان و پردازش است
باید روی اصول کار کرد یک دفعه به فلانی بگویید تو باید حتما این کار را بکنی وگرنه فلانی که نمی شود برنامه ، برنامه یک پروسه ی تنظیم شده است
Member
Member

پست توسط مخلوق اریایی »

یا حق
سلام و درود

عرض شود که در صورتی جامعه سعادتمند می شود که به جنبه ی فردی بیشتر از هر چیز توجه شود وقت ی تک تک افراد سعادتمند شوند خود بخود جامعه ای سعادتمند داریم بله این را قبول دارم اما منظور بنده این است که نحوه ی سعادتمند کردن نادرست است خدا به حضرت محمد می فرماید تو توان هدایت کسی را نداری تو تنها مبلغ دینی و هدایتگر تنها منم و تو کسی را اجبار نکن و به خود سختی راه مده تو فقط تبلیغ کن و با کافران بجنگ ، به نظر شما کسیکه حجاب مناسبی ندارد کافرست
ما ا
که اینهمه امر به معروف و نهی از منکر میکنیم بریم ببینیم کار خودمان درست است یک نگاهی گذرا به پرونده ی سیاه خود بیاندازیم بعد از هر چه نصیحت کردن بدمون میاید
Old-Moderator
Old-Moderator
محل اقامت: مشهد مقدس
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 856 بار
تماس:

پست توسط HamidSHS »

اما بدانید همانها خیلی کمتر از ما غیبت می کنند و چشم و هم چشمی می کنند و حسد می ورزنو و امثالهم

ضمن عرض سلام خدمت دوست عزیزم
فکر کنم مقدار بسیار کمی در این قسمت اغراق شده ^.^
با سایر فرمایشات موافقم

هر وقت زور بالای سر کسی باشه ، اون شخص بجای قبول کردن اون مسئله هر جور شده میخواد راه دررو ای پیدا کنه .

فرهنگ سازی ، فرهنگ سازی ، فرهنگ سازی همراه با آرامش و محبت و تشویق .

یاعلی تصویر

تصویر 
Member
Member

پست توسط مخلوق اریایی »

به نام خدای مهربان ، هو الرحیم
سلام و درود

البته بنده خیلی از موارد فرهنگی غرب را قبول ندارم
خیلی از مردمانش اصلا رفت و امد فامیلی ندارن که بخوان غیبت و چشم و هم چشمی کنند :D
ارسال پست

بازگشت به “پرسش و پاسخ”