سوال؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member

سوال؟

پست توسط ali hojatii »

با سلام طبق فرمایش شما در موردنشنیدن صدا توسط مرگان حتی مردگان خواص آیا زیارت ائمه معصوم یا سایر انسانهایی که مردم به آنها دخیل می بندند هم همین طور هست؟اگر به این صورت هست چگونه یک امام واسطه بین یک نفر و خدا می گردد؟ ممنون
Member
Member
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های ارسالی: 22 بار
سپاس‌های دریافتی: 101 بار

Re: سوال؟

پست توسط hamid1635 »

چه کسی گفته که مرده ها نمی شنوند و درک ندارند؟!!!

در آیه قرآن آمده است:

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ . هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏اند، مرده مپندار، بلكه زنده‏اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى‏شوند.

و مقام ائمه و انبیاء هم طبق نص قرآن بالاتر از شهدا است:
وَمَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَأُولَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا .
و كسانى كه از خدا و پيامبر اطاعت كنند، در زمره كسانى خواهند بود كه خدا ايشان را گرامى داشته [يعنى‏] با پيامبران و راستان و شهيدان و شايستگانند و آنان چه نيكو همدمانند.

اگر توضیح بیشتری خواستید بفرمایید
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

پست توسط soldier young »

ای دوست من نظر شخصی من انست که بهترین راه رسیدن به خدا خود خداست و این کوتاهترین راه هم است (که خدا در قران می فرماید ادعونی استجب لکم) ولی در جایی که خود انسان به تنهایی نتوانست این بار را به مقصد برساند باید از بهترین ادمها(ائمه معصومین و پیامبران) کمک بگیرد.
مثلا تو شرایطی را در نظر بگیر که قحطی شده و باران نمی اید ایا شایسته ترین کس برای خواندن نماز باران و خواستن این خواسته چه کسی هست اگر تو در خود این توانایی راببینی که از نظر مقام معرفت می توانی این کار را خود انجام دهی وظیفه تو است که این کار را خود انجام دهی وگرنه باید از اصلح ترین شخص بخواهی.
اصلا یک سوال دنیوی : ما انسانها چرا وقتی به دادگاه می رویم وکیل می گیریم و خود مشکل خود را حل نمی کنیم در مقابل قاضی؟!
اینجا منظور از صحبتهایم وکیل ائمه معصومین هستند و قاضی خود خداست.
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 26 بار
سپاس‌های دریافتی: 76 بار

پست توسط reza141414 »

سلام سریاز جوون...

دیدم تو سایت تازه وارد شدید و مطلب زیاد نوشتین..خوش آومدین...
اگه یه لطفی کنید تا سن و تحصیلاتتون رو بفرمایین خیلی خوب میشه...
در بحث و تبادل نظر خیلی خوبه که طرفین بدونن شخص مقالشون از چه ادبیاتی استفاده میکنه و چه ادبیاتی درکش براش آسونتره...
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

پست توسط soldier young »

سلام من 25 سال دارم و دیپلمه هستم ولی برای انکه من شخصا با مطالعات فردی و توفیق الهی مسلمان شدم مطالعات ازاد در حوزه دین جزو مهمترین کارهای روزانه ام هستم و ورود در دین و سوال و پاسخ و بحث ازاد را در این حوزه خیلی دوست دارم.
Member
Member
محل اقامت: تهران - تجریش
سپاس‌های ارسالی: 51 بار
سپاس‌های دریافتی: 94 بار
تماس:

پست توسط seraj33 »

سلام.
اولا در مورد نشنیدن مردگان ، ادعای ما کاملا بر عکس است! ، چندین حدیث این را به ما نشان می دهند که مردگان می شنوند حتی بهتر از زنده ها ، و حتی این مورد مخصوص مردگان در راه خدا و ... نیست و حتی مشرکین و کشته های آنان هم این چنین اند.
دوما ... وَ إبتَغوا الیه الوسیله ... و به سوی او وسیله بیاورید. ، و این امر خورد خداوند در قرآن است.
و مسئله اینجاست که تفاوت نسبت ائمه با مثال مذکور شما بسیار متفاوت است! ، ائمه باب رحمت خداوندند و اصلا رحمت بلا استثناء به واسطه آنها جاری می شود...
 اللهم عجل لولیک الفرج...    
ارسال پست

بازگشت به “پرسش و پاسخ”