به نظر شما چرادر قرآن ذكري ازحال و روز ابليس درجهنم نشده؟؟؟؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

به نظر شما چرادر قرآن ذكري ازحال و روز ابليس درجهنم نشده؟؟؟؟

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام دوستان وقتتون بخير إن شاء اللهدر قرآن هيچ چيز در مورد حال رو روز ابليس در جهنم وجود نداره !!!بيشتر توضيح ميدم :در همه جا قدم به قدم همراه انسان از او ياد شده در زمان آفرينش انسان ---زمان سرپيچي از دستور خداوند براي سجده به انسان و طرد شدنش از عرش الهي و لعنت شدنش----زماني كه آدم ع و همسرش در بهشت بودند هم از ابليس ياد شده و ترفندش براي طرد شدنشون از بهشت ---پس از هبوط آدم ع و همسرش بر زمين هم همه جا از او باد شده ---در صحراي محشر هم در روز قيامت از او ياد شده كه براي يارانش و پيروانش سخنراني ميكنه --اما بعد از اون ديگه خبري ازش نيست !!!!در حاليكه از حال و روز انسانهايي كه از او پيروي كردند و در جهنم عذاب حق الهي رو ميكشند ياد شده اما هيچ ذكري از حال روز ابليس در جهنم نشده !!!-------------------نظر شما چيه در اين مورد ؟با تشكر از وقتتون -------
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 48 بار

Re: به نظر شما چرادر قرآن ذكري ازحال و روز ابليس درجهنم نشده؟؟؟؟

پست توسط paresabz »

زمانی که ابلیس ملعون نا فرمانی خدا را کرد از خدا [HIGHLIGHT=#ff0000]مهلت  خواست و این به خوبی آشکار هست که قطعا عذابی در پیش روی شیطان بوده که چنین تقاضایی کرده و به او گفته شده باشه قبول تا قیامت[HIGHLIGHT=#ff0000] مهلت   . پس تا اینجا مشخص شد که شیطان قطعا با عذاب الهی مواجه می شود .

اما سوال بعدی اینجاست که چرا عذاب وی و چگونگی وضعیتش در قیامت سخن به میان نیامده؟
قبل از توضیح بگم که من اصلا یک انسان متفکر نیستم و با توجه به عقلم دارم جواب میدم چه بسا اینکه چندین و هزاران علت این موضوع دارد و من بی خبر!!
ولی همین علت های فکر کنم که کافی باشد که حتما شرح عذاب ابلیس برای ما فایده ای نداشته . همون که ما انس ها و جن ها از عذاب خودمان در قیامت طبق شرحیات قرآن با خبر شویم کافیست و شرح عذاب ابلیس چه فایده ای برای ما دارد !! و عذاب ابلیس که سجده نکرد شاید یک عذاب متفاوت با عذاب دیگران باشد؟ و چه فایده ای برای ما دارد؟ و خیلی حرف های دیگر
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

پست توسط soldier young »

(و چون حکم قیامت به پایان رسید واهل بهشت از اهل دوزخ جدا شدند در ان حال شیطان برای نکوهش و تمسخر کافران گوید خدا به شما حق و راستی وعده داد و من به خلاف حقیقت و بر شما هیچ حجت و دلیل قاطعی نیاوردم پس امروز شما ابلهان که سخن بی دلیل مرا پذیرفتید مرا ملامت مکنید بلکه نفس پر طمع خود را ملامت کنید که امروزنه شما فریادرس من توانید بود و نه من فریادرس شما من به شرکی که شما به اغوای من اوردید معتقد نیستم اری در این روز ستمکاران عالم را عذاب دردناک خواهد بود . 22 ابراهیم )
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
( ما شما را آفريديم; سپس صورت بندى كرديم; بعد به فرشتگان گفتيم: «براى آدم خضوع كنيد! » آنها همه سجده كردند; جز ابليس كه از سجده‏كنندگان نبود. (11)
خداوند به او) فرمود: «در آن هنگام كه به تو فرمان دادم، چه چيز تو را مانع شد كه سجده كنى؟» گفت: «من از او بهترم; مرا از آتش آفريده‏اى و او را از گل!» (12)
گفت: «از آن (مقام و مرتبه‏ات) فرود آى! تو حق ندارى در آن (مقام و مرتبه) تكبر كنى! بيرون رو، كه تو از افراد پست و كوچكى! (13)
گفت: «مرا تا روزى كه (مردم) برانگيخته مى‏شوند مهلت ده (و زنده بگذار!)» (14)
فرمود: «تو از مهلت داده شدگانى!» (15)
گفت: «اكنون كه مرا گمراه ساختى، من بر سر راه مستقيم تو، در برابر آنها كمين مى كنم! (16)
سپس از پيش رو و از پشت سر، و از طرف راست و از طرف چپ آنها، به سراغشان مى‏روم; و بيشتر آنها را شكرگزار نخواهى يافت!» (17)
فرمود: «از آن (مقام)، با ننگ و عار و خوارى، بيرون رو! و سوگند ياد مى‏كنم كه هر كس از آنها از تو پيروى كند، جهنم را از شما همگى پر مى‏كنم! (18)
ایات مربوط به سوره اعراف می باشند.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
((به ياد آوريد) زمانى را كه به فرشتگان گفتيم: «براى آدم سجده كنيد!» آنها همگى سجده كردند، جز ابليس كه گفت:
«آيا براى كسى سجده كنم كه او را از خاك آفريده‏اى؟!» (61)
(سپس) گفت: «به من بگو، اين كسى را كه بر من برترى داده‏اى (به چه دليل بوده است؟) اگر مرا تا روز قيامت زنده بگذارى، همه فرزندانش را، جز عده كمى، گمراه و ريشه‏كن خواهم ساخت!» (62)
فرمود: «برو! هر كس از آنان از تو تبعيت كند، جهنم كيفر شماست، كيفرى است فراوان! (63)
ایات مربوط به سوره اسراء می باشند.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگر متن این سه قسمت از قران را خوب مطالعه کنیم متوجه می شویم که جایگاه شیطان دوزخ تایین شده و حتی به استناد ایه 22 سوره ابراهیم شیطان و پیروانش در دوزخ با هم بحث و جدل هم می کنند که مطمئنا بر طبق وعده خدا که حق است ثمری برای ابلیس و پیروانش ندارد که امیدوارم اعضای محترم این فروم جمیعا جزو این زیانکاران نبیاشیم ان شاء الله.
نکته اخر هم بگویم من بدلیل صحبتهای محکم دوستان در دو پست بالایی علاوه بر ترجمه اقای الهی قمشه ای از ترجمه هایی هم که در این فروم برای سه سوره ابراهیم و اعراف و اسراء بود استفاده کردم چون شخصا عربیم در ان سطح نیست که بتوانم کاملا قران را درست ترجمه کنم.
Advance Member
Advance Member

با سلامي دوباره

جزء 8 سوره الاعراف آيه 50

وَنَادَى أَصْحَابُ النَّارِ أَصْحَابَ الْجَنَّةِ أَنْ أَفِيضُواْ عَلَيْنَا مِنَ الْمَاء أَوْ مِمَّا رَزَقَكُمُ اللّهُ قَالُواْ إِنَّ اللّهَ حَرَّمَهُمَا عَلَى الْكَافِرِينَ

و دوزخيان‏، بهشتيان را صدا مى‏زنند كه‏: ([محبّت كنيد] و مقدارى آب‏، يا از آنچه خدا به شما روزى داده‏، به ما ببخشيد!) آنها [در پاسخ‏] مى‏گويند: (خداوند اينها را بر كافران حرام كرده است‏!)

جزء 10 سوره التوبة آيه 35

يَوْمَ يُحْمَى عَلَيْهَا فِي نَارِ جَهَنَّمَ فَتُكْوَى بِهَا جِبَاهُهُمْ وَجُنوبُهُمْ وَظُهُورُهُمْ هَـذَا مَا كَنَزْتُمْ لأَنفُسِكُمْ فَذُوقُواْ مَا كُنتُمْ تَكْنِزُونَ

در آن روز كه آن را در آتش جهنم‏، گرم و سوزان كرده‏، و با آن صورتها و پهلوها و پشتهايشان را داغ مى‏كنند؛ [و به آنها مى‏گويند]: اين همان چيزى است كه براى خود اندوختيد [و گنجينه ساختيد]! پس بچشيد چيزى را كه براى خود مى‏اندوختيد!

==========================================

بینید جهنمیها با کسانی که در بهشت هستند ارتباط دارند !!!! البته این به موضوعِ این تاپیک ربطی نداره اما چون جالب انگیز بود گفتم .

از این ایه کاملا مشخصه که حد اقل صدای هم رو میشنوند مثل دو نفر که در دو طرفِ یک دیوار باشند .

=====================================

به هر حال , عجیبه که از حال و روز ابلیس و بقیه ی جنیان در جهنم هیـــــــــــچ ذکری نشده .به قول دوستمون , شاید چون برای ما لازم نیست دانستنِ این موضوع وگرنه حتما بیان میشد

شاید هم درکش برای ما نا مفهوم باشه چون عذاب کشیدن موجوداتی که از انرژی خلق شده اند ( آتش نوعی انرژی هست ) در جهنمی که پر از آتش هست برای ما قابل درک نیست

======================================

قرآن خیلی عجیب غریبه . یه جا خداوند چیزهایی بیان فرموده که ما تعجب میکنیم که چرا بیان شده مثل حالتِ سگِ اصحاب کهف در غار !!!!!!

جزء 15 سوره الكهف آيه 18

وَتَحْسَبُهُمْ أَيْقَاظًا وَهُمْ رُقُودٌ وَنُقَلِّبُهُمْ ذَاتَ الْيَمِينِ وَذَاتَ الشِّمَالِ وَكَلْبُهُم بَاسِطٌ ذِرَاعَيْهِ بِالْوَصِيدِ لَوِ اطَّلَعْتَ عَلَيْهِمْ لَوَلَّيْتَ مِنْهُمْ فِرَارًا وَلَمُلِئْتَ مِنْهُمْ رُعْبًا

و [اگر به آنها نگاه مى‏كردى‏] مى‏پنداشتى بيدارند؛ در حالى كه در خواب فرو رفته بودند! و ما آنها را به سمت راست و چپ ميگردانديم [تا بدنشان سالم بماند]. و سگ آنها دستهاى خود را بر دهانه غار گشوده بود [و نگهبانى مى‏كرد]. اگر نگاهشان مى‏كردى‏، از آنان مى‏گريختى‏؛ و سر تا پاى تو از ترس و وحشت پر مى‏شد!

اما به هر حال شکی نیست که حتما در جهنم جا داره ابلیس و این بارها در قران کریم بیان شده .

شاید هم حال و روز ابلیس هم بیان شده اما در جایی در لابلایِ کلماتِ قران کریم پنهان شده و فقط کسانی که به سطحِ بالایی از علم و دانش و اطلاعات برسند قابل به پیدا کردنش هستند

واللهُ أعلَم

و صد البته که خدا داناتر است

تشکر از وقتتون

یا حق
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

New Member
New Member

سلام !!!

پست توسط foad.n »

به نامی که نامی ترین نام هاست

سلام
سلام
سلام

إِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلَائِكَةِ إِنِّي خَالِقٌ بَشَرًا مِّن طِينٍ[٣٨:٧١]

فَإِذَا سَوَّيْتُهُ وَنَفَخْتُ فِيهِ مِن رُّوحِي فَقَعُوا لَهُ سَاجِدِينَ[٣٨:٧٢]

فَسَجَدَ الْمَلَائِكَةُ كُلُّهُمْ أَجْمَعُونَ[٣٨:٧٣]

إِلَّا إِبْلِيسَ اسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِينَ[٣٨:٧٤]

قَالَ يَا إِبْلِيسُ مَا مَنَعَكَ أَن تَسْجُدَ لِمَا خَلَقْتُ بِيَدَيَّۖ أَسْتَكْبَرْتَ أَمْ كُنتَ مِنَ الْعَالِينَ[٣٨:٧٥]

قَالَ أَنَا خَيْرٌ مِّنْهُۖ خَلَقْتَنِي مِن نَّارٍ وَخَلَقْتَهُ مِن طِينٍ[٣٨:٧٦]

قَالَ فَاخْرُجْ مِنْهَا فَإِنَّكَ رَجِيمٌ[٣٨:٧٧]

وَإِنَّ عَلَيْكَ لَعْنَتِي إِلَىٰ يَوْمِ الدِّينِ[٣٨:٧٨]

قَالَ رَبِّ فَأَنظِرْنِي إِلَىٰ يَوْمِ يُبْعَثُونَ[٣٨:٧٩]

قَالَ فَإِنَّكَ مِنَ الْمُنظَرِينَ[٣٨:٨٠]

إِلَىٰ يَوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُومِ[٣٨:٨١]

قَالَ فَبِعِزَّتِكَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعِينَ[٣٨:٨٢]

إِلَّا عِبَادَكَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِينَ[٣٨:٨٣]

قَالَ فَالْحَقُّ وَالْحَقَّ أَقُولُ[٣٨:٨٤]

لَأَمْلَأَنَّ جَهَنَّمَ مِنكَ وَمِمَّن تَبِعَكَ مِنْهُمْ أَجْمَعِينَ[٣٨:٨٥]

ملاحظه کنید که خداوند در آیه 85 سوره ی ص چه می گوید.

كَمَثَلِ الشَّيْطَانِ إِذْ قَالَ لِلْإِنسَانِ اكْفُرْ فَلَمَّا كَفَرَ قَالَ إِنِّي بَرِيءٌ مِّنكَ إِنِّي أَخَافُ اللَّهَ رَبَّ الْعَالَمِينَ[٥٩:١٦]

فَكَانَ عَاقِبَتَهُمَا أَنَّهُمَا فِي النَّارِ خَالِدَيْنِ فِيهَاۚ وَذَٰلِكَ جَزَاءُ الظَّالِمِينَ[٥٩:١٧]

البتّه نمی دانم منظور از شیطان در اینجا، ابلیس است یا نه.

در ضمن، من از این آیات برداشت نمی کنم که خداوند سبحانه و تعالی به ابلیس تا قیامت وقت داده باشد (81 ص) دقّت کنید که الی یوم یبعثون احتمالاً صراحتاٌ تأیید نشده است.
شاید آن وقت معلوم بعد از ظهور حضرت بقیّة الله علیه الصّلاة و السّلام ، و پیش از قیامت باشد.
Advance Member
Advance Member

Re: سلام !!!

foad.n نوشته شده:
به نامی که نامی ترین نام هاست

سلام
سلام
سلام

إِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلَائِكَةِ إِنِّي خَالِقٌ بَشَرًا مِّن طِينٍ[٣٨:٧١]

فَإِذَا سَوَّيْتُهُ وَنَفَخْتُ فِيهِ مِن رُّوحِي فَقَعُوا لَهُ سَاجِدِينَ[٣٨:٧٢]

فَسَجَدَ الْمَلَائِكَةُ كُلُّهُمْ أَجْمَعُونَ[٣٨:٧٣]

إِلَّا إِبْلِيسَ اسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِينَ[٣٨:٧٤]

قَالَ يَا إِبْلِيسُ مَا مَنَعَكَ أَن تَسْجُدَ لِمَا خَلَقْتُ بِيَدَيَّۖ أَسْتَكْبَرْتَ أَمْ كُنتَ مِنَ الْعَالِينَ[٣٨:٧٥]

قَالَ أَنَا خَيْرٌ مِّنْهُۖ خَلَقْتَنِي مِن نَّارٍ وَخَلَقْتَهُ مِن طِينٍ[٣٨:٧٦]

قَالَ فَاخْرُجْ مِنْهَا فَإِنَّكَ رَجِيمٌ[٣٨:٧٧]

وَإِنَّ عَلَيْكَ لَعْنَتِي إِلَىٰ يَوْمِ الدِّينِ[٣٨:٧٨]

قَالَ رَبِّ فَأَنظِرْنِي إِلَىٰ يَوْمِ يُبْعَثُونَ[٣٨:٧٩]

قَالَ فَإِنَّكَ مِنَ الْمُنظَرِينَ[٣٨:٨٠]

إِلَىٰ يَوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُومِ[٣٨:٨١]

قَالَ فَبِعِزَّتِكَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعِينَ[٣٨:٨٢]

إِلَّا عِبَادَكَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِينَ[٣٨:٨٣]

قَالَ فَالْحَقُّ وَالْحَقَّ أَقُولُ[٣٨:٨٤]

لَأَمْلَأَنَّ جَهَنَّمَ مِنكَ وَمِمَّن تَبِعَكَ مِنْهُمْ أَجْمَعِينَ[٣٨:٨٥]

ملاحظه کنید که خداوند در آیه 85 سوره ی ص چه می گوید.

كَمَثَلِ الشَّيْطَانِ إِذْ قَالَ لِلْإِنسَانِ اكْفُرْ فَلَمَّا كَفَرَ قَالَ إِنِّي بَرِيءٌ مِّنكَ إِنِّي أَخَافُ اللَّهَ رَبَّ الْعَالَمِينَ[٥٩:١٦]

فَكَانَ عَاقِبَتَهُمَا أَنَّهُمَا فِي النَّارِ خَالِدَيْنِ فِيهَاۚ وَذَٰلِكَ جَزَاءُ الظَّالِمِينَ[٥٩:١٧]

البتّه نمی دانم منظور از شیطان در اینجا، ابلیس است یا نه.

در ضمن، من از این آیات برداشت نمی کنم که خداوند سبحانه و تعالی به ابلیس تا قیامت وقت داده باشد (81 ص) دقّت کنید که الی یوم یبعثون احتمالاً صراحتاٌ تأیید نشده است.
شاید آن وقت معلوم بعد از ظهور حضرت بقیّة الله علیه الصّلاة و السّلام ، و پیش از قیامت باشد.

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Advance Member
Advance Member

foad.n نوشته شده:

سلام علیکم

ممنون از حضورتون و نظراتتون
تصویر

ظاهراً هدفِ ابلیس از این درخواست این بوده که تا آخرین روزی که انسانها در دنیا آزمایش میشند وجود داشته باشه تا بتونه حتی آخرین انسانی رو هم که در دنیا قبل از قیامت آزمایش میشه وسوسه کنه تا گمراهش کنه . یعنی منظورش اینه که هیـــــــچ انسانی نتونه از وسوسه او در امان باشه در امتحانِ دنیا .

روزیکه انسانها برانگیخته میشن دیگه امتحانی وجود نداره بلکه امتحان به پایان رسیده . ابلیس این موضوع رو میدونسته برای همین درخواست کرد تا پایان امتحانِ همه ی انسانها ( روزی که انسانها برانگیخته میشند ) بهش مهلت داده بشه تا بتونه همه رو وسوسه کنه بدون استثناء و کسی بدون روبرو شدن با وسوسه های ابلیس آزمایش نشه .

جالب اینجاست که این درخواست رو ابلیس وقتی انجام میده که طرد و رانده شده و لعنت شده تا قیامت اما خداوند بی هیچ قید و شرطی درخواستش رو قبول میکنه . علتش هم کاملا واضح هست .
قَالَ فَاخْرُجْ مِنْهَا فَإِنَّكَ رَجِيمٌ «77» وَإِنَّ عَلَيْكَ لَعْنَتِي إِلَى يَوْمِ الدِّينِ «78» قَالَ رَبِّ فَأَنظِرْنِي إِلَى يَوْمِ يُبْعَثُونَ «79» قَالَ فَإِنَّكَ مِنَ الْمُنظَرِينَ «80»

چون خداوند میدونه انسان فقط با وسوسه ی ابلیس گمراه نمیشه بلکه خودش باید انتخاب کنه و اگر به خدا ایمان داشته باشه و از نور هدایت خدا پیروی کنه , وسوسه ابلیس بی اثر میشه و همین رو به ابلیس هم فرمود آنگاه که در قران کریم میفرماید بندگانِ (مخلص) من تو تسلطی بر آنها نداری . کسانی که به من ایمان دارند و بر من توکل میکنند

إِنَّ عِبَادِي لَيْسَ لَكَ عَلَيْهِمْ سُلْطَانٌ إِلاَّ مَنِ اتَّبَعَكَ مِنَ الْغَاوِينَ
تو بر بندگانم تسلّط نخواهى يافت‏؛ مگر گمراهانى كه از تو پيروى مى‏كنند؛

ابلیس هم این مطلب را تایید کرد و اعتراضی نکرد و گفت همه را گمراه میکنم جز بندگان مخلصت را .

إِلَّا عِبَادَكَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِينَ

در روز قیامت هم همین رو به یارانش و پیروانش خواهد گفت

وَمَا كَانَ لِيَ عَلَيْكُم مِّن سُلْطَانٍ إِلاَّ أَن دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ

من بر شما تسلّطى نداشتم‏، جز اينكه دعوتتان كردم و شما دعوت مرا پذيرفتيد

=================================================================

اما در مورد معنای یبعثون :

[External Link Removed for Guests]

والله أعلم

حق یارتان

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 135 بار

پست توسط عبدالحسین2 »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:سلام دوستان وقتتون بخير إن شاء اللهدر قرآن هيچ چيز در مورد حال رو روز ابليس در جهنم وجود نداره !!!بيشتر توضيح ميدم :در همه جا قدم به قدم همراه انسان از او ياد شده در زمان آفرينش انسان ---زمان سرپيچي از دستور خداوند براي سجده به انسان و طرد شدنش از عرش الهي و لعنت شدنش----زماني كه آدم ع و همسرش در بهشت بودند هم از ابليس ياد شده و ترفندش براي طرد شدنشون از بهشت ---پس از هبوط آدم ع و همسرش بر زمين هم همه جا از او باد شده ---در صحراي محشر هم در روز قيامت از او ياد شده كه براي يارانش و پيروانش سخنراني ميكنه --اما بعد از اون ديگه خبري ازش نيست !!!!در حاليكه از حال و روز انسانهايي كه از او پيروي كردند و در جهنم عذاب حق الهي رو ميكشند ياد شده اما هيچ ذكري از حال روز ابليس در جهنم نشده !!!-------------------نظر شما چيه در اين مورد ؟با تشكر از وقتتون -------

بسمه تعالی شانه
سلام علیکم

1 - حال و روز شیطان در جهنم :

برخلاف ادعایی که شده است ، در قرآن مکررا سخن از حال و روز ابلیس در جهنم و عذاب او آمده است . به عنوان نمونه به دو مورد اشاره می کنیم . صرف نظر از آیات دیگری که به دلالت های مختلف ، نشان دهنده حال و روز ابلیس در جهنم خواهند بود :

الف - کمثل الشیطان اذ قال للانسان اکفر فلما کفر قال انی بریء منک انی اخاف الله رب العالمین ، فکان عاقبتهما انهما فی النار خالدین فیها وذلک جزاء الظالمین . ( حشر ، 17 - 18 )

ب - وبرزوا لله جمیعا فقال الضعفاء للذین استکبروا انا کنا لکم تبعا فهل انتم مغنون عنا من عذاب الله من شیء قالوا لو هدانا الله لهدیناکم سواء علینآ اجزعنا ام صبرنا ما لنا من محیص ، وقال الشیطان لما قضی الامر ان الله وعدکم وعد الحق ووعدتکم فاخلفتکم وما کان لی علیکم من سلطان الا ان دعوتکم فاستجبتم لی فلا تلومونی ولوموا انفسکم ما انا بمصرخکم وما انتم بمصرخی انی کفرت بمآ اشرکتمون من قبل ان الظالمین لهم عذاب الیم . ( ابراهیم ، 22 - 23 )

2 - مهلت شیطان :

در قرآن تصریحی مبنی بر اینکه شیطان تا قیامت فرصت دارد وجود ندارد ؛ بله ، شیطان از خدا درخواست کرد که تا قیامت فرصت داشته باشد ، اما خدای متعال به او تا " یوم الوقت المعلوم " فرصت داد ، چنانچه در قرآن آمده است . بنابر روایات ، یوم الوقت المعلوم روز ظهور است .

مع الاسف ما ادعاهای پیرامون قرآن و " کشفیات قرآنی " را از کسانی می شنویم که ظاهرا حتی یکبار نیز قرآن را نخوانده و از نصوص آن بی اطلاعند ، و با این وجود سخن از بطون قرآن و کشفیات آن می کنند !
Advance Member
Advance Member

سلام آقا عبدالحسین

ممنون از حضورتون .
:D
میبخشین , شما زبانِ فارسی رو خوب بلدین ؟

آخه فهم سوال مساویست با نصفِ جواب .
:D
جسارتاً جواب رو فعلاً فراموش کنین . سوال چی میگه ؟ میشه توضیح بدین ؟

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 135 بار

Re:

پست توسط عبدالحسین2 »

بسمه تعالی شانه

سلام علیکم

اینکه مطلبی نوشته باشید و چیز دیگری را قصد کرده باشید ( عملی مشابه آنچه در خصوص صیغه نوشتید ) اهمیتی ندارد . شما سخنتان را به هر زبانی نوشته باشید ، مهم این است که ادعایی چون : " بعد از آن دیگر خبری از شیطان نیست ! " ، و " پیروانش در جهنم عذاب می کشند اما ذکری از حال و روز او وجود ندارد ! " و...خلاف صریح آیات قرآنی است .
ارسال پست

بازگشت به “شیطان پرستی”