ایا شیطان می تواند قدرت اراده را از انسان سلب کند ؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
-
سپاس‌های ارسالی: 350 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

ایا شیطان می تواند قدرت اراده را از انسان سلب کند ؟

پست توسط HRG »

تردیدی نیست که شیطان دشمن قسم خورده انسان است چنانکه قرآن او را به عنوان دشمن آشکار معرفی نموده است (انه لکم عدو مبین ) اما کارایی شیطان فقط در حد وسوسه انگیزی است یعنی اعمال زشت را زیبا به انسان جلوه می دهد ولی هرگز قدرت ندارد که انسان را وادار به گناه کند
و اگر این چنین نبود باید همه انسانها آلوده به رذایل می شد در حالی که می بینید و می بیبینم که چه بسیار انسانهایی که دامان خود را از آلودگیهای اخلاقی حفظ می نمایند ، و این دلیل بر این است که همه می توانند از آلودگیهای اخلاقی بدور باشند ، البته تردیدی نیست که پاک بودن و پاک ماندن هزینه دارد چون بر خلاف غرایز زیادخواه انسان است
اما امری ممکن و دست یافتنی است .گناه و نافرمانی خدا ، به تدریج روح و روان انسان را دچار کدورت و تیرگی می کند ، هم چنانکه عبادت و بندگی روح نشاط و امید را در انسان زنده می نماید . در احادیث اسلامی وارد شده است که به دنبال عزت و سعادت و آرامش کامل هستید باید از وادی گناه و معصیت خارج شوید و به عرصه گاه عبادت و بندگی حق داخل شوید .
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 213 بار

Re: ایا شیطان می تواند قدرت اراده را از انسان سلب کند ؟

پست توسط fizikdan3000 »

سلام خدمت شما
سوالی دارم که به شرح ذیل است:

اینکه شیطان تنها وسوسه گر است درست

آیا شیطان میتواند به وجود انسان نفوذ یابد ان هم به طور ناخواسته

برای روشن شدن مطلب عرض شود که:

شاید انسانی باشد که با شیطان(جن) رابطه دارد .
من کسی رو میشناسم که چنین است و این بنده خدا سوالی که دارد اینست
من از جن بیزار بودم و هستم و بدون انکه صدایشان کنم نزد من امده اند و روز وشب برایم نگذاشته اند.
این عامل چه چیز میتواند باشد؟
شیطان تسلط بر این بنده خدا گذاشته در حدی که میگفت یکبار نماز مغرب رو 4 بار خوانده(یعنی تمرکز ندارد
اعتماد به نفس ندارد، اراده از او سلب شده است.در صورتی که شما در بالا گفتید که شیطان نمیتواند اراده انسان را سلب کند)
و...
لطفا مرا راهنمایی کنید تا این بنده خدا را توجیه کنم
با تشکر
حرفهای خنده ام را میشود در سکوت برکه نا امید از بارش باران ترجمه کرد ،

که با قاصدکی تنها و بی ریا، در راه بودن، خبری را خبر می دهد ...

[External Link Removed for Guests]
-
سپاس‌های ارسالی: 350 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: ایا شیطان می تواند قدرت اراده را از انسان سلب کند ؟

پست توسط HRG »

با سلام خدمت شما دوست عزيز :razz:

شيطان مي تواند به وجود هر فرد سست اراده و بي اراده نفوذ كرده و به مسيري دلخواه خودش رهنمون سازد :)

در مورد دوست شما لازم به ذكر است كه :
اولا با نگاهي به گذشته راه نفوذ اين مسائل را پيدا كند يعني اينكه ببيند سر منشاء اين اتفاقات از كجا شروع شده و چطور ادامه يافته است .
كه بستن راههاي نفوذ بتواند از پيشروي جلوگيري كرده يا اينكه روند را كند نمايد .
ثانيا ديگر بروي مسائل اتفاق افتاده تمركز ننمايد چرا كه همين خواسته شيطان است .
ثالثا از انجاييكه ذكر كرديد كه تمركزش كم شده مي تواند از اهل فن كمك گرفته تا به ياريش بشتابند همانند افراد مورد اعتماد و داراي ايماني قوي .
رابعا تقويت ايمان و تقواي خود و توسل به خداوند و ائمه(ع). :) :razz:
ارسال پست

بازگشت به “شیطان پرستی”