لیست دشمنان شیطان

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 219 بار

لیست دشمنان شیطان

پست توسط mohajer6164 »

[FONT=tahoma xml]شیطان در برابر دوستان فداكار و دل سوزش ، دشمنان خطرناكى هم دارد كه شب و روز  

دست آنها مى نالد و در شكنجه است و آنان را این طور معرف مى نماید

:

[FONT=tahoma xml]
هنگامى كه
رسول صلى الله علیه و آله و سلم با شیطان ملاقات كرد. از او پرسید:

[FONT=tahoma xml]  

[FONT=tahoma xml] دشمنان تو  

امت من چند طایفه هستند؟

[FONT=tahoma xml]  

[FONT=tahoma xml]. گفت : 

[FONT=tahoma xml]  

[FONT=tahoma xml]  

[FONT=tahoma xml]22 طایفه ، و من از ایشان در رنج به سر مى برم و  
از دست آنها پر از خون است

.

.  
[FONT=tahoma xml]خود  
[FONT=tahoma xml]؛ اولین و سخت ترین دشمن من تویى . من  
، از اول با تو دشمن بودم و بعدا هم خواهم بود. دشمنى تو با من هیچ وقت به صلح و
صفا و دوستى مبدل نخواهد شد. فرمود: براى چه با من دشمنى ؟

[FONT=tahoma xml]  

[FONT=tahoma xml] گفت : 

[FONT=tahoma xml]  

[FONT=tahoma xml] براى آن كه  

قیامت گناه كاران را شفاعت مى كنى و زحمات مرا ضایع و امید قطع مى نمایى

.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
Iron
Iron

Re: لیست دشمنان شیطان

پست توسط mohajer6164 »

2. عالم عامل ؛ آن عالمى كه به علم خود عمل كند، دشمن من است من هم دشمن او هستم . (اما عالمى كه به علم خود عمل نكند دوست شیطان خواهد بود.) در این باره حضرت رسولصلى الله علیه و آله و سلم فرموده :
عالم و دانش مندى كه به علم خود عمل كند، ازهزار عابد براى شیطان خطرناك تر است .(183)
3. حامل قرآن ؛كسى كه قرآن را فرا گرفته ، و حفظ نموده و به تمام دستورها و احكامى كه در آن آمدهعمل مى كند، او دشمن من و من هم دشمن او هستم .(184)
4. مؤ ذن ؛ كسىكه در پنج وقت نماز اذان بگوید و اقرار به شهادتین كند و مردم را از خواب بیدار ومتوجه عبادت خدا و نماز نماید.
5.دوستان فقرا؛ آنها كسانى هستند كه فقرا ومساكین را از یاد نمى برند، دایما متوجه آنها و به فكر آنها هستند. در همه جا و درهر شرایط از آنان دفاع مى كنند و زندگى ایشان را تاءمین مى نمایند.
6. دوستانایتام ؛ كسانى كه با یتیمان دوست و مهربان هستند، و همانند پدر و مادر دل سوز باآنان رفتار مى نمایند تا رنج یتیمى را احساس نكنند.
Iron
Iron

پست توسط mohajer6164 »

7. مهربان ؛ كسى كه دل رحم ودل سوز بندگان خدا باشد و براى كوچك ترین ستمى كه به یكى از بندگان خدا شود ناراحتشده و از او دفاع مى كند و دل داریش مى دهد.
8.ناصح ؛ كسى كه براى رضاى خدا مردمرا اندرز مى دهد و به جز رضایت خداوند چیزى در دل ندارد.
9. دائم الوضو؛ كسى كهدر تمام حالات با وضو باشد و اگر وضوى او باطل شد فورا تجدید وضو نماید.
10. بخشنده ؛ آن كه مردم را در مال خود شریك مى كند و مقدارى از دارایى اش را بهمحرومان اجتماع اهدا مى نماید و به فكر ذخیره و جمع آورى مال نمى باشد.
11. خوشخلق ؛ آن كه با مردم ، نیك كردار است و با همه انسان ها با رویى گشاده رفتار مى كندو كسى را بازبان و دیگر اعضاء آزار نمى رساند.
12. قانع ؛ آنها كسانى هستند كهدر زندگى به كم دنیا قانع باشند. به آن چه خداوند متعال براى ایشان مقرر فرموده ،راضى هستند و به مال دیگران تنگ نظر نیستند.
13. پاك دامنان ؛ زنان و مردانى كهعفت داشته باشند. دامنشان آلوده به فساد و فحشا نشده و پوشش اسلامى را در همه جاحفظ مى كنند.
14. آمادگان مرگ ؛ كسانى كه همواره به فكر مرگ و آماده شدن براى آنهستند و هیچ وقت ، آخرت را فراموش نمى كنند و همیشه به دنبال اصلاح آن در تلاشاند.
Iron
Iron

پست توسط mohajer6164 »

15. هم نشین صالحان ؛ از كسانى كه شیطان آنها را دشمن خود مى داند، كسانىهستند كه رفت و آمد، نشست و برخاست ، گفت و شنود و خورد و خوراك و خواب آنان باصالحان و پرهیزگاران است .
16. فروتنان ؛ آنان كه در برابر خدا و خلق او تواضعمى كنند، خود را كوچك مى پندارند و خود بین نیستند.
17. جوان عابد؛ جوانى كهعاشق دین بوده و از بندگى خدا لذت برده است و خود را در این راه قرار داده و شبزنده دارى مى كند.
18. كسانى كه نفس خود را از حرام باز داشته اند؛ كسانى كهحلال خدا را حلال و حرام او را حرام مى دانند، كسانى كه چشم و گوش و بقیه اعضاء وجوارح خود را به حرام عادت نداده اند.
19. كسانى كه در غیاب برادران مؤمن خوددعاى خیرشان مى كنند؛ هر چه براى خود مى پسندند، براى دیگران نیز مى پسندند و هر چهرا براى خود نمى پسندند براى دیگران هم نمى پسندند، كسانى كه در حق دیگران دعا مىكنند و چشم داشتى هم از آنان ندارند.
20. كسانى با كه پدر و مادر خود مهربانباشند و به آنان احترام گذارند.
21. پادشاه عادلى كه از روى عدالت با مردم رفتاركند و مردم در سایه عدل او در آسایش باشند.
22. روزه دارانى كه مقدارى از مالخود را به درماندگان مى بخشند، مانند این است كه مرا پاره پاره كرده و در آتشانداخته باشند.
سپس عرض كرد:

یا رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم! عده اىهستند كه مراقب كردار من اند، اگر یك نفر را از جاده حق دور كنم و منحرف سازم ،ایشان مى آیند و او را راهنمایى مى كنند و به حق بر مى گردانند.
ارسال پست

بازگشت به “شیطان پرستی”