اگر برایت ماه شب ما ...

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

اگر برایت ماه شب ما ...

پست توسط Mohsen1001 »

تصویر

« نوای بسیار زیبا در مدح امام زمان (علیه السلام) »

حجم
======
1.8 مگابایت

زمان
======
0:2:36

نوع فایل
=======
MP3

دانلود
======
تصویر

برای دانلود روی آیکن بالا راست کلیک کرده و سپس save target as ... را انتخاب کنید.

پخش آنلاین این نوا
============
[stream]http://www.eteghadat.com/Files/Sounds/mahdi/maahe-shab.mp3[/stream]

از موسسه [External Link Removed for Guests] 
Iron
Iron
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 166 بار
سپاس‌های دریافتی: 279 بار

Re: اگر برایت ماه شب ما ...

پست توسط عاشورايي »

سلام

سباس نزدم اما اينجا ازتون تشكر مي كنم و جند سؤال جدي از خدمتتون دارم (شما كه به تحصيل و تبليغ علوم ديني مشغوليد) : اين نواهايي كه امروزه به شيوه نوين در مدح و ذكر ائمه (عليهم السلام) رايج شده ، جه تأثيري بر ما دارد؟ تأثيرات مثبت آن را برشماريد. آيا تاثيرات منفي هم دارد؟ آن را هم نيز بفرماييد. آيا اين نواها ما را به خدا و امام زمان نزديك مي كند؟ آيا به ما درس خداشناسي و امام شناسي مي دهد؟

اشتباه نشه اين سوالات كاملا برسشي است و انكاري نيست. من مي خوام واقعا بررسي علمي بشه ، كه تأثيرات اين نوع نواها در كل مثبت هست يا منفي؟

البته اين نوا خاصه بسيار سنكين و با محتواست اما سوال من كلي است؟

(براي مثال)ملا باسم كربلائي نيز كه واقعا يكي از مؤثرترين جريان مداحي است و در بسيار از زمينه ها صاحب سبك است. ابتدا بسيار مورد تحسين قرار كَرفت اون اول هم هر جيزي مي خوند ،ظاهرا بدون آلات موسيقي بود (حال براي حفظ شأن ، يا احتياط يا هر جيز ديكَري ) اما به مرور زمان لحن و سبك ايشان هم تغيير قابل توجهي كرد. موضع مراجع و علما در اين مسائل جيست؟ لطفا تفصيلي بفرماييد.

آيا اينها دفع أفسد به فاسد يا نه واقعا براي مطلوب و مثبت است؟ لطفا بحث را از تمام جوانب بررسي كنيد و صرفا به جنبه فقهي آن نبردازيد .

با تشكر فراوان
Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

Re: اگر برایت ماه شب ما ...

پست توسط Mohsen1001 »

سلام بر عاشورایی عزیز :D

دوست من درمورد سوال شما پیرامون این نوع نواهای مذهبی باید عرض کنم نظر بنده این است که بسیار مفید و موثر هستند.

ببینید ما بالاخره باید برای زمانهای فراغتمون یا کلاً مواقعی که میل به شنیدن چیزی داریم یک پیشنهاد خوبی داشته باشیم.

مثلاً قطعاً پیش میاد برای شما که زمانی باشه به چیزی گوش کنید همش که نمیشه سخنرانی و مسائل اموزشی علمی گوش داد قسمتی هم مربوط به فراغتمون یا بقول خارجی ها entertainment میشه.

پس تا اینجا معلوم شد ما نیاز به پر کردن این مواقع داریم.

امروز اکثر مردم برای این مواقعشون از موسیقی (انواع منختلفش) استفاده میکنن چرا ؟

چون هم براشون جذابه هم گوش پر کنه و هم ممکنه حس شادی یا غمگینی بهشون الفا کنه.

اما ما میتونیم یه جایگزین برای این مواقع داشته باشیم که هم مفید باشه هم شرعی و هم جذاب.

خب چه موردی بهتر از اینکه در زمینه مسائل دینی و مذهبی بخصوص اهل بیت علیهم السلام باشه

که هم ارادت ما را به ایشان می افزاید هم حاوی معارف و مفاهیم عمیق دینی هست.

و میتونه باعث نزدیکتر شدن ما به ائمه و خدا بشه و کمی ما رو به اون سمت سوق بده.

بنده خودم موارد زیادی رو دیدم که طرف با گوش دادن این نوع نواهای مذهبی موسیقی را کنار گذاشته

چون اکثراً ادم میخواد یه چیزی تو گوشش بخونه (مثل زمانی که داخل ماشین هستیم)

پس اگه یه نوع صدایی باشه که هم شرعی باشه و هم جذاب اتفاقاً افراد ازش استقبال هم میکنن.

چون فطرت انسان کلاً به خوبیها پالس میفرسته و از خوبی ها خوشش میاد و نمیتونه اونا رو رد کنه.

پس ما میتونیم براحتی به این مهم دست پیدا کنیم با دقت در ساخت این نوع اصوات.

به شخصه معتقدم حدود 90 درصد از کارهای گروه رسائل، فارس و خطابه غدیر از مضامین بالای معرفتی برخوردار هستند و روح آدم را جلا میدهند.

بسیار افرادی را دیدم که با شنیدن اینها گریه می کنند حتی در مورد مولودی ها که شاد هست اما بخاطر معانی عمیقی که دارند مخصوصا در مورد امام زمان علیه السلام و مساله ظهور عجیب تاثیر گذار هستند.

در مورد باسم کربلایی بنده از طرفدارهاش هستم اما قبلا بیشتر کارهاش رو گوش میکردم اما متاسفانه در کارهای جدیدی که ازش دیدم (نوعاً مولودی) از آلات موسیقی کامپیوتری استفاده کرده بود

که دیگه اون روحانیت و گیرایی قدیم را نداره و بنظر بجز اشعارش که پیرامون ائمه هست هیچ نکته مثبت و مفیدی نداره و حتی گوش کردنش هم شاید جایز نباشه.

اما کارهایی که برای عزای ائمه اجرا میکنه بهتر هست و خیلی هاش قابل استفاده.

موفق باشید :razz:
ارسال پست

بازگشت به “مولودی و همخوانی”