نقد/برداشت من از خاک بی‌ خاطره

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
محل اقامت: london
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 334 بار
تماس:

نقد/برداشت من از خاک بی‌ خاطره

پست توسط mohammad.moein »

سلام دوستان! قصدم از درست کردن این تاپیک این بود که نظر "اغراق شده" ی خودم رو در مورد مستند ` خاک بی‌ خاطره ` که توسط گروه اعتقادات درست شده رو بگم! تصویر

از ایراد گرفتن خوشم نمیاد ولی‌ این کار رو برای پیشرفت سطح کار‌های اعتقادات می‌‌کنم! تصویر

من قصدم فقط کمک هستش!

..................................

این مستند اول با صدای ضرب و تصاویر اتش زدن در شروع میشه! خوب به نظر من این مقدمه ی خوبی‌ میتونه باشه چون فضای مستند (که راجع به فاطمیه هستش) رو معرفی‌ می‌‌کنه ولی‌ بعدش یوهویی اوا و دکلمه شروع میشه که به نظر من با صدای ضرب که شنیده می‌‌شد هیچ همخونی‌ای نداشت و صدای ضرب بسیار بد محو شد! سریع قطع شد و اوا شروع شد که شاید زیاد حرفه‌ای نبود! تصویر

و این اشتباه دوباره بد دکلمه تکرار میشه وقتی‌ از یک اوا به آوایی دیگر تغییر می‌‌کنه صدا‌ها قاطی‌ میشه و لحظات گوش خراشی رو برای شنونده درست می‌‌کنه! تصویر از تصویر‌های شمع خوشم اومد ولی‌ حوصلم رو سر بردند، می‌‌شد مثلا کنار شمع یه کم گرافیک بازی انجام می‌‌شد که کمتر خسته کننده می‌‌شد! تصویر ۲۰ ثانیه شمع نگاه کردن برای من سخت بود! تصویر

ستون اصلی‌ این مستند سخنرانیست! که در دکوری سیاه انجام میشه! به نظر من سخنان زیبا بودند ولی‌ دکور می‌‌شد بهتر هم باشه... تصویر ولی‌ واقعا نمی‌‌شد از دکور ایراد گرفت! قشنگ و ساده کار شده بود، آفرین تصویر

یه اشکال دیگه‌ای هم که بود استفاد زیاد از حد از اوا ی تکراری بود!تصویر در این مجموعه از تعدادی اوا ی محدود استفاده می‌‌شد که هی‌ لوپ می‌‌شد و حوصله بیننده رو سر می‌‌برد! تصویر

به نظر فیلمبرداری خیلی‌ خوب بود، اگرچه کمی‌ تا حدودی محدود بود ولی‌ میشه گفت بسیار خوب کار شده بود! تصویر

شاید با صدا گذاری این مجموعه موافق نبودام، ولی‌ صدا برداری بسیار عالی‌ بود. تصویر

چرا با صدا گذاری موافق نیستم؟ تصویر چون پر اشکال، مثلا دقیقه ی دوازدهم اوا‌ها همینجوری قطع میشند! به نظر من بهتر بود اوا‌ها محو می‌شدند! یا مثلا دقیقه ی سیزدهم وقتی‌ وسعت سرود آقای صدقی کات شده صدا‌ها محو نشده! تصویر

ولی‌ برخلاف تدوین صوتی به نظر من تدوین تصویری این مستند خیلی‌ خوب کار شده بود تصویر تصویر

سرود‌هایی‌ که استفاده شده بود به خوبی‌ انتخاب شده بود. مخصوصاً سرود آخر من از این خاک بی‌ خاطره سیرم...چون با اسم مستند جور بود تصویر

واقعا از سخرنی‌ها لذت بردم، بصار دلنشین بودند و اکثر نکات مربوط به ایام فاطمیه رو پوشش می‌‌داد. تصویر

در کل متشکرم از گروه اعتقادات برای تهیه ی این مجموعه تصویر

....................

از دوستان هم معذرت میخوام اگه حرف زیادی زدم ایراد اضافی گرفتم قصدم فقط کمک به بهتر کردن کار‌های بعدی هستش!
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “فیلم”