فیلمی در رابطه با ناجی موعود (امام زمان عج)

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

فیلمی در رابطه با ناجی موعود (امام زمان عج)

پست توسط nastooh »

چرا فقط اونور آبی ها چه خوب چه بد فیلمی در رابطه آمدن

ناجی ساخته اند به جز ما که ادعای آن را داریم . از رابین هود

گرفته تا ماتریکس همگی در پی این هستند که این موضوع

را یا با ابر انسانها یا ابر کامپیوتر ها به ما تلقین کنند ؟
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 25 بار

Re: فیلمی در رابطه با ناجی موعود (امام زمان عج)

پست توسط جهاندیده »

عزیزم سلام
سؤال خوبیه: گمان می کنم جوابش خیلی آسون باشه
اونور آبی ها احتیاج به این فیلم ها دارن چون پوچ اند و بی محتوا و روز به روز داره به پوچیشون اضافه می شه
باید یه سری فیلم منجی درست کنند تا مردم رو از نیهلیستی خارج کنند و به مردم بفهمونند که دنیا اینطور نمی مونه
اما از قدیم گفتند طلا که پاکه چه منتش به خاکه
ما واقعا امام زمان داریم و او صاحب و ارباب ماست چه نیازی به ساختن فیلم و اینجور کارها داریم
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 483 بار
سپاس‌های دریافتی: 344 بار

پست توسط mahe.derakhshan »

به نام خدا

جهاندیده محترم.سلام

با جوابی که شما به nastooh دادید یعنی ما باید نتیجه بگیریم که دست روی دست بگذاریم وهیچ کاری

برای تبلیغ تشیع نکنیم.آخه اون مثالی هم که شما زدید ارتباطی با این موضوع نداره.پاک بودن طلا رو عرض

میکنم ضمنا این جواب شما ممکنه برای شما و بچه های شیعه گرون تموم بشه چونکه دارید این فکر رو

القاء میکنید که تبلیغ اونطورها هم که فکر میکنید مهم نیست در صورتی که باطل ترین فرقه ها در حال

القای عقاید خودشون به مردم هستند وچرا ما با این جوابها سرپوشی بر کم کاری وتنبلی خود بذاریم؟!!!

این پوچی هم که شما از آن صحبت کردید نتیجه ی تبلیغات همان فرقه ها ی باطل و ساختگی همچون

شیطان پرستییه که افکار مشوشی را به خورد مردم بیچاره میدن و با گفتن این حرف که تا خودکشی نکنید

به حقیقت وکنه ی عالم پی نمیبرید باعث و بانی خودکشی تعداد زیادی از انسانها شدن.

این افکار پوچ وبی پایه که علتش قدرت طلبی سر کرده های اونه در همه جا حتی در کشور خود ما هم

رخنه کرده وچون من خیالم از خودم راحته هیچ تلاشی برای نجات دادن این همه آدم مورد ظلم قرار گرفته

نکنم؟؟؟؟!!!!!!اصلا چرا آدم حسابشون کنم که بخوام هدایتشون کنم!!!!!!!!!!!!نه منظورتون این نبود؟؟

پس با این جواب ما باید تصمیم بگیریم که عاشورا را هم تعطیل کنیم چون هدفش تبلیغه واصلا و کلا

بیخیال بشیم چون من که هدایت شدم بقیه هم که......!!!

به نظر شما ما مسئول نیستیم؟خداوکیلی یه کم توی این جوابی که دادی وهزاران نفر ممکنه بخونن فکر

کن.
تصویر
[HIGHLIGHT=#00b050]اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم والعن  
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط omidvarmahdi »

با سلام
لزوم تبليغ وترويج تفكر شيعي امري بديهي وخلل ناپذير است، اما كمي توان تكنيكي وكمرنگ شدن نگراني هاي ديني باعث كم سو شدن چراغ اين ساخت ها شده است.همچنين در سينماي ما كم كم تفكر گيشه اي جاي تفكر مولد را گرفته است
از طرف ديگر بعضي از محدوديت هاي عقيدتي نيز بر اين كمرنگي تاثير گذاشته است
حال به همه دلائل فوق كج فهمي ها وتعصبات كور را نيزاضافه كنيد .درآخر با همه اين مشكلات و معضلات آن مي شود كه هست.
باتشكر. اميدوار
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط amir green »

ایا وقت ان نرسیده که بعد از تمامی این فیلمهای چرند گیشه ای که غالبا" بی محتوا و بد اموزی دارد هزینه ایی برای دینمان بگذاریم که جوانانمان بدانند که این دنیای که در موردش اینهمه قشنگ صحبت مکنند عاقبت روزی إِذَا الشَّمْسُ كُوِّرَتْ ﴿81/1﴾ وَإِذَا النُّجُومُ انكَدَرَتْ ﴿81/2﴾ وَإِذَا الْجِبَالُ سُيِّرَتْ ﴿81/3﴾ وَإِذَا الْعِشَارُ عُطِّلَتْ ﴿81/4﴾ وَإِذَا الْوُحُوشُ حُشِرَتْ ﴿81/5﴾ وَإِذَا الْبِحَارُ سُجِّرَتْ ﴿81/6﴾ وَإِذَا النُّفُوسُ زُوِّجَتْ ﴿81/7﴾ وَإِذَا الْمَوْؤُودَةُ سُئِلَتْ خواهد شد.التماس دعا تصویر تصویربرای فیلمهای ایرانی
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 25 بار

پست توسط جهاندیده »

دوست عزیزم سلام
شاید شما متوجه منظور من نشدید و البته معترفم که بیانم در رساندن مطلب درونیم نارسا بوده است.
من هیچ وقت این مطلب را نگفتم که درباره تشیع و به خصوص امام زمان سلام الله علیه تبلیغ نشود.
بلکه من خواستم این مطلب را بیان کنم که درباره تبلیغ تشیع و امام زمان علیه السلام احتیاج به فیلم و امثال آن نداریم.
چرا باید مطلب به این روشنی را که به اصطلاح اظهر من الشمس است را با فیلم برای مردم بیان کنیم؟
آیا زبانی گویاتر از فیلم نداریم؟ ما نمونه های مختلفی از زندگانی امامان معصوم را در قالب فیلم و سریال دیده ایم.
خدا وکیلی چه مقدار خودمان و دیگران در باب معرفت حضرات معصومین به واسطه این فیلم ها پیش رفته ایم؟
فیلم هایی که نه تنها آموزنده نیستند بلکه دچار بسیاری از اشتباهات و بی حرمتی ها به ساحت بزرگان دینی هستند.
اصلا سوال من از شما دوست عزیز این است کدام یک از هزاران ابعاد شخصیتی وجود معصوم علیه السلام را می توان به تصویر کشید؟
قضاوت با دوستان
Senior Member
Senior Member

"[HIGHLIGHT=#0070c0]بسم الله الرحمن  "

سلام.

جهاندیده محترم

همه ی ما خوب میدونیم که دنیای حالا دنیاییه که انسانها سعی میکنند تا حرف وپیامشون رو به

بهترین ورسا ترین نحو به دیگران برسونن وحتی خود شما هم اعتراف کردید که این فیلمها ساخته میشه

تا نهلیست ها یا پوچگرایان رو از خواب بیدار کنه.

خب حالا من باید چند نکته رو متذکر بشم. و اون اینکه دوست محترم nastooh گفته بودن که چرا باید

اونطرف آبیها فیلمی در مورد مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف بسازن وما که میگیم کشور ما

کشور امام زمانه,چرا این کار رو نکنیم تصویر

ولی شما فرمودید که ما نیاز به این کارا نداریم چون میدونیم امام زمان هست ومردم ما هم اینو

میدونن.حالا اونطرف آبیها هم یه چیزی درست میکنن و نشون مردم میدن که بفهمند یک منجی هست که

این دنیا رو نجات میده."در ضمن این فیلم ساخته گروهی از برادران اهل سنت بوده است."

ولپ کلامتون اینکه ما برای تبلیغ به فیلم نیاز نداریم.بقیه کشورها هم خیلی مهم نیستن چون دین ندارن.

اما بنده بر خلاف حرف شما فکر میکنم که بقیه کشورها هم انسانهایی هستند مثل ما که بنا به دلایلی از

حقیقت دور افتادن و هدایت شدنشون برای من مهمه وچونکه ممکنه من نتونم
منظورم روبهشون برسونم

بهترین راه اینه که از تصویر استفاده کنم.وبا این کار میتونم آدمهای بیشتری رو برای زدن حرفم پوشش بدم.

به همین خاطر یه داستانی رو تعریف میکنم که خالی از لطف نیست:کاریکاتوریستی تعریف میکرد که من

توی یکی از این مسابقات کاریکاتور که فراخوان یکی از کشورهای خارجی بود شرکت کردمو بعد مدتی

برنده شدم.برای گرفتن جایزه طی یه مسیری مجبور شدم از قطار استفاده کنم,هم کوپه ای من شخصی

بود که من زبونش رو بلد نبودم و اون خواست که با من حرف بزنه ووقتی دیدم که زبونشو بلد نیستم چون

نقاشیم خوب بود فورا طرحی رو کشیدم و نشونش دادم اونهم منظورمو فهمید در جواب یه طرح برام کشید

ومن واون سه ساعتی رو که توی قطار بودیم با نقاشی با هم حرف زدیم.

خاطر نشان کنم که بنده هم مثل شما دل خوشی از فیلمهای اکثرا ضعیفی که در مورد پیامبران وامامان با

اشکالات شرعی ساخته میشه ندارم اما نمیتونم این موضوع رو قبول کنم که برای تبلیغ به فیلم نیاز

نیست.حتی در کشور خودمون.

هر چیزی استفاده ی خوب وبد دارد.

وشما هم برای اینکه بتونید حرفتون رو به بقیه رساتر بزنید باید از هنر تصویر استفاده کنید.

توی کشورهای غربی یا بعضا شرقی وجود و رخنه ی فیلمهای فاسد یا هدفمند اما باطل حتی فرهنگ

بعضی کشور هارو تغییر داده و کم کم اعتقاداتشون رو ازشون گرفته.

بنده حرفم اینه که خب ما توی کشور خودمون نیاز به تبلیغ "صرفا موضوع منجی"با فیلم نداریم که بنده 50

در صد این حرفو قبول دارم. چون هنوز جای کار میبینم.

در جواب به amir green
ومیدونم که رسانه باید باقدرت در خدمت اهلبیت وپیامشون باشه واین کمال رسانه اس.نه اینکه رسانه

حذف بشه وچیزی زائد باشه.همینطور که الان ما داریم از اینترنت استفاده میکنیم.
تصویر

اما در سطح جهانی بنده این حرف رو قبول ندارم که فیلم موثر نیست چون موثره وواقعا قدرت داره وبا

قدرتش تونسته نبض مردم رو به دست بگیره و هر جوری دلش میخواد مردم رو تربیت کنه که این در غرب

کاملا مشهوده.حالا اگر فیلمهای ما ضعیفه وبودجش کمه وبودجه ی درست حسابی برای تبلیغات خارجی

اونهم به صورت فیلم نداریم مشکل از ماست.

بعد هم اینکه لزوم تبلیغ در بلادهای خارجی,لازمش داشتن ابزاریه که بیشتر باهاش انس دارن که

خداروشکر یکسری از مراجع عزیز متوجه این امر شده ان وشبکه های ماهواره ای تاسیس کردن. شما باید

برای تبلیغ دینت به روز باشی و نمیتونی از ابزارهای صد سال پیش استفاده کنی.

بنده مکمل فرستادن مبّلغ به کشورای خارجی رو وجود فیلم با موضوع تبلیغ تشیع وپخش کردن اون در

سراسر دنیا میدونم .

اگه شما ماهواره داشته باشید وشبکه های اسلامی وشیعی رو نگاه کنید واقعا جای خالیه فیلمهای

قدرتمند مذهبی رو حس میکنید.همه آدمها با حرف توی راه نمی یان خیلی ها با فیلم وتصویر وایما واشاره

های به جا,که ممکنه به فطرتشون تلنگر بزنه متوجه مطلب بشن که ای داد تا حالا اشتباه میکردن.

تنوع در رسوندن پیام خییییلی مهمه همون طور که ما برنامه کودکان رو از بزرگترها جدا میکنیم باید برای

سلیقه های مختلف هم برنامه ریزی کنیم وبرنامه بسازیم.وگرنه بچه ها هم برنامه بزرگترها رو ببینن چون

سلیقشون ونیازشون فرق نمیکنه!

واین عقب نشینی ما مسلمونها از ابزار مدرن تبلیغه که اولا اکثر آدمها شخص دین دار رو یه آدم منزوی

وتعصبی فرض میکنن که فقط مخ میخوره.

و ثانیا فساد داره از بهترین وسیله تبلیغ که ماهواره باشه سوءاستفاده کامل رو میکنه و با شکستن قبح

خیلی چیزها مردم رو هر روز بیشتروبیشتر از راه به در میکنه.

شما فرض کنید اگر یه دونه انیمیشن قوی در موضوع اهلبیت ساخته بشه وتوی شبکه های ماهواره ای

خودمون پخش بشه چقدر میتونه رسوندن پیام به کسایی که دنبال جذابیت رسانه تلویزیون هستن,رو

راحت تر کنه؟!

حتی خود من چند وقت پیش فیلمی رو از شبکه چهار دیدم که موضوعش حلال خوری بود که شخصیت اول

فیلم به همین خاطر چشم بصیرت پیدا کرده بود.ضعف فیلم خداروشکر خیلی کم بود.این فیلم به نحوی در

من تاثیر کرد که با هیچ حرفی شاید اینطوری موضوع رو درک نمیکردم.فیلمهاانسان رو در موقعیت قرارمیدن

وبه همین خاطر تاثیر گذارن.

حتی برای کشور ما که هنوز هم جای کار داره.

در ضمن باز هم وباز هم باید خاطر نشان کنم که تبلیغ تشیع و منجی در کشورهای خارجی خیلی مهمه و

nastooh هم تبلیغ در سطح جهانی رو گفته بود گرچه من فکر میکنم ایران هم هنوز نیاز داره.

خب هنوزم فکر میکنید برای تبلیغ ما به فیلم نیاز نداریم؟

مگه خرج کردن برای فیلمی که پیام اهلبیت هست وممکنه خیلی از آدمها رو نجات بده سرمایه گذاری برای

دین نیست؟

مگه پیام اسلام جهانی نیست پس چرا ما جهانیش نکنیم.
تصویر

و گر چه فیلم سازی خیلی گرونه اما به راحتیه پیام رسونیش می ارزه.

با آرزوی موفقیت برای همه ی دوستان عزیز اعتقادی تصویر

Senior Member
Senior Member

در ادامه چون فرصت ویرایش رو از دست دادم باید بگم که چون شما گفتید که ما اشباع شده هستیم

ونیاز به فیلم واز این جور چیزها نداریم بنده در جواب کلی که دادم منظورم این بود که ما اشباع نشده ایم و

هنوز نیاز داریم وگرنه انسانهای منتظرواقعی بیشتری با چشم خودمون میدیدیم نه اینکه هر روز بدتر بشه

این در جواب پیام اول شما بود.

و ساختن فیلم با موضوع منجی صرفا در بردارنده ی این نیست که فقط کسی این دنیا

را آخر سر از بدبختی وبی پولی وجنگ نجات میدهد.این فیلمها میتونه نقشه های دشمن رو برای خراب

کردن این قیام عظیم نشون بده به عنوان مثال چرا "نعوذ بالله"همه حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه

الشریف را شخصی خون ریز میدونند؟حتی این فکر در نزدیکان من به وفور دیده میشه. اینا همش

نقشه اس که مردم بترسن ودعا نکنن.وحتی این تفکر که با آمدن حضرت توبه هیچ کس فبول نیست.

که دقیقا دو هفته پیش خودم فیلمی حول این موضوع دیدم که عده ای آدم فضایی به زمین اومده بودن

وچون از عصیان وسرکشی انسانها خسته شده بودن میخواستند زمین رو نابود کنن. ومعذرت خواهی

و خواستن فرصت مجدد از انسانهارو به هیچ وجه قبول نمیکردن.

تنوع این فیلمها اونقدر زیاد شده که مردم آمریکا هر روز خودشون رو با ترس از حمله ی آدمهای

فضایی ونابود شدن دنیا میگذرونن.ومنتظرن تا با این مساله مقابله کنن.

وچرا همه فکر میکنن با اومدن حضرت فقط جنگ وبدبختی ظاهری از بین میره.

چون واقعا بطن قیام رو نمیشناسن.حضرت قیام میکنن تا جهل از بین بره تا حدی که زن خونه دار به

یک مجتهده تبدیل میشه.حالا به نظر شما ما اشباعیم؟؟؟

وبعد اینکه اینجور چیزهایی که شما گفتید "منظورم همون فیلمه" واقعا هم نمیتونه ابعاد شخصیتی اهل

بیت رو نشون بده ولی میتونه قطره ای از دریا رو نشون بده.

همون طور که زبان انسان هم از مدح اهلبیت خیلی قاصره ولی باید ازش استفاده کرد و باهاش تبلیغ کرد

چون راه ارتباطه تصویر هم راه ارتباطه.اگر شما از زبانت برای حرف زدن در مورد اهلبیت استفاده کردی بنده

هم قضاوت رو میذارم با دوستان و میگم مگه میشه آدم در مورد اهلبیت حرف بزنه!!!آخه زبون آدم که

این توانایی رو نداره!!!خب نتیجه میگیریم که بیخیال بشیم.چون سخت ونشدنیه!!!. واین در جواب پیام دوم

شمابود.

در ضمن اکثر فیلمهای هالیوود اگر خوب دقت کنید هدفی غیر از تخریب قیام حضرت ندارن و خوب هم

کارشونو بلدن.و راحت بهشون اعتماد نکنید.

منتظر قضاوتها هم هستیم. تصویر

New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط nastooh »

من از صمیم قلب به خودم تبریک میگم ! نه از روی خود شیفتگی ! بلکه به این دلیل که انتظار داشتم از بین حد اقل 100 نفر جوابی مثل جواب دوست عزیز نادیده ام ماه درخشان (که الحق تفکرش هم همینه) بشنوم و ذوق زده شدم ! بنده هم دقیقا منظورم همینه . ببینید ! یک مثال ملموس میگم که اغلب شما خودتون شاهد هستید . در کانال فارسی 1 سریالی پخش میشود بنام سفری دیگر . مضمون این سریال تناسخ و بازگشت روح است ! من نمیخوام اینجا از رد و یا تایید تناسخ سخنی بگویم که از حوصله شما سروران دوره . ولی میخوام اینو بگم که دوستان چه باور کنیم چه نکنیم این سریال مخاطبان بسیاری داره طوری که اگر یادتون باشه ساعت این سریال با سریال در چشم باد که از شبکه های خودمون پخش میشد یه مدت همزمان بود ! سریالی که به مراتب از سفری دیگر پر خرج تر و حداقل از نظر من جالب تر بود ولی باور کنید من همیشه تکرار اون رو فرداش میدیدم ! چرا ؟! بماند !!! :sad: حرف من حقیر اینه که آقا به جان خودم ما تو این مملکت و هموطنانمون خارج از این مملکت کسانی رو داریم که میتونند از زندگی و معجزات و حضور سبز ائمه و داستانهای راستان فرهنگ و دین ما فیلمهایی بسازند تاریخی ! حتی اگه بخواهیم خودمان را با هالیوود مقایسه کنیم من با همین اطلاعات کمی که دارم میتونم صدابردار . کارگردان . هنرپیشه و.... رو که در همین هالیوود مطرح هستند چند نفری نام ببرم . پس جان مولا خودمون رو دست کم نگیریم و اونها رو هم همیشه احمق فرض نکنیم . من عقیده دارم ایمان ما اگر مثل کوه محکم باشه باز هم قابل تخریب خواهد بود و باور کنید همین دین گریزی و کمرنگ شدن اسلام واقعی و از خود بیخود شدن جوانان ما دلیلش همینه که من و تو میخواهیم با زور به بچه هامون خوبیها رو بقبولانیم ولی اونها با نرمش و لطافت بدیها رو ! ببخشید که از مسئله شاید پرت شدم و رفتم به ..... مخلص همتون هم هستم . چون همتون بنده اویید ! یا ولی العافیه . یا حق
Iron
Iron
محل اقامت: london
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 334 بار
تماس:

پست توسط mohammad.moein »

تاره خوبیه فیلم ساختن مذهبی‌ به این نوع! دوستان اگه می‌خواهید کاری کنید از همینجا شروع کنید!
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “فیلم”