امام زمان کیست ، چرا غیبت کرده اند ، و ما چگونه شناختیمشان ؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 22 بار
سپاس‌های دریافتی: 39 بار

امام زمان کیست ، چرا غیبت کرده اند ، و ما چگونه شناختیمشان ؟

پست توسط Hamid_9923 »

الله الرحمن  

این بخش را ترتیب دادم تا هرچه دل تنگمان می خواهد بگوییم و در مورد امام زمان خویش به  

و امیدوارم ایشان نظری به این تایپیک ها داشته باشند به امید ظهور ایشان و قبل از آن و مهم تر  

ترحم خداوند در این تاپیک ها و کمک خداوند را می طلبم تا تاپیک های بسیار بهتری را نسبت به چند  

به خدمت شما عزیزان ایجاد کنم . 

اخرجنا من ظلمات الوهم و اکرمنا بنورالفهم ، الهم افتح علینا ابواب رحمتک و انشر علینا خزائن علومک  

یا ارحم راحمین ( [COLOR=#0f243e]اگر غلط املائی دارد خوشحال می شوم به من بگویید با تشکر 

زمان (عج) شخصی بسیار مستقل ، متفکر ، ارزشمند است و کسی است که تمام تلاشش برای رسیدن  

های الهی در تمام زندگی ایشان می باشد ، کسی که می تواند انسانها را به بیشتر از چیزی که می  

هدایت کند . 
  در مورد غیبت ایشان می باشد که یکی از آنها را بیان می کنم : 

از مرگ : من این گزینه را رد می کنم و اگرکسی این حرف را زده باشد برای این است که می دانسته  

حضرت مهدی (عج) تمام ترسش این بوده که بمیرد و با آرمان های الهی و حکمت خداوند در خلق انسان آشنا 

نشود و علم کاملی برای شناخت خالقش بدست نیاورد زیرا مرگ فرصت درک و علم و شناخت صحیح دنیا و 

قیامت و عمل به دستورات الهی را می گیرد و ایشان از همان ابتدای کوچکی زندگی خود را بر این عقیده بنا  

نمودند که شناخت صحیح دنیا را با تمام سختی هایی که در سر راه ایشان هست با تمام نفسیاتی که در تضاد با 

افکار و آرمان های ایشان است ، چیزهای کابوس سازی که ایشان باید در برابر آنها مقابله کند ، از راه خویش 

عقب نشینی نمی کند تا ما را بهتر با خالق خود آشنا کند که اوست نزدیکترین فرد به خالق خود در کنار 

پیامبران و امامان که با ایشان در یک رده و همینطور یاران ایشان که با ایشان پیمان می بندند که در این راه 

سختی ها را به جان بخرند . امام زمان (عج) از خداوند فرصت طلبیده که شناخت بیشتر و مکفی تری در 

برابر خداوند پیدا کند تا با جان و دل زندگی خود را تا ابد و فرا تر از آن وقف خالق خویش کند ( همانا خداوند 

با صابران است ) 

زمان (عج) کسی است که زندگی خویش را وقف آرمان های اصلی و فرعی خداوند نموده و مطمئنم  

ازدواج هم نکرده باشند از عقوبتش سخت هراسان هستند و دنبال فرصتی برای بدست آوردن حتی  

برای این امر بوجود نیامده باشد که ایشان امام هستند و تلاش برای رساندن تمام انسانها و احتمالا  

امر مهمی که دارند به این دستور الهی هم عمل می نمایند . و امام زمان (عج )    یعنی آرمان  

که هدایت انسان ها نیز مشمول آن می شود . یعنی کسی که تمام زندگی خود را برای یافتن راه  

و کامل رسیدن به خداوند و آشنایی به اخلاق مخلوقات ایشان سپری می کند تا هدایت کاملی را  

و هرگز از ظلمی هم که در جهان در حال رخ دادن هست چشم پوشی نمی کند و هدفی را که انتخاب  

زودی به پایان می رساند تا جهان را از زیر بار ظلم و ستم و شیاطین و ابلیس به کمک خداوند متعال  

و مهربان و عادل نجات دهد . 

آخر این را هم می دانم اگر ایشان تاحالا ظهور نکرده اند جز تعالیم و یادگیری بیشتر برای هدایت کامل  

نبوده است که دنیا فقط یک بار خلق شده و امتحانش یک بار بیشتر نیست و چه بسی ایشان  

در همین یک بار تمام قدرت های انسانیت و خواص انسانی را یاد گرفته و به همه آموزش دهند که  

این راه باید صبور باشیم و استقامت کنیم و دین اسلام را در هر جا که می توانیم عمل کنیم . ( با توجه  

که دین اسلام یک دین عقلی و فکری است به تمام معنا و عملش قدرت بخش در جسم و روح است که  

های دیگری به توضیح آن می پردازم با کمک شما عزیزان ) 

این را هم می دانم که امام خداوند رحمان و رحیم و بلند مرتبه در تمام صفات و امام زمان (عج) دید  

کشور اسلامی ایران ما دارند و امیدوارم همیشه لطف ایشان شامل حال ما بشود . 

ظهور امام زمان (عج) استقامت کرده ، شکیب باشیم ، و امیدمان را از دست ندهیم هر چند که سخت باشد . 

ولا قوه الا بالله العلی  

آخر : تعجیل در ظهور امام زمان (عج) از خداوند خوب است ، اما دست به هر کاری زدن برای ظهور ایشان بدون فکر و بدور از دین اسلام که غضب خداوند را برانگیزد امری بسیار حرام و دور از اسلام است . 

( برای مثال ) من خودم برای ظهور ایشان این کارها را کرده ام : 

کردم با خانواده ام مهربان تر شده ام و به نظر ایشان احترام بیشتری بگذارم و مشورت و محبت را زنده نگه دارم.  

سعی کردم هرچیزی که یاد گرفتم رو به دیگران هم آموزش بدهم . 

سعی کردم نمازهایم قضا نشوند و تلاش کردم که زندگی ام آرمانی ترباشد . 

همیشه سعی کردم سر سفره بشینم و حمد خدا را می بگویم . 

از مجالس بد دهنی ، غیبت ، دروغ ، سخن چینی سعی کردم دور شوم تا آنجا که امکان داشته است . 

سعی کردم از حدود الهی دور نشوم . 

سعی کردم دروغ نگویم ، از مال دیگران چیزی ندزدم یا به حرام چیزی نخورم و ... 

سعی کردم تا آنجا که می توانم خوب باشم ... 

سعی کردم زندگی ام را برای رضای خدا برنامه ریزی کنم ... 

.... 

هرچه کسری بوده از جانب من و هرچه موفقیت بوده از جانب خداوند که از خدای متعال خواهش مندم کسری ام را هم با رحمت خود ببخشاید که اوست بخشنده ، سخاوتمند ، قدرتمند ، متعالی ، دانا و توانا و ... 

هرچه کردم سعی بود و خود دانی دلم عاشق بود و تو  

دل دارم و عشق من تو هستی نمی گویم که دل من را  

دل را به معشوقم ( خداوند ) که حی و قیوم عالِم تو هستی  

بینم دل عاشق کشت را که عشق اول و آخر تو  

ام بر ره عشق الهی امام عاشقم تو، در چه حالی ؟ 

ها می روند اما تو نیستی بگو از آن دلت ، صاحب تو  

ها می روند علمم کجایی ره روی عشقم تویی ، ای عشق کجایی ؟ 

از غمت صاحب احساس زمان ها بگذرند اما تو نیستی  

را با تو دیدم مهدی من چرا ره را نشانی نیست ، مهدی  

بگو ای ره روی من ، ، ره رو کجایی ؟  ای دل بر من

تقدیم از طرف من و تمام مردم دنیا و همینطور مردم مسلمان و دل پاک ایران به صاحت مقدس حضرت موعود  
  ( ع) به مناسبت فرا رسیدن ایام 22 بهمن و روز استقلال و آزاد شدن کشور اسلامی ایران توسط امام خمینی (ره) (قدس) برای خشنودی خداوند متعال و حضرت مهدی (عج) 
Member
Member

Re: امام زمان کیست ، چرا غیبت کرده اند ، و ما چگونه شناختیمش

پست توسط Hamid_9923 »

بسم الله الرحمن الرحیم

چرا ماها فکر می کنیم که امام زمان را می توانیم بشناسیم یا اینکه می توانیم درکش کنیم ؟

بعضی ها می گویند امام زمان (عج) ظهورش نزدیک است و بعضی ها می گویند که ظهورش در بی نهایت است و باید زمین و زمان

افسرده بشند تا ظهور کند .

من می گویم یک ثانیه ی آینده است و بستگی دارد لحظات ها را چگونه بسازیم تا در یک ثانیه ی آینده ظهور کند .

امام زمان (عج) کسی است که هیچ کس نمی تواند بگوید که می تواند باشد در حالی که امام زمان (عج) کسی است که در همه

چیز می تواند افضل تر باشد ، شاید هم نباشد ، شاید هم یک آدم عادی باشد ، اما وقتی قرآن می گوید که امام زمان (عج) کسی

است که دنیا تا زمانی که ظهور نکند پایان نمی یابد یعنی باید به حد عالی تری برسد یا اینکه رسیده باشد ، یا اینکه مردم باید درک

کنند که برای چه امام زمان (عج) باید وجود داشته باشد .

من می گویم باید وجود داشته باشد تا خدا را بهتر به ما نشان دهد و جلوه ی بخشندگی ایشان را به همه نشان دهد .

یعنی تا زمانی که ظهور نکرده هیچ کس نمی تواند بگوید که ایشان چه کسی می تواند باشد و چطور می تواند باشد و کجا می تواند

باشد ، کسی نمی تواند بگوید که امام زمان (عج) را شناخته است در حالی که خدا می تواند آن را از همه مخفی نگه دارد و همه را

درگمراهی نگه دارد .

بنابراین از این خواسته ی خداوند و امام زمان (عج) معلوم می شود که صبر و برد باری قدرت افضل و نکته ی اصلی این دوران است و

این دوران آخرالزمان دوران خود سازی و خویشتن داری است .

بنابراین سعی نکنیم امام زمان (عج) را بیابیم که افضل تر از یافتن و شناختن ایشان ، شناخت خودمان و درک خودمان و خود سازی

برای اطاعت از امر ایشان می باشد .

خدا همه چیز را می داند و سختی های ما در این دوران بی اجر و بی پاداش نخواهد ماند .

خداوندا سپاسگذارم و امیدوارم امر ظهور امام زمان (عج) بر ایشان آسان و تمام بیهوده اندیشی ها و چیزهایی که باعث می شود

ایشان از ما برنجند از بین بروند و افکار صحیح حکم فرما شوند .

راستی کسانی که به خیال خودشان پلید و بد می شوند تا ظهور حضرت امام زمان را تعجیل ببخشند خود را مزحکه کرده اند و

مسخره کرده اند و امیدوارم زود تر برگردند زیرا خدا احتیاجی ندارد که انسان ها به خواسته ی خودشان بد باشند زیرا همین امر ظهور

نیافتن امام زمان (عج) به این زودی ها کفار را گستاختر کرده و خودشان را نمایان می نمایند .

امیدوارم ما از گمراهان نباشیم و دلمان را به خداوند متعال بسپاریم و از گناهانمان توبه نموده و به خوبی و پاکی امر به معروف و نهی

از منکر نموده و خود را برای ظهور ایشان در هر زمانی آماده نماییم که کسی نمی تواند امام زمان (عج) را بشناسد تا وقتی که خود را

نشناخته باشد و افضل تر از آن خدای خود را شناخته باشد .

دین اسلام ( قرآن و سخنان ائمه معصومین (ع) ) گویا است و شیوا و روان ، چنگ زنیم به این دو تا ظهور موعود .

با تشکر از خداوند متعال و مردم کشور عزیز و اسلامی ایران
Member
Member

Re: امام زمان کیست ، چرا غیبت کرده اند ، و ما چگونه شناختیمش

پست توسط Hamid_9923 »

با تشکر از گذشه ی خودم

درست است امام زمان غیبت کرده اند اما باید بشناسیمشان .

حالا توی این دوره زمونه که همه دارند ادعای امام زمانی می کنند باید چه کار کنیم ؟

می شه کسی جواب بده .
ارسال پست

بازگشت به “مهدویت (عج)”