وقتی امام زمان نیست من از چه کسی الگو بگیرم

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

وقتی امام زمان نیست من از چه کسی الگو بگیرم

پست توسط almamad »

سلام به همه
این سوال چند وقته که منو گیج کرده نمی دونم کسی میتونه بالاخره جواب منو بده یا نه
مگه امام زمان نیست ؟
مگه از احوال ما با خبر نیست ؟
مگه نمی دونه ما چی کار می کنیم ؟
و .......
حالا من سوالم اینه من باید چی کار کنم الان که امام زمان نیست من باید چیکار کنم وظیفم چیه من که ایشون رو نمی بینم مگه این نیست که برای تبعیت از ایشون باید از ایشون دستور بگیرم لطفا یکی من روشن کنه
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 3099 بار
سپاس‌های دریافتی: 5474 بار

Re: وقتی امام زمان نیست من از چه کسی الگو بگیرم

پست توسط Labbaik »

الله الرّحمن الرّ 

سلام
به سایت خودتون خوش اومدیدتصویر

الان که امام زمان نیست

البته منظور شما باید غیبت حضرت باشه(؟)

خوب در روایات داریم که:
همونطور که ما از خورشید پشت ابر می تونیم استفاده ببریم
از امام غایب هم می تونیم بهره مند بشیم

پس ولایت ایشون بر سرمون هست
ناظر امور و مدبر اونها هستند
فقط و فقط در بین مردم حضور ندارند

اما نکته بعدی اینکه
الحمدلله برای اینکه دچار سرگردانی نشیم پیامبر اعظم(ص)(در حدیث ثقلین) به وضوح راه را به پیروانشون نشون دادن
عمل کردن و چنگ زدن به:

کتاب قرآن
واهل بیت (ص)

هر دو در کنار هم

فرقی نمی کنه،کلام امام زمان همون کلام پیغمبر(ص)،همون کلام امام علی(ع) و.....بقیه ائمه
و همون حرف و کلام قرآنه

فقط باید اعمالت و عقاید و افکارت را با چیزی که اونها گفتند بسنجی
آیا واقعا به اصول دینت معتقدی؟ یا تقلید کردی؟

چقدر برای بهتر شدن و رسیدن به رضای اونها تلاش میکنی؟

سعی میکنی روز به روز اخلاقت را در بین اطرافیانت بهتر کنی؟

همه اینها در کلام خدا و ائمه اطهار (ص) اومده
حتی اینکه چگونه و چقدر از زمانت را صرف کار های مختلف کنی
همه و همه در دین گنجانده شده

یک برنامه ریزی کامل و دقیق برای زندگی

و اما در زمان غیبت حضرت ما با خودسازی و کسب آمادگی زمینه را برای ظهور ایجاد کنیم
برای آگاهی بیشتر از وظایفمون پیشنهاد می کنم لینک زیر را بخونید

.::. وظايف منتظران در عصر غيبت .::.
موفق و سربلند باشید.یا حقتصویر
زندگی بافتن یک قالی است

نه همان نقش و نگاری که خودت می خواهی

نقشه را اوست که تعیین کرده است

تو در این بین فقط میبافی

نقشه را خوب ببین !!!

نکند آخر کار قالی زندگیت را نخرند

تصویر 
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 103 بار
سپاس‌های دریافتی: 194 بار

پست توسط مطهره »

به نام خدا

با سلام و تشكر از جناب لبيك، مي دونم كه ايشون به اين نكته واقفند اما بهتر ديدم كه براي حفاظت دقيق از عقايدمون يادآوري كنم كه منظور از اين جمله

فقط و فقط در بین مردم حضور ندارند

اين هست كه : مردم به صورت معمولي و عادي توان ديدن و مشاهده ايشون رو ندارند وگرنه چه گونه امامي ست او كه در ميان مردمش حاضر نباشد؟!!!

در زيارت جامعه هم مي خوانيم كه " ...ذكركم في الذاكرين و اسماؤكم في الاسماء و اجسادكم في الاجساد و ارواحكم في الارواح و انفسكم في النفوس و

و اثاركم في الاثار و قبوركم في القبور. "

پس عدم ديدن ماست كه از آن تعبير به عدم حضور شده و الا او خورشيدي ست كه سايرين به مدد نور و گرماي او و به واسطه ي بودن او، حضور دارند.

به اميد ظهور تنها باقي مانده ي اين سلاله و با تشكر دوباره.

تصویر
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 1712 بار
سپاس‌های دریافتی: 2245 بار
تماس:

پست توسط محب فاطمه »

بسم الله الرحمن الرحيم    عرض سلام و خير مقدم، و تشكر از ساير دوستان. تصویر  

سؤال مهم: آيا براي الگوپذيري نياز به صورت است يا سيره ؟؟!!
.
.كسي كه امام زمان خود را شناخت بايد رفتار وكردار اورا سرمشق خود قرار دهد. كلمات، فرمايشات ايشان را آويزه گوش كند. اهداف و آرمانهاي او را بشناسد حتي به معاني و مفاهيم القاب ايشان توجه داشته باشد. اقتدا و تأسي همراه با شناخت ايشان عين اطاعت از فرامين خدا و حضرت رسول الله (ص) است.
.
وقتي آن حضرت را مظهر عدالت گستري مي‌دانيم، عدالتخواهي را پيشه مي‌كنيم، هنگامي كه مي‌فهميم ايشان زهد پيشه هستند و بي توجه به ماديات،ما نيز آن را سرمشق قرار مي‌دهيم. زماني كه متوجه مي‌شويم ايشان از وظيفه شناسي و مسؤوليت پذيري و وفاي به عهد خوشحال مي‌شوند آن را الگو قرار مي‌دهيم.
.
.انسان کامل درعالم خارج مصداقش حقیقت محمدیه (ص) است. ناگفته نماند که منظور ازکلمه یا حقیقت محمدیه (ص) شخص نبی خاتم نیست بلکه مقام وجایگاهی است ظهوریافته در انسا ن که جامع همه اسماء وصفات الهی است اما دراین میان تنها این رسول اعظم(ص) است که ازاین جایگاه برخورداراست.
.
او هم مرتبه نبوت را داراست هم رسالت وهم ولایت کلیه را.
.
همه انبیا و اولیا ورثه اویند و نزدیکترین فرد از اولیا نیز به این مقام شخص امیرالمومنین است .
.
ائمه معصومین علیهم السلام نیز بعنوان امامان دین در مقام عصمت از خطا و گناه، بعنوان انسانهای کامل در عصر خود شناخته می شوند که نور وجود ایشان برهمه خلایق گسترده است.
.
بشر برای رسیدن به سعادت خود که همان دستیابی به فضایل انسان کامل است باید متمسک و متوسل به همین حجت های الهی شود.
.
در زیارت جامعه کبیره اشاره های مشخصی به خصوصیات امامان معصوم علیهم السلام می شود از جمله اینکه:
.
«مَن اَرادَ الله بدأ بکم». هر کس بخواهد به خدا برسد باید از شما شروع کند.
.
برای الگوگیری از ایشان باید به سیره اهل بیت معصومین عليهم السلام مراجعه کنیم.
.
سيره شناسى و سيره نگارى در عالم اسلامى قدمتى ديرين داشته و سابقه آن به عصر ظهور اسلام باز مى گردد.
.
از همان گاه كه قرآن كريم مسلمانان را به اسوه گيرى از پيامبر اكرم(صلى الله عليه وآله) فرا خواند فكر نقل و تدوين روايات مربوط به سيره نبوى(صلى الله عليه وآله) در مسلمانان پديدار گشت .
..
باید توجه داشت تا زمان غیبت صغرای حضرت حجت ؛ ما از سیره عملی اهل بیت معصومین در حدود 273 سال برخورداریم که این از افتخارات شیعه است. با توجه به همه ظلم ها ، شیعه هنوز گنجینه های فراوانی از احادیث و روایات گهربار ایشان را در اختیار دارد. كه رجوع و تعمق در گفتار و سخنان ايشان راه گشاي بسياري از امور انسانها خواهند بود. انشالله.

.::. وظايف منتظران در عصر غيبت .::.

اميدوارم اين اندك پاسخ راهگشاي روشن شدن شما باشد !

موفق باشيد. تصویر
.
تصویر
Member
Member
محل اقامت: ایران
سپاس‌های ارسالی: 499 بار
سپاس‌های دریافتی: 150 بار
تماس:

پست توسط اميرسيستاني »

بنام خدا
سلام برادر عزیزم
دیروز پاسخ شمارا نوشتم وقتی وارد انترنت شدم ازکاربری خارج شده بودم
چون عقائد و احکام و تمامی دسورات دینی و إلهی با همدیگر است هرجا به لنگه راه منحرف سایر موارد بعدی را بر همان پایه خراب بنا نهاده است
پس مرور اجمالی داریم
1-خدارا با ادله قاطع عقلی شناختیم«وجوب شکر منعم به همراه دارد»
2-با عقل به وجوب حجت الهی بر خدا و وجوب تبعیت بر ما ثابت گردید
3-معاد و سایر انذار ها ما را از خروج از انسانیت و آدم بودن کمک می کند
4-قرآن تنها کتاب آسمانی محفوظ از تحریف و هدایت کننده بشریت است
5-فرمایش خدا و پیغمبر بر پیروی و تمسک به قرآن و عترت
6-امامت ائمه معصومین امری الهی و پیغمبر برتمامی و تک تک ائمه ابلاغ فرمودند
7-نقش احادیث از زمان پیغمبر در سینه ها و نوشتار تا روز گار ما بر کسی پوشیده نیست
8-در زمان ائمه خیلی از مردم شرفیاب محضر امام نمی شدند در دنیای به اون بزرگی و تشتت شیعیان حتی آنانی که شرفیاب شده اند برای هرمشکل و مسئله مراجعه نمی کردند
9-ائمه حتی غیر از امیر المؤمنین(که حکومت عملی نداشتند وکلا در اطراف و اکناف عالم داشتند مردم به آنها رجوع می کردند هم مسائل شرعی و هم حقوق شرعیه و هم حلقه ارتباط با امامشان بودند
10-فقیه جامع الشرائط از طرف امام زمان منصوب است به حسب فرمایش خود مهدی موعود «عج همچنان که ائمه معصمین عده ای را منصوب می فرمودند
11-ادله اربعه :قرآن و حدیث و عقل و اجماع که نوعی از حدیث است
12-تمامی مسائل شرعی حتی مستحدثه از ادله اربعه و فروعات آن فقیه با اجتهادی که دارد استخراج می کند
13-مجتهد جامع الشرائط که وظیفه ات تقلید از اواست.اگر تقلید کردی و عمل کردی نزد خداوند معذوری و جزائی جز بهشت عنبر سرشت نداری
14-اگر کسی می خواهد به مقامات عالیه و عرفانی به رسد به همین توضیح المسائل کسی که وظیفه اش تقلید از اواست عمل کند.اخلاقیات و...از قرآن و روایات عترة طاهره جست وجوکند
15-قلب امام زمان از او راضی خواهد بود. ولی کو عمل کننده «ما اکثر العبر و اقل الاعتبار
16- کلنا نور واحد.همه ایشان یک نورند.من زار اولنا فقد زارآخرنا ومن زار آخرنا فقد زار اولنا و...
17-وعده ای که یکی از ائمه به دهد و انجام ندهد دیگری انجام می دهد یامربوط به منجی بشریت است که به دست امام زمان خواهد شد چون مال مقام امامت است و هنوز وقت آن نرسیده است.روایت معروف امام جوادع ازهمین باب است
از همگی التماس دعا
اللهم عجل لولیک المهدی المنتظر الفرج
السلام علیک یا بقیة الله یا خلیفة الرحمن یا امام الانس والجان
السلام علیک یا عین الحیات السلام علیک بجوامع السلام
خذ بأیدینا «آقا دست مارا بگیر»
یا أبانا إستغفر لنا ذنوبنا انا کنا خاطئین
یا أیها العزیز مسنا و أهلنا الظر و جئنا ببضاعة مزجاة فأوف لنا الکیل و تصدق علینا إن الله یجزی المتصدقین
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و أهلک عدوهم من الجن و الإنس من الأولین و آلآخرین
ارسال پست

بازگشت به “مهدویت (عج)”