# پيام هاي امام زمان ـ عليه السلام ـ #

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 1712 بار
سپاس‌های دریافتی: 2245 بار
تماس:

# پيام هاي امام زمان ـ عليه السلام ـ #

پست توسط محب فاطمه »

تصویر 

اگر چه در عصر ما رسانه هاي گروهي و بولتن هاي خبري و ماهواره ها به همه اخبار جهان دست مي يابند و به گوش جهانيان مي رسانند، ولي وسائل خبرگيري و خبر رساني هر چند پيشرفته باشد نمي تواند از امام زمان عليه السلام خبري دريافت نمايند... 

اما توقيعات و نوشته هائي از آن حضرت در عصر غيبت صغري به وسيله نواب اربعه به دست آمده و يا بعضي از علماء در عصر غيبت کبري افتخار تشرف حاصل نمودند و پيامهائي آورده اند که اينک به بعضي از آنها مي پردازيم:  

محمد مهدي تاج لنگرودي واعظ 

اولين پيام : غيبت کبري در پيام امام زمان
.
شايان ذکر است که امام زمان عليه السلام دوبار از انظار پنهان گشت که آن را غيبت مي نامند. غيبت اول بعد از وفات حضرت امام حسن عسکري عليه السلام که در سن پنج سالگي بود و مدت غيبت آن حضرت 69 سال طول کشيد که اين را غيبت صغري (کوتاه مدت) ناميده اند، و در طول اين 69 سال نواب اربعه (چهار نايب) يکي بعد از ديگري بين مردم و آن حضرت واسطه بودند.
..
1 - عثمان بن سعيد
2 - محمد بن عثمان
3 - حسين بن روح
4 - علي بن محمد سمري

.
سپس غيبت کبري آغاز شد، اينک پيامي از آن حضرت در رابطه با غيبت کبري، نقل مي شود که مخاطب علي بن محمد سمري است ولي براي آگاهي مسلمين جهان مي باشد.
.
تصویر متن پيام

فقد وقعت الغيبه التامه، فلا ظهور الا بعد اذن الله تعالي ذکره. و ذلک بعد طول الامد و قسوه القلوب و امتلاء الارض جورا. [1] .
..
غيبت کبري آغاز شد و ظهور وابسته به اذن و اجازه خداوند متعال است و اين هم بعد از طولاني شدن زمان و قساوت قلبها و پر شدن زمين از ظلم و جور و ستم خواهد بود.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
(1) بحار الانوار/ ج51/ ص361/ در توقيع حضرت به آخرين نايبش  
تصویر
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

Re: # پيام هاي امام زمان ـ عليه السلام ـ #

پست توسط محب فاطمه »

علت غيبت امام زمان در پيام آن حضرت
.
يکي از مطالبي که گهگاهي مورد سوال قرار مي گيرد و در منابر و مجالس مذهبي نيز مطرح مي شود، (علت غيبت حضرت ولي عصر عليه السلام است که بعضي از جوابها قانع کننده و گاهي غير قابل قبول به نظر مي رسد.
.
ولي در اين رابطه محمد بن يعقوب کليني (ره) حديثي آورده که: اسحاق بن يعقوب گفت: از محمد بن عثمان عمري (ره) خواهش کردم نامه ام را که در آن مسائل مشکلي سوال کرده بودم خدمت حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف برساند. او قبول کرد و نامه ام را خدمت حضرت رسانيد و جواب نامه رسيد، که يکي از سوالات علت غيبت حضرت بود و جواب اين است که مي خوانيد:

تصویر متن پيام

[COLOR=#ffffff].
و اما عله ما وقع من الغيبه فان الله عز و جل قال: يا ايها الذين آمنوا لا تسالوا عن اشياء ان تبد لکم تسوکم. [1] و [2]   
 . 
 و اما علت رويداد غيبت ما: اين است که: خداوند عز و جل فرموده: اي کساني که ايمان آورده ايد، از چيزهائي که برايتان آشکار شود، ناراحتتان مي کند نپرسيد. يعني: بيان علت غيبت مصلحت نيست.
. 

.
آگاهي به اخبار جهان در پيام امام زمان عليه السلام 

.
اطلاع و آگاهي از اوضاع جهان بر اساس تغيير زمان متفاوت است، مثلا يک روزي به وسيله قاصدي که فرسنگها راه را طي مي کرده کسب اطلاع مي کردند. روز ديگر کبوترهائي را به عنوان پيام رساني تربيت مي نمودند و با نصب نامه به پاي کبوتر خبر را به طرف مقابل مي رساندند.
.
امروز هم رسانه هاي گروهي به انحاء مختلفه به نشر اخبار مي پردازند، مخصوصا به وسيله ماهواره و عکسهاي ماهواره اي و از همه بالاتر دستگاههاي استراق سمع که اکثرا در جبهه هاي جنگ استفاده مي شود. ولي تا کنون نشنيده ايم و نديده ايم يک شخص عادي بدون وسائط عادي از اخبار جهان با خبر شود، مگر افرادي که از دريچه وحي و الهام مي بينند و اوضاع جهان را زير نظر دارند. تاريخ زندگاني امامان و پيشوايان ما بيانگر و نشان دهنده چنين مطلبي است که در کتابهاي گوناگون آمده.
.
دفع اشکال
.
اگر بگويند: علم غيب مخصوص خداوند متعال است و بس، در جواب مي گوئيم علم خدا ذاتي است، مثل چربي نسبت به روغن و يا رطوبت نسبت به آب و يا شوري نسبت به نمک، ولي علم غيب براي انبياء و امامان ارادي است، يعني هر وقت اراده کنند که بدانند، آن گاه مي دانند، لذا امامان ما صلوات الله عليهم اجمعين از اين طريق کسب فيض مي کردند و بدون هر گونه واسطه اي از هر چه که مي خواستند با خبر مي شدند.
.
چنانچه در نامه اي که حضرت مهدي عليه السلام به جناب شيخ مفيد عليه الرحمه مرقوم فرمود آمده است:

تصویر متن پيام

.
فانا يحيط علمنا بانبائکم و لا يعزب عنا شي‏ء من اخبارکم. [3]  
 . 
 ما از اخبار و اوضاع شما کاملا آگاهيم و هيچ يک از آنها بر ما پوشيده نيست. بنابر اين خوشا به حال کساني که در زندگي برنامه هاي شايسته اي دارند و گفتار و رفتارشان بر اساس موازين اسلام است. و چقدر شرم آور است کساني که برنامه ننگين دارند و زندگاني آنها آميخته با معصيت است در صورتي که امام زمان عليه السلام کاملا از اخبار جهان آگاهي دارد.  

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
(1) كلمه الامام المهدي عليه السلام/ ج1 / ص290/ نقل از كمال الدين
(2) مائده / آيه 101
(3) بحارالانوار / ج53/ص175

تصویر
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 1973 بار
سپاس‌های دریافتی: 813 بار

پست توسط اسماني »

بسم رب الزهرا

سلام بر مهدوي تبارها،

امام مهدي(عج) مي فرمايند:

هر يك از شما بايد به آنچه كه او را به محبت ما نزديك مي سازد عمل كند ، و از آنچه كه

مورد پسند ما نيست و ما را خشمناك مي كند دوري جويد
احتجاج طبرسي ج 2،ص 324

و مي فرمايند:

ما در رعايت حال شما كوتاهي نمي كنيم و ياد شما را از خاطر نبرده ايم ،كه اگر جز اين بود

گرفتاريها به شما روي مي آورد و دشمنان شما را ريشه كن مي كردند .پس از خدا بترسيد و

ما را پشتيبان باشيد.
بحار الانوار ج 53،ص 175
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط محب فاطمه »

پيام امام زمان در رابطه با رويدادهاي تازه
.
زماني بر مردم مي گذشت که درب خانه حضرات معصومين و امامان به رويشان باز بود و بدون هر مشکلي محضر آنان را درک مي کردند و با حل مشکل بر مي گشتند، گر چه در بعضي از اعصار مشکلاتي بر سر راه مردم بود، مثل زمان امام جعفر صادق عليه السلام که ملاقات حضرت آن قدرها آسان نبود بلکه گاهي مامورهاي دولتي از رفت و آمد مردم جلوگيري مي کردند و کاملا مراقب بودند.
.
و يا حضرت امام موسي بن جعفر عليه السلام که مدت مديدي در زندان هارون الرشيد عباسي بود، مردم به امام خود دسترسي نداشتند. ولي در بيشتر ازمنه مردم مشکلي نداشتند و به خدمت امام خود مي رسيدند و کسب فيض مي نمودند.

شايان تذکر
.
شايان ذکر است: شيخ مرتضي انصاري عطر الله مرقده که هنوز وزنه علمي او در حوزه هاي علميه محفوظ است و کتابهاي [رسائل و مکاسب] ايشان تدريس مي شود، در کتاب رسائل مطلبي در همين رابطه دارد تحت عنوان [انفتاح باب العلم و انسداد باب العلم] که منظور از انفتاح، باز بودن درب خانه امامان است و منظور از انسداد باب العلم زمان غيبت حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف است.
.
در زمان انفتاح باب العلم تکليف مردم مشخص بود ولي در زمان غيبت که دست ما از دامن امام زمان عليه السلام کوتاه است چه بايد کرد؟
علاوه بر اينها با اين همه پيشرفتهاي علمي و صنعتي و اقتصادي و توسعه اموري که تا ديروز نبوده و امروز براي ما تازگي دارد، و در بعضي از مواردي که از حليت و حرمت آن بي خبريم چه کنيم؟
..
از قبيل امور بانکي، سپرده ها، وام ها، سرمايه گذاري کوتاه مدت و دراز مدت، و ده ها مسائل ديگري که تا ديروز مطرح نبوده ولي اکنون در جريان است. حضرت ولي عصر عليه السلام در اين رابطه پيامي دارد که در جواب نامه (اسحاق بن يعقوب) به وسيله دومين نائب امام زمان عليه السلام (محمد بن عثمان) به ما رسيده است که در ذيل مي خوانيد:
.
تصویر متن پيام

.
و اما الحوادث الواقعه: فارجعوا فيها الي رواه حديثنا، فانهم حجتي عليکم و انا حجه الله عليهم. [1]  
    و اما رويدادهاي تازه و جديد که براي شما پيش مي آيد، به روايت کنندگان احاديث ما مراجعه کنيد،   زيرا آنان حجت من بر شما هستند و من هم حجت خدا بر آنان مي باشم.  

.
شايان تذکر
.
در پاورقي کتاب کمال الدين، روايت کنندگان حديث را (فقهاء) معرفي کرده اند، يعني کساني که حديث را مي شناسند و از صحت و سقم آن با خبرند و مرسل و مسند را تميز مي دهند و قدرت استنباط دارند، نه کساني که کتابهاي زيادي را مطالعه نمودند و ظواهرش را حفظ نموده اند و از معني و مفهوم آن بي خبرند.
.
در هر حال تکليف ما با اين پيام حضرت ولي عصر عليه السلام روشن است که در زمان غيبت کبري راهي جز تقليد از حضرات مراجع تقليد نداريم .
.
ولي مقلد و مرجع چه شخصي باشد، در اين رابطه هم ما را راهنمائي فرموده اند، از جمله حضرت امام حسن عسکري عليه السلام فرمود:
.
 فاما من کان من الفقهاء صائنا لنفسه. حافظا لدينه. مخالفا علي هواه. مطيعا لامر مولاه. فللعوام ان يقلدوه. [2]  

هر فقيهي که خود نگهدار و دين نگهدار و مخالف 
 هواي نفس و تابع امر خدا باشد، بر عوام واجب است که از وي پيروي و تقليد نمايند.  
 . 
روي همين اصل تقليد از مراجع عظام يک امر ضروري است و در هر عصري از اعصار شيعيان از مجتهد جامع الشرايط تقليد مي کردند و امروز هم در همين صراط قرار دارند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
(1) كمال الدين / ص284
(2) احتجاج طبرسي : فصل احتجاجات امام حسن عسكري عليه السلام
تصویر
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط محب فاطمه »

عدالت گستري در پيام امام زمان عليه السلام
.
نهايت آرزوي مردم جهان اين است که يک روزي بساط ظلم و ستم برچيده شده و عدل و داد همه آفاق را فراگيرد، و ستمگران به کيفر کردار خويش مبتلا گردند
.
گر چه حضرت رسول اکرم صلوات الله و سلامه عليه با تشکيل حکومت اسلامي مي خواست عدل و داد را در جهان پياده کند ولي مخالفت ها و ستيزهاي دشمنان با اسلام نوپا و از طرف ديگر دوران کوتاه بيست و سه ساله پيامبري باعث شد که در صدر اسلام همه مردم به اين هدف نرسند و مقتضيات زمان هم موجب عدم آمادگي به حساب مي آمد.
.
بعد از ارتحال حضرت نبي اکرم صلوات الله عليه انتظار مي رفت که حضرت اميرالمومنين علي عليه السلام چنين برنامه اي را اجرا کند، ولي متاسفانه غوغاي اختلاف در جانشيني پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم موجب شد که پيش از پنج سال فرصت پيدا نکند که آن هم جنگ جمل و صفين و نهروان بيشترين فرصت پنج ساله حضرت را گرفت و گروهي هم بر اساس اجراء حکم هاي عادلانه حضرت علي عليه السلام از عراق فرار کرده و به پناه معاويه در شام رفتند از قبيل نجاشي و عبيدالله بن حر جعفي و... که بعضي ها برگشتند و بعضي ها در جنگ صفين با حضرت علي عليه السلام جنگيدند.
.
سپس جانشينان پيامبر (امامان شيعه) يکي بعد از ديگري هدف ظلم و ستم بني اميه و بني عباس قرار گرفتند تا بجائي که تشکيل حکومت اسلامي برايشان مقدور و ميسر نبود و به هدف نرسيدند تا آن که غيبت صغري و کبري پيش آمد.
.
.
اينک شيعه انتظار دارد که به وسيله حضرت امام عصر عليه السلام حکومت اسلامي جهاني تشکيل گردد و در نتيجه مردم از عدل اسلامي برخوردار و بهره مند شوند، و روايات و احاديث اسلامي هم ناظر بر همين مطلب است که در زمان حکومت واحد جهاني، عدل جهاني پيش آيد و جهانيان از هر گونه بدبختي و ظلم و ستم نجات يابند، و اين مطلب در پيام امام زمان عليه السلام آمده است.
.
تصویرمتن پيام

[COLOR=#002060]انا المهدي و انا قائم الزمان، انا الذي املاها عدلا کما ملئت جورا [1]   
 . 
 من مهدي و قيام کننده زمان هستم، منم که زمين را پر از عدل و داد مي کنم، به همان نحوه اي که پر از ستم شده است. بنابر اين جهان در انتظار حضرت مهدي عليه السلام است تا همگان از گسترش عدل استفاده کنند.

(1) كمال الدين / چاپ مطبعه الصدوق /ص 225

تصویر
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط محب فاطمه »

انتقام گيري از دشمن در پيام امام زمان عليه السلام
.
دين مقدس اسلام پيوسته مورد تهاجم دشمنان اسلام بوده و هست. يک روز بني اميه و روز ديگر بني عباس و زماني هم دژخيمان سلطنتي مخصوصا خاندان پهلوي اسلام را مورد تهاجم قرار دادند و دستهاي مرئي و نامرئي اجانب هم آنها را کمک مي کرد.

تهاجم و مبارزه با اسلام به انحاء مختلفه انجام مي گرفت، بي حجابي زنان، خريد و فروش نوارهاي مبتذل، فيلم هاي شهوت انگيز ويديوئي، وارد کردن مواد مخدر و به اعتياد کشاندن جوانان مسلمان را بايد به حساب تهاجم دشمنان اسلام آورده و ده ها نظير ديگر. .
.
شايان ذکر است که مسلمين بر اساس وظيفه اي که دارند در حد توان خود از دشمنان انتقام گرفتند . ولي توان ما محدود است، تنها قدرتي که مي تواند از دشمنان اسلام انتقام بگيرد قدرت خداوند متعال است و بس که به وسيله آخرين سفيرش حضرت مهدي عليه السلام باطل هاي جهان را يکي پس از ديگري نابود کرده و در تمام جهان ديني جز اسلام و پرچمي جز پرچم توحيد وجود نخواهد داشت.
.
روي همين اصل حضرت مهدي عليه السلام در پيامي که داده خود را منتقم معرفي فرموده است.
.

تصویر متن پيام
 .
انا بقيه الله في ارضه و المنتقم من اعدائه. [1]  

.
  من ذخيره خدا در زمين و انتقام گيرنده از دشمنانم.  

.
.
[COLOR=#ffffff].
آري ما هم صبح هر جمعه دور هم گرد مي آئيم و دعاي ندبه مي خوانيم که معناي فرازي از دعاي ندبه اين است : 
.
خدايا کجاست حضرت بقيه الله؟ کجا است امامي که براي ريشه کن کردن ظلم و ستم آماده است کجاست آن منتقمي که اميدواريم: اساس ظلم و عدوان را براندازد و از دشمنان انتقام بگيرد؟؟

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
(1) بحار الانوار/ ج52/ص22
تصویر
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط محب فاطمه »

قيام مسلحانه در پيام امام زمان عليه السلام
.
آلات و ابزار جنگي در هر عصري شکل خاصي داشته و با پيشرفت تکنيک و صنعت کيفيت آن عوض مي شود، و نام و نشان ديگري پيدا مي کند. مثلا: يک روزي تيرهاي چوبي بود و کمان، زماني هم خنجر بود و شمشير، امروز، توپ است و هواپيماهاي بمب افکن و سکوهاي موشک انداز و گازهاي سمي و خفه کننده و خلاصه: هر روزي که بر عمر بشر مي گذرد سلاحهاي جنگي قيافه عوض کرده و کشتارهاي دست جمعي زيادتر مي شود و هيچ شباهتي با سلاحهاي قبل ندارد ولي اين سوال مطرح است که حضرت ولي عصر عليه السلام در زمان ظهورش با چه سلاحي مي آيد؟.

در تمام احاديث کلمه سيف (شمشير) ديده مي شود، اما منظور از شمشير چيست؟
.
در بعضي از احاديث آمده که شمشير آن حضرت از آهن است اما آهني که اگر به کوه بزنند آن را دو نيم مي کند، اينک متن حديث را از بيان حضرت امام صادق عليه السلام مي خوانيد:
.
لهم سيوف من حديد غير هذا الحديد لو ضرب احد بسيفه جبلا لقده حتي يفصله. [1]
.
به دست سربازان ايشان شمشيرهايي است از آهن، اما غير از اين آهن ها، که اگر يکي از آنها شمشيرش را به کوه بزند پاره پاره مي کند.
.

تصویر متن پيام
 .
انا القائم من آل محمد عليه السلام انا الذي اخرج في آخر الزمان بهذا السيف، فاشار اليه فاملا الارض عدلا و قسطا کما ملئت جورا و ظلما. [2]  
 . 
  من قائم آل محمد هستم من کسي هستم که در آخرالزمان با اين شمشير قيام مي کنم، و اشاره به شمشير کرد، و زمين را پر از عدل و داد مي کنم، همان گونه که پر از جور و ستم شده است.  

.
.
خدايا جهان در انتظار چنين روزي به سر مي برد به همه منتظران حضرتش عنايتي بفرما: آمين يا رب العالمين .
.
.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
(1) گفتار وعاظ / ج1/ص227
(2) بحار الانوار/ج52
تصویر
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط محب فاطمه »

پيام امام زمان در چگونگي انتفاع از آن حضرت
.
يکي از سوالاتي که در بين مردم مطرح است کيفيت استفاده و استفاضه از وجود مقدس امام زمان عليه السلام که در عصر غيبت چگونه ممکن خواهد بود، و حتي اين ذهنيت براي ما پيش آمده و از خود پرسيده ايم چيزي را که حواس پنجگانه ما آن را درک نمي کند چگونه بهره برداري از وجود مقدسش را توجيه کنيم،
.
خوشبختانه اين مشکل مهم بوسيله آن حضرت در ضمن پيامي حل گرديد.
.
تصویر متن پيام
 .
و اما وجه الانتفاع بي في غيبتي فکا الانتفاع بالشمس اذا غيبتها عن الابصار السحاب. [1]     
 .اما کيفيت بهره برداري مردم از من در زمان غيبتم همانند بهره برداري آنان از خورشيد است، هنگامي که ابر خورشيد را از ديدگان پنهان مي کند.  

.
. .
اين پيام کاملا توجيه گر ذهنيت هاي ما است، زيرا به همان نحوه اي که ابرهاي متراکم در روز مانع روشنائي نمي شوند و در و ديوار زمين از نور خورشيد بهره مي برد، در زمان غيبت امام هم چنين است. ولي امکان دارد اين چنين استفاده اي را هر کسي درک نکند، اما کساني که نسبت به امامان معرفت دارند مطلب مذکور را کاملا درک نموده و باور دارند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
(1) كمال الدين / ص285
تصویر
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط محب فاطمه »

علامت ظهور در پيام امام زمان
.
هر چيزي را نشانه ايست که با آن نشانه مي توانيم به بعضي از مطالب دست يابيم مثل ابرهاي سياه و متراکم که نشانه آمدن باران است. براي ظهور حضرت ولي عصر هم نشانه هائي است که يکي از آن نشانه ها را به عنوان پيام مبارک در اين صفحه مي خوانيم:
.
تصویر متن پيام
 .
علامه ظهور امري کثره الهرج و المرج و الفتن. [1]  

... نشانه ظهور من زياد شدن هرج و مرج و آشوب ها است.

ناگفته پيداست که هرج و مرج و آشوب در هر زماني بوده است ولي نسبي بودن امور را نبايد از نظر دور بداريم وقتي که ما اين زمان را با زمان گذشته بسنجيم خواهيم دانست که هرج و مرج بيش از پيش دنيا را فراگرفته و مردم به قوانين توجهي ندارند و هر که هر چه بخواهد مي کند و حتي زندان و شکنجه و اعدام هم نمي تواند جوابگوي اين همه آشوب ها باشد، شاهد بر اين مقال پرونده هاي به روي هم انباشته دادگاه ها و بي بند و باري زن و مرد و پير و جوان در سطح دنيا است. خوشبختانه گروهي از فضلاء و دانشمندان حوزه علميه قم آمار ننگين هرج و مرج ها را جمع آوري نموده و بنام (بلاهاي اجتماعي قرن ما) منتشر نموده اند، که خواندن آن کتاب مويد مطلب مذکور است.

نشانه قيام امام زمان در پيام آن حضرت  
 .
در رابطه با علائم و نشانه هاي ظهور حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف کتابها نوشته اند، و احاديث علائم ظهور را جمع آوري نموده که نگارش همه آنها در اين کتاب لزوم ندارد. ولي در يکي از نامه ها که حضرت بقيه الله عجل الله تعالي فرجه به (شيخ مفيد) عطر الله مرقده نوشته چنين آمده:  
 .
تصویر متن پيام  
 .
و آيه حرکتنا من هذه اللوثه حادثه بالحرم المعظم من رجس منافق مذمم، مستحل للدم المحرم يعمد بکيده اهل الايمان. و لا يبلغ بذلک غرضه من الظلم و العدوان، لاننا من وراء حفظهم بالدعاء الذي لا يحجب عن ملک الارض و السماء. فيطمئن بذلک من اوليائنا القلوب و ليثقوا بالکفايه منه و ان راعتهم بهم الخطوب. و العاقبه بجميل صنع الله سبحانه، تکون حميده لهم ما اجتنبوا المنهي عنه من الذنوب... [2].  

و نشانه حرکت ما از اين خانه نشيني حادثه اي است که در مکه معظمه روي خواهد داد، از جانب يک فرد پليد دور و نکوهيده که خون ريزي را مباح دانسته و با کيد و نيرنگ خود قصد جان مومنان نموده اما به هدف ظالمانه و ستم بار خود نخواهد رسيد. زيرا که ما پشت سر مومنان ايستاده و با دعائي که از سودي پادشاه آسمان و زمين استجابتش تاخير نمي افتد، آنان را نگهداري مي کنيم. پس دلهاي دوستان ما بدان اطمينان يابد و بدانند که از آسيب و زيان او در امان خواهند بود، گر چه دشواري ها و درگيري هاي هولناک آنان را بترساند و فرجام کار با دخالت و ساخت نيکوي خداوند، مادامي که شيعيان از گناهان دوري نمايند پسنديده و نيکو خواهد بود.

(1) بحار الانوار/ ج53/ص320
(2) بحار الانوار / ج53/ص177

تصویر
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط محب فاطمه »

حکومت اسلامي بدون هر گونه وابستگي در پيام امام زمان عليه السلام
.
وابستگي ابر قدرتها در جهان امروز يک امر عادي است تا در مواقع ضروري از قدرت يک ديگر استفاده کنند. مخصوصا کشورهاي زرخيز که ذخائر معدني و زيرزميني دارند چاره اي جز وابسته بودن به قدرتهاي بزرگ را ندارند تا در روز ناچاري از قدرت ما فوق استفاده نمايند. حمله عراق به کويت يکي از مصاديق اين بحث است که اگر وابستگي کويت به شيطان بزرگ (آمريکا) نبود، مثل يک لقمه در دهان عراق قرار مي گرفت.
.
گر چه ايران عزيز ما نيز بعد از پيروزي انقلاب اسلامي مورد تهاجم اجانب قرار گرفت و مي خواستند جمهوري اسلامي نباشد ولي با عنايات خاصه حضرت جل و علا از هر گونه ستم رها شديم، اما در خارج اين محدوده وابستگي هائي است که بعضي ها زير چکمه هاي ابر قدرتان نابود شده و بعضي به قدرت مي رسند و ديگران را مورد تهاجم قرار مي دهند.
.
اما حضرت ولي عصر عليه السلام که مي خواهد در سطح جهان يک حکومت اسلامي تشکيل بدهد هيچ گونه پيوندي با احدي جز خداوند متعال ندارد و نخواهد داشت، چنانچه در يکي از پيامهاي حضرتش مي خوانيم:
.
تصویر متن پيام
 [COLOR=#ffffff].
 اني اخرج حين اخرج و لا بيعه لاحد من الطواغيت في عنقي. [1]  
 . 
 من هنگام قيام آن چنان قيام خواهم کرد که بيعت هيچ يک از سرکشان و طاغوت ها برگردنم نباشد.  

.
اولين پيام حضرت مهدي هنگام ظهور
.
در کتاب [کمال الدين] آمده:
وقتي که حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف از پس پرده غيبت خارج مي شود، از پشت تکيه به خانه کعبه مي دهد و سيصد و سيزده نفر دورش جمع مي شوند، آن گاه اول سخني که بر زبان خود جاري مي کند اين آيه است.
.
تصویر متن پيام

.
بقيه الله خير لکم ان کنتم مومنين. [1] .

آنچه خدا براي شما باقي گذاشته بهتر است اگر از مومنين باشيد.  
.
.
.
سپس حضرت بيانات زيرا را بيان مي فرمايد:
انا بقيه الله في ارضه و خليفته و حجته عليکم. من يادگار خدايم روي زمين او و خليفه و حجت خدايم بر شما. پس هيچ سلام کننده اي سلام بر او نمي دهد مگر آن که مي گويد: السلام عليک يا بقيه الله في ارضه. [2] سلام بر تو اي يادگار خدا در زمين او.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
(1) كمال الدين / ص285
(2) هود/ 86
(3) كمال الدين / ص331
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “مهدویت (عج)”