به نظر شما آیا واقعا امام زمانی هست؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member

پست توسط isdrs »

Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

Re: به نظر شما آیا واقعا امام زمانی هست؟

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا

با سلام و عرض خوشامد خدمت شما تصویر

isdrs نوشته شده:به نظر شما آیا واقعا امام زمانی هست؟

حالا من از شما یه سوالی بپرسم تا بحث رو ادامه بدیم :

نظر من و شما خیلی مهمه ؟

نظر من و شما مهمه یا آیات قران و روایات معصومین علیهم السلام ؟

که قید تاکید واقعا رو بیاریم ؟

[HR]

اگه بگم واقعا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هست ، میخواهید بگید دلیل بیار . خب دلیل هم براش خیلی زیاد در همین بخش

مهدویت (عج) سایت هست .

اگر هم بگم که واقعا نیست ، باید ثابت کنم که نیست تصویر

[HR]

شما زحمت بکشید دو تا سوال اول منو جواب بدید ، ان شالله بحث رو ادامه میدیم .

در راه رسیدن به حقایق شیعی موفق و موید باشید . تصویرتصویر 
تصویر
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 19 بار
سپاس‌های دریافتی: 25 بار

پست توسط Aviny »

بسمه تعالي . یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ یَأْبَى اللَّهُ إِلاَّ أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُونَ

آن‌ها می‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند؛ ولی خدا جز این نمی‌خواهد كه نور خود را كامل كند، هر چند كافران ناخشنود باشند.

(توبه، 32) (ترجمه‌ی آیت‌الله مكارم شیرازی)

در این آیه‌ به تلاش بیهوده‌ی دشمنان و كافران برای خاموش كردن نور عظیم الهی اشاره شده و این تلاش را با عبارت «می‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند» توصیف می‌كند و با این تعبیر منتهی درجه‌ی حقارت و پستی مخالفان اسلام را بیان نموده است (یكی از زیباترین بیان‌های قرآن است كه غیر از قرآن در هیچ جای دیگر پیدا نمی‌شود)

سپس در آیه‌ی بعدی خداوند اراده‌ی خود را در گسترش و جهانی شدن دین اسلام بیان می‌فرماید:

هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى‏ وَ دِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ كُلِّهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ

او كسی است كه رسولش را با هدایت و آیین حق فرستاد، تا آن را بر همه‌ی آیین‌ها غالب گرداند، هر چند مشركان كراهت داشته باشند.

(توبه، 33) (ترجمه‌ی آیت‌الله مكارم شیرازی)

این آیه سه بار در قرآن تكرار شده و نشان از اهمیت و عظمت موضوع دارد.

جمله‌ی لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ كُلِّهِ یعنی آن را بر تمام مرام‌ها و مسلك‌ها پیروز می‌گرداند. كلمه‌ی لِیُظْهِرَهُ به گفته‌ی معروف‌ترین مفسرین به دِینِ الْحَقِّ بر می‌گردد.

بنابراین در این آیه بشارتی عظیم نهفته است. این امر در زمان رسول اكرم(ص) با ظهور اسلام و نسخ تمام ادیان پیش از آن به وقوع پیوست، و بهترین دلیل آن پرداختن جزیه توسط پیروان دیگر ادیان به مسلمانان می‌باشد.

اما امروز وضع به گونه‌ای دیگر می‌باشد. مسلمانان تعدادشان كمتر از یك چهارم ساكنان زمین است و در كشور های اسلامی قوانین غیر اسلامی حكومت كرده ادیان باطله نبض جوامع را در دست دارند. مسلمانان بسیار تحت فشار هستند. پس این غلبه چه زمانی تحقق خواهد یافت؟

اما این كه دین اسلام دین جهانی خواهد شد توسط این آیه بشارت داده شده است. و آن در زمان ظهور مهدی(عج) خواهد بود.

بر این اساس امام محمد باقر(ع) فرموده‌اند:

«این آیه بشارت به ظهور مهدی در آخرالزمان می‌دهد، و به درستی كه او (با تأیید خداوند متعال) دین جدش را بر ادیان دیگر پیروز می‌گرداند، بدان گونه كه در روی زمین مشركی نخواهد بود.»

منابع:

1. امام مهدی(ع) از ولادت تا ظهور، سید محمدكاظم قزوینی

2. مهدی منتظر در اندیشه‌ی اسلامی، سید ثامر هاشم العمیدی، ترجمه‌ی محمدباقر محبوب‌القلوب

--------------------پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله فرمودند: اگر تنها از عمر دنيا يك روز باقي بماند خداوند متعال در آن روز از خاندان من مردي را برانگيزد و جهان را پر از عدل و داد ميكند چنان كه پر از ظلم و ستم شده بود

اثبات وجود امام زمان(عج)

چگونه مى شود اثبات كرد كه مهدى واقعاً در تاريخ وجود داشته است شايد شرايط خاص روحى- روانى اين باور را در ذهن مردم جا انداخته باشد اين اصل كه مهدى رهبر موعود و منجى عالم بشريت است به صورت عام در احاديث نبوى، و به صورت خاص در روايات ائمه اهل بيت (ع)آمده است.

در اين روايات مسأله به گونه اي مورد تاکيد قرارگرفته كه جاى هيچ گونه شكى باقى نمي گذارد وچهارصد حديث فقط از طريق اهل سنت شمارش شده كه به ضميمه روايات شيعه به بيش از شش هزار روايت مى رسد و چنين آمارى بسيار بالاست.

در مورد خيلى از مسائل بديهى اسلام كه مسلمانان به آن معتقدند، اين همه روايت وارد نشده است.

اما تجسم اين انديشه در وجود امام دوازدهم (ع) هم دلايل كافى دارد كه كاملاً اقناع كننده است. اين دلايل را مى توان در دو دليل نقلى و علمى، خلاصه كرد: دليل نقلى، وجود امام موعود را اثبات مي کند ودليل علمى، ثابت مي کند كه مهدى (ع) يک اسطوره ويک فرضيه نيست، بلكه حقيقتى است كه وجود او در تاريخ لمس شده است.

اما دليل نقلي صدها روايت و حديث از پيامبر اكرم (ص)و ائمه اهل بيت (ع)رسيده است كه مي گويد مهدى موعود داراى اين خصوصيات است: از اهل بيت است، از فرزندان فاطمه است، از نسل حسين ونهمين فرزند آن حضرت است. ورواياتى كه مي گويد جانشينان پيامبر(ص)دوازده نفر مى باشند.

اين روايات، مهدى موعود را در شخص امام دوازدهم، منحصر و معين مي کند وبا اينكه ائمه (ع)براى حفظ آن حضرت از ترور وقتل سعى داشتند مسأله در سطح عمومى مطرح نشود، در عين حال روايات زيادى در اين زمينه وارد شده است. البته زيادى روايت به تنهايى نمى تواند مقبوليت آن را برساند، بلكه در اين جا قرينه وگواه خاصى وجود دارد كه دليل بر صحت اين روايات است. در حديث شريف نبوى، سخن از امامان، جانشينان، اميران و سخن از دوازده تن آمده است. متن احاديث مختلف است در بعضى دوازده امام و در بعضى دوازده خليفه ودر بعضى ديگر دوازده امير، ذكر شده است. بعضى از مؤلفان، اين احاديث را بيش از دويست وهفتاد شمارش كرده اندكه همگى ازکتابهاي معتبر شيعه وسنى از قبيل صحيح بخارى، صحيح مسلم، سنن ترمذى، سنن ابوداود، مسند احمد و مستدرک حاكم نقل شده است.

اما دليل علمي : دليل علمى تجربه است، تجربه اى كه مدت زمان هفتاد سال گروهى از مردم با آن زندگى كردند يعنى "غيبت صغرى ". غيبت صغرى برگزارشد تا مردم به تدريج با غيبت خو بگيرند و خود را بر اساس آن بسازند. امام از ديده ها پنهان بود ولى از طريق وكيلان وياران مورد وثوق )نواب اربعه( با مردم ارتباط داشت. در اين مدت، چهار تن از پاکترين و باتقواترين مؤمنان، نيابت وجانشينى آن حضرت را بر عهده داشتند ودر مدت هفتاد سال واسطه ميان او ومردم بوده اند وهيچ كسى در هيچ زمينه اى خطايى از آنان نديده و نشنيده است.

آيا تصور مي كنيد امكان داشته باشد يک دروغ، هفتاد سال دوام بياورد وچهار نفر با هماهنگى كامل ويکصدا، يک نقش را بازى كنندآنان با رفتار صميمانه خود چنان در مردم ايجاد اطمينان كرده بودندكه همه به گفتار وكردار آنان ايمان داشتند. آيا مى شود اين چهار تن به

گونه اي نقش بازى كنندكه هيچ كس به حقيقت پى نبرد در حالى كه اين افراد هيچ رابطه خاصى با هم نداشته اند تا بگوييم در اين قضيه تبانى كرده بودند. از قديم گفته اند: طناب دروغ، كوتاه است. امكان ندارد يک دروغ بتواند بدين شكل دوام بياورد ودر تمام اين مدت وبا همه بده و بستان ها وروابط مختلف موضوع كشف نگردد وهمه به درستى آن ايمان داشته باشند. بدينسان در مى يابيم كه پديده غيبت صغرى مى تواند به عنوان يک آزموده علمى، دليل بر واقعيت خارجى يک موضوع باشد و آن وجود، زندگى و سپس غيبت حضرت مهدى (ع)است. آن حضرت پس از غيبت صغرى، خود اعلان كرده است كه در پرده غيبت كبرى خواهد رفت واز نظرها پنهان خواهدگشت وهيچ كسى او را نخواهد ديد.

[External Link Removed for Guests] ------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffff00]آرمانخواهي انسان" مستلزم صبر بر رنجهاست . پس برادر خوبم " براي جانبازي در راه آرمانها" يادبگير كه در اين سياره رنج " صبورترين انسانها باشي .(شهيد سيد مرتضي آويني)    [External Link Removed for Guests] 
New Member
New Member

پست توسط isdrs »

با سلام
اما جواب سوال اول شما اينه كه اگر امامي باشه به خاطر من و شما و امثال ما ها مياد پس چرا نظر من و شما مهم نيست.
و جواب سوال دوم اينكه كسي كه داره سوال ميكنه امام زماني هست يا نه شايد به قرآن و حديث ايمان نداره و شايد اصلا مسلمان نباشه.
البته اين روش معمول مسلمانهاست كه سريع جبهه گيري كنن و من عادت دارم :-)
Commander
Commander
تماس:

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا

سلام علیکم

isdrs نوشته شده:

مائده آسمانی نوشته شده:

نظر من و شما خیلی مهمه ؟

نظر من و شما مهمه یا آیات قران و روایات معصومین علیهم السلام ؟

isdrs نوشته شده:

با سلام
اما جواب سوال اول شما اينه كه اگر امامي باشه به خاطر من و شما و امثال ما ها مياد پس چرا نظر من و شما مهم نيست.
و جواب سوال دوم اينكه كسي كه داره سوال ميكنه امام زماني هست يا نه شايد به قرآن و حديث ايمان نداره و شايد اصلا مسلمان نباشه.
البته اين روش معمول مسلمانهاست كه سريع جبهه گيري كنن و من عادت دارم :-)

خب امام برای منو شما میاد ولی دلیل نداره که نظر ما مهم باشه .

شما اگه قلبتون مشکل داشته باشه و رگاش بسته بشه و خوب خون پمپاژ نشه و به پزشک مراجعه کنید و پزشک بگه که باید جراحی

باز انجام بشه دیگه نمیشه آنژیو کرد یا برای باز کردن رگای قلب شما از فنر استفاده کرد و شما بگید نه آنژیوگرافی هم کنید رگای قلب

من باز میشه اینجا نظر شما مهمه یا نظر پزشک متخصص قلب ؟

اینجا هر آدم عاقلی میگه که نظر یه متخصص مهم تره . چون اون تخصص داره و میدونه چی بهتره برای شما .

اگه این حرف منو قبول دارید ادامه بدیم تصویر

خب اگه طرف سوال من بگه که به قران و حدیث ایمان ندارم و مسلمان نیستم با توجه به ایین خودش باهاش بحث میکنم و جوابشو میدم .

اگه مسلمان نباشد هم اول دینم رو بهش معرفی میکنم بعد میرسم به بحث ولایت و امامت و در اخر سر هم به بحث حجت خدا بر زمین و امام عصر روحی فداه .

حالا چی کار کنیم ؟

شما مسلمانید ؟

قران و حدیث رو قبول دارید یا نه ؟

خیلی هم زود قضاوت نکنید ، الان شما خیلی زود قضاوت کردید که من جبهه گرفتم تصویر
تصویر
Iron
Iron
محل اقامت: london
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 334 بار
تماس:

پست توسط mohammad.moein »

منظور این تاپیک رو نمی‌فهمم! :gij:
تصویر
New Member
New Member

پست توسط isdrs »

سلام
من مسلمانم و در حد خودم يه طلبه در حوزه هاي علميه و ه قرآن و احاديث هم اعتقاد دارم.
ولي اصل حرف چيز ديگست. اين بحث هاي شما ربطي به امام نداره.
شما براي فرج حضرت چه كار كردين.
به خدا قسم هيچ كار. اين همه هزينه كردين ولي هيچ سودي نداره چون حضرت چيز ديگه اي ميخوان. اينا همش حرف و حرف دردي رو دوا نميكنه.
واقعا ببينيد براي فرج چه كرديد هر كس در حد توانش.
اثبات وجود حضرت ، علايم آخرالزمان ، نحوه حكومت و .... اينا ديگه وقتش نيست وقت عمل.
Commander
Commander
تماس:

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا

سلام علیکم

سوالی که در تیتر این تاپیک و پست اول پرسیدید فرق میکنه با حرفی که در پست قبلی زدید .

شما میخواهید بدونید و ثابت کنیم که امام زمان عج هست یا نه ؟ یا اینکه میخواهید بگید ما چی کار کردیم برای تعجیل در ظهور ایشان ؟

شما اول مشخص کنید منظورتون چیه بعد بیایید تاپیک بزنید برای بحث و گفتگو .

از این شاخه به اون شاخه هم نپرید .

موفق باشید
تصویر
New Member
New Member

پست توسط isdrs »

اين امر بر ميگرده به تفاوت گفتار و رفتار ما.
حرفي كه پشتش عملي نباشه نشون دهده اعتقاد نداشتن به گفتار و اصل موضوع.
همش دم زدن از امام و گفتن و در مقابلش توشه عمل خالي بودن يعني اينكه ما اعتقادي به وجود حضرت نداريم.
اميرالمومنين ميگن اگر با مردم همنشين باشي يقين پيدا ميكني كه آخرتي نيست. مردم كه اينهمه دم از آخرت ميزنن اميرالمومنين ميگه باور ندارن چون فقط حرف عملي در كار نيست.
از بابت ميگم آيا امامي هست؟ اگر هست پس چرا فقط حرفشو ميزنين پس عملمون كو... 
Iron
Iron
محل اقامت: london
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 334 بار
تماس:

پست توسط mohammad.moein »

دوست عزیز!

ما باید چی‌ کار کنیم مثلا؟! :-x
شما می‌‌پرسی‌ ما چی‌ کار کردیم برای ظهور؟
ما صبر کردیم! :montazer: همین!
فقط ما درست صبر نکردیم که او هنوز نیومده :sad: ، ولی‌ انقدر صبر می‌کنیم که درست صبر کردن و منتظر خوب بودن رو یاد بگیریم :m:a ! امام زمان هم از ما توقع دیگه‌ای ندارند :razz: !
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “مهدویت (عج)”