من شرمنده ام

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

من شرمنده ام

پست توسط پيرو دين »

[FONT=Times New Roman,serif]

(قر

[FONT=Times New Roman,serif]آ [FONT=Times New Roman,serif]ن ! من شرمنده توام )  
 [FONT=Times New Roman,serif]قرآن ! من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند می شود همه از هم می پرسند " چه کس مرده است؟ " [FONT=Times New Roman,serif]   
 [FONT=Times New Roman,serif]چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا تورا برای مردگان ما نازل کرده است . [FONT=Times New Roman,serif]     
 [FONT=Times New Roman,serif]قرآن ! من شرمنده توام اگر ترا از یک نسخه عملی به یک افسانه موزه نشین مبدل کرده ام . [FONT=Times New Roman,serif]   
 [FONT=Times New Roman,serif]یکی ذوق می کند که تو را بر روی برنج نوشته،‌ [FONT=Times New Roman,serif]  [FONT=Times New Roman,serif]یکی ذوق میکند که تورا فرش کرده ،‌یکی ذوق می کند که تو را با طلا نوشته ، ‌یکی به خود می بالد که تو را در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و … آیا واقعا خدا تو را فرستاده تا موزه سازی کنیم ؟ [FONT=Times New Roman,serif]   
 [FONT=Times New Roman,serif]قرآن! من شرمنده توام اگر حتی آنان که تو را می خوانند و تو را می شنوند ،‌ آن چنان به پایت [FONT=Times New Roman,serif]  [FONT=Times New Roman,serif]می نشینند که خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند .. اگر چند آیه از تو را به [FONT=Times New Roman,serif]  [FONT=Times New Roman,serif]یک نفس بخوانند مستمعین فریاد می زنند ” احسنت …! ” گویی مسابقه نفس است … [FONT=Times New Roman,serif]   
 [FONT=Times New Roman,serif]قرآن !‌ من شرمنده توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره صفحه ، [FONT=Times New Roman,serif]  [FONT=Times New Roman,serif]‌خواندن تو آز آخر به اول ،‌یک معرفت است یا یک رکورد گیری؟ ای کاش آنان که تو را حفظ کرده اند ، ‌حفظ کنی ، تا این چنین تو را اسباب مسابقات هوش نکنند . [FONT=Times New Roman,serif]   
 [FONT=Times New Roman,serif]خوشا به حال هر کسی که دلش رحلی است برای تو . [FONT=Times New Roman,serif]   
 [FONT=Times New Roman,serif]آنان که وقتی تو را می خوانند چنان حظ می کنند ،‌ گویی که قرآن همین الان به ایشان نازل شده است. آنچه ما با قرآن کرده ایم تنها بخشی از اسلام است که به صلیب جهالت کشیده ایم. [FONT=Times New Roman,serif]   
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 308 بار
سپاس‌های دریافتی: 45 بار

Re: من شرمنده ام

پست توسط dingo »

خیلی خوب بود داغ دل ادم را تازه کردی.
یه کار خیلی بد هم هست و اینکه برخی کل قران را حفظ می کنند و حافظ قران می شوند ولی معنی فارسی اون را بلد نیستند و فقط عربی اش را حفظ می کنند.
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا

سلام علیکم

dingo نوشته شده:خیلی خوب بود داغ دل ادم را تازه کردی.
یه کار خیلی بد هم هست و اینکه برخی کل قران را حفظ می کنند و حافظ قران می شوند ولی معنی فارسی اون را بلد نیستند و فقط عربی اش را حفظ می کنند.

حفاظ قرآن معمولا با ترجمه حفظ میکنن . تابه حال حافظ قرآن ندیدم که ترجمه آیات رو ندونه . آخه اگه بخوان فقط طوطی وار حفظ کنن خیلی سخت میشه .

ولی خب قرآن نور هست . من دیدم کسی که سواد خوندن نوشتن نداره و یا کسی که معنی قرآن رو نمیخونه فقط عربی قرآن رو میخونه ولی روش اثر داشته یه تاثیری که مادی هست اینکه چشمی که ضعیف بوده الان بدون عینک خیلی راحت میبینه .

ان شالله که قرآن برنامه زندگی مادی و معنوی ما باشه .

موفق باشید
تصویر
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام . در جايي سخن زيبايي خوندم كه ميگويد : آنكس كه علاقه ايبه خواندن قرآن ندارد و آنكس كه علاقه اي به شنيدن قرآن را ندارد و آنكس كه ميخواند يا ميشنود و معني آن را درك نميكند و آنكس كه قرآن را ميخواند يا ميشنود و معني آن را درك ميكند اما به آن عمل نميكند , با هم فرقي ندارند .
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

,

این سخن را کجا خوندید ؟ سندش ؟
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط paradiseman2007 »

:razz: بلاخره هرچیزی جای خودش داره ، هرچیزی برای خودش یه ظاهر داره یه باطن ، بعضیها ظاهر گرا هستند بعضی درون گرا و نمیشه یک واقعیت را یک جانبه دید و فقط به درون یا فقط به برون اون تکیه کرد، معمولا جاذبه اولیه هر چیزی ظاهر اونه حتی خداوند متعال هم برای پی بردن به ذاتش از ظواهر دنیا برای معرفی خودش استفاده میکنه هرچند هدف نهائی شناخت ذات خداوند است ولی با توجه به اینکه معرفت اشخاص متفاوته نمیشه ناگهان به حد اعلای موضوع فقط تکیه کرد چرا که از فهم کسانی که در ابتدای معرفت هستند خارجه و بجای جذب باعث دفع هم میشود :razz:
ارسال پست

بازگشت به “نکته ها و لطایف”