من اهليت ندارم

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

من اهليت ندارم

پست توسط پيرو دين »

[FONT=B Titr]من برای امامت اهلیت ندارم>  
 [FONT=Times New Roman][FONT=wm_Shekasteh]شیخ عباس قمی 

[FONT=wm_Shekasteh]

[FONT=B Mitra]در يكي از ماه‌هاي رمضان با چند تن از رفقاء از ايشان (محدث قمي) خواهش كرديم كه در مسجد گوهرشاد اقامه‌ي جماعت را بر معتقدان و علاقه‌مندان، منت نهد، با اصرار و ابرام اين خواهش پذيرفته شد و چند روز نماز ظهر و عصر در يكي از شبستان‌هاي آنجا اقامه شد و بر جمعيت اين جماعت روز به روز مي‌افزود هنوز به ده نرسيده بود، كه اشخاص زيادي، اطلاع يافتند و جمعيت فوق العاده شد؛  
 [FONT=B Mitra]يك روز پس از اتمام نماز ظهر به من كه نزديك ايشان بودم، گفتند: من امروز نمي‌توانم نماز عصر بخوانم رفتند و ديگر آن سال را براي نماز جماعت نيامدند در موقع ملاقات و استفسار از علت ترك نماز جماعت گفتند: حقيقت اين است كه در ركوعِ ركعت چهارم، متوجه شدم كه صداي اقتداكنندگان كه پُشت سر من مي‌گويند «يا الله يا الله ان الله مع الصابرين» از محلي بسيار دور به گوش مي‌رسيد، اين توجه كه مرا به زيادتي جمعيت متوجه كرد، در من شادي و فرحي توليد كرد و خلاصه خوشم آمد كه جمعيت اين اندازه زياد است، بنابراين من براي امامت، اهليت ندارم 

[FONT=B Esfehan]فوائد الرضويّه، ج1، مقدمه محمود شهابي 
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

Re: من اهليت ندارم

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام

زیبا بود

سوال : به نظر شما کدامیک نشاندهنده ی ایمانِ قوی تر هست ؟ بیانِ علت یا سعی در پنهان کردنِ آن
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 26 بار
سپاس‌های دریافتی: 76 بار

Re: من اهليت ندارم

پست توسط reza141414 »

سلام
میشه منظورتون رو از این سوال بفرمایین...
ما به عنوان یک شنونده نمیتونیم بطور دقیق بگیم که پنهان کردن بهتر بوده یا بیان علت...
چون از قلب شیخ عباس رحمه الله بی خبریم... چون از سماجت سوال کننده بی خبریم... چون از مفاسدی که شاید ترک او از نماز داشته بی خبریم... و چون... و چون ... و چون...
آن چیز که مهم است این است که اولا ظن نیک داشته باشیم... ثانیا وقتی انسان ماجرای کتاب منازل الاخره ایشان را میشنود و اینکه ایشان تا چه اندازه بر نفس خود مراقب بوده اند بر خود اجازه نمیدهد که جز ظن نیک برد...
و شاید بتوان بجرات گفت گفتن دلیل ترک امامت به صلاح بوده که ایشان این مسئله را بازگو کرده...
ارسال پست

بازگشت به “نکته ها و لطایف”