مفهوم سئو را بیشتر بدانید

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Junior Member
Junior Member
پست: 26
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 13 تیر 1396, 3:53 pm

مفهوم سئو را بیشتر بدانید

پست توسط mahroo456 »

چرا سایت ها نیاز به سئو دارند؟
به این علت که اگر سایتی در اینترنت وجود داشته باشد و کسی آن را نشناسد آیا ارزشی دارد؟ حتی اگر سایت پرمحتوا و فوق العاده موثر در زمینه خودش باشد آیا بدون بازدیدکننده به اهداف خود می‌رسد؟ اگر فروشگاه اینترنتی ای باشد و مشتری (بازدیدکننده) نداشته باشد، آیا فروش دارد؟ جواب خیلی واضح است: “خیر”.
حالا شاید برای بعضی ها این سوال مطرح شود که سایت ما مخاطبان خاص خودش را دارد و نیازی به سئو ندارد! من جوابم به این دوستان این است یک مغازه اگر در نقطه ای قرار داشته باشد که هر روز فقط ۵۰نفر آدم خاص از آنجا عبور کنند فروش بیشتری دارد یا اینکه اگر در نقطه ای باشد که علاوه بر آن ۵۰نفر خاص که هر روز از آنجا عبور می‌کنند محل رفت و آمد انسان های دیگر هم باشد؟ خیلی واضح است هرچه بیشتر در معرض رفت و آمد ها باشد بیشتر فروش دارد. در یک وب سایت هم بدین شکل است اگر یک وب سایت روزی ۵۰۰ آی پی (بازدیدکننده منحصر به فرد) داشته باشد بازدهی بیشتری دارد یا علاوه بر این میزان، روزی بصورت میانگین ۵۰۰ آی پی دیگر هم از موتورهای جستجو مثل گوگل ورودی داشته باشد؟ پس هر وب سایتی برای بازدهی بیشتر نیاز به سئو و ورودی از موتورهای جستجو دارد. علاوه بر این مزیت، سئو باعث اعتماد کاربران سایت هم می‌شود. به طور مثال اگر کاربر کلمه “خرید موبایل” را جستجو کند به سایت هایی که در رتبه های بالاتر قرار دارد بیشتر اعتماد می‌کند تا سایت هایی که در رتبه های پایین تر و صفحات بعدی نتایج جستجو هستند. و یکسری ویژگی های دیگر که شاید برای هر فرد اهمیت داشته باشد، مثلاً خود شما چه حسی نسبت به سایت های بالاتر در نتایج جستجو دارید تا سایت های دیگر ؟چیکار کنیم سایتمان سئو شود؟

تصویر

اول از همه باید دانش سئو رو داشته باشید، اگر وقت یادگیری و تجربه در امور سئو رو ندارید حتماً سئو سایت خودتان را به یک کارشناس سئو بسپارید زیرا اگر اشتباهی در سئو سایت خود انجام بدید ممکن است به سایت خود ضرر برسانید. سئویک فاکتور ندارد که بگوییم با یک کار می‌شود سایت رو [External Link Removed for Guests]کرد! خیر اینطور نیست و خیلی فاکتورها باید در یک وب سایت رعایت شود تا آن سایت از لحاظ سئو قوی تر شود. (در ادامه مطالب از این به بعد سعی می‌کنیم همه فاکتورهای موجود را بصورت کامل در بخش [External Link Removed for Guests] برای شما عزیزان قرار بدهیم.)
بگذارید جوره دیگه ای مطرح کنم تا معنی سئو سایت برای شما شفاف تر شود: اگر شما جای موتورهای جستجوگر (مثل گوگل) بودید سعی می‌کردید کدام سایت ها را در اولویت نمایش نتایج جستجو قرار دهید؟ احتمالاً جواب های شما بدین صورت است که:
  • سایت هایی که از لحاظ [External Link Removed for Guests] کاربرپسند باشد
  • سایت هایی که محتوای کامل، درست و خاص داشته باشد
  • سایت هایی که فقط به فکر جیب خودشان نباشند و کل سایت رو پر از تبلیغ یا پر از منافع خودشان کرده باشند
  • سایت هایی که بروز باشند نه اینکه مثلاً ماهی یک مطلب قرار بدهند
  • سایت هایی آمار بازدید بالایی دارند چون احتمالاً سایتی خوبی هستند که پربازدید هستند
  • سایت هایی که کاربرانش دقایقی و یا حتی شاید ساعت ها درون سایتش هستند
  • سایت هایی که محتوای تکراری نگذارد
  • سایت هایی که علاوه بر محتوای متنی، برای کمک به درک مخاطب از محتوای عکس و ویدئو هم استفاده کنند
  • و …
New Member
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 بهمن 1396, 11:43 am

Re: مفهوم سئو را بیشتر بدانید

پست توسط mohsen859 »

دوستانی که اطلاعاتی در مورد سئو دارند لطفا در مورد سئو سایت گروه [External Link Removed for Guests] یک نظری بدهند. سایت مربوط به ارائه خدمات ترجمه تخصصی می باشد. این سایت تا سال 2017 در بیشتر کلمات کلیدی خود مثلا ترجمه تخصصی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه مقاله، مقاله انگلیسی با ترجمه، مقالات ترجمه شده و ... در صدر نتایج جستجو گوگل بود ولی در طول سال 2017 این رتبه ها مدام تنزل پیدا کرده و حتی از صفحه اول هم خارج شد. در این سال یک تغییر قالب داشتیم. ایا این موضوع می تواند مربوط به تغییر قالب باشد و تغییراتی که گوگل در سال 2017 در الگوریتم های خود ایجاد کرده است؟ در صورتی که پس از بررسی سایت نظر کارشناسی خود را اعلام فرمایید سپاسگذار خواهم بود.
New Member
New Member
پست: 5
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 10 بهمن 1396, 1:21 am
تماس:

Re: مفهوم سئو را بیشتر بدانید

پست توسط ali.rafami »

همه دیگه الان محتاج سئو هستند چون نفر اول شدم مساویه با اینکه تلفنت بیشتر زنگ میخوره و کلی مشتری برات میاره
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] - [External Link Removed for Guests] - [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “دیگر گفتگو ها”