سوال در مورد معجزه بودن قرآن

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 747 بار
سپاس‌های دریافتی: 635 بار

پست توسط MAHDIYAR »

بله در ايران موجود است و توسط انتشارات كلية اصول الدين (دانشکده اصول دین ) و هم چنین انتشارات منیر

منتشر شده است (البته به زبان عربي بوده) و 3 جلد مي باشد .

:D
فَمَنْ اتبَعَ هُدايَ فَلايَضِلُ وَ لا يَشقَي( طه/123)
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

Re: سوال در مورد معجزه بودن قرآن

پست توسط soldier young »

با اجازه دوستان من هم نظرم را می گویم در حالی که از صحبتهای شما خیلی استفاده کردم:
من معمولا همه چیز را در دین شخصا تجربه کردم و فقط با تئوری به خود احکام دین را نقبولاندم. مثلا همیشه احادیث و صحبتهایی را در مورد اعجاز قران و دریای علم بودن ان می شنیدم و چون از از سوی بزرگان دین بود نمی توانستم منکر ان شوم( چون اگر انسان شخصا چیزی را نفهمید دلیل بر نبودن ان چیز نیست مثلا فردی که عاطفه ندارد مطمئنا عواطف میان دیگر انسانها را نمی تواند درک کند ولی دلیل نبودن عاطفه نیست) ولی سعی خود را بر این گذاشتم تا علم خود را اضافه کنم تا حداقل به درک این جملات (معجزه بودن قران و دریای علم بودن ان)برسم. تا اینکه خدا توفیق داد و این راه حل را در ذهنم انداخت که روزی دو یا چهار صفحه قران را با ترجمه فارسی بخوانم بار اول که قران را ختم کردم اگر چه اطلاعات دینی ام اضافه شد ولی به این مسئله نرسیدم(معجزه بودن قران و دریای علم بودنش) و چون یکبار قران را خوانده بودم دیگر فکر می کردم که تمام مطالب ان را حفظ هستم تا اینکه برای بار دوم شروع به خواندن قران و معنی ان کردم تا اینکه معجزه ان بر من اشکار شد من ایاتی و مطالبی را این بار می خواندم که انگار بار قبل اصلا در قران نبوده و انگار برخی قسمتهای کتاب عوض شده و اکنون که بار ششم است دارم قران را به فارسی مرور می کنم هنوز هم به مطالبی می رسم که انگار قبلا وجود خارجی نداشته این در حالی است که من کور بودم (کور نه به معنا عرفی ان) و از دیدن ان مفاهیم بدلیل علم کمم غافل بودم یعنی دریای علم موجود بوده و هست به کرم خدائی ولی این ما هستیم که به قدر تشنگی امان از ان جرئه ای می نوشیم و در واقع ظرف وجودی ما کوچک است و هر چه من خود شخصا در این سالها گنجایش خود را بالا برده ام باز هم می بینم که قران تمامی ندارد و هر شخصی به میزان گنجایش وجودی اش از دریای علم یعنی قران بهره مند می شود مثلا پیامبر و مولا علی چون ظرفیتی دریا گونه داشتن بر قران مسلط شدند و نه چیز دیگری.

اما در مورد این جمله که به اندازه انسانها در روی زمین راه برای رسیدن بخدا وجود دارد از نظر من کاملا درست است بدین صورت که دایره ای را فرض کنید که خدا در وسط ان وجود دارد شما برای رسیدن به وسط یک دایره چند شعاع می توانید رسم کنید؟ مطمئنا بی نهایت راه و شعاع وجود دارد که همه مستقیم هستند در واقع عظمت و بزرگی خدا در همین چیزهایش است که محدودیت ندارد و شما میلیونها راه و صراط مستقیم برای رسیدن به او دارید مثلا یکی از از راه جهاد به خدا می رسد یکی با تجارت سالم و خیر رساندن به دیگران و یکی عالم دینی می شود و از این راه به خدا می رسد و ... همه راهها مستقیم است فقط مکان شروع ان فرق می کند ولی هدف همان خداست که در وسط دایره هستی قرار دارد و همه راههای موجود به او ختم می شود . اصلا من شخصا راهی را نمی توانم پیدا کنم که به خدا ختم نشود حتی شیطان که بزرگترین مخالف خدا و دشمن انسانهاست خودش در قران گفته است که بازگشت من بسوی خداست(و از خدا مهلت خواسته) در روز قیامت و راه فراری نیست حال چگونه می شود ما انسانها بتوانیم راهی که مقصدی به جز خدا داشته باشد طی کنیم چون این هستی را خدا اینگونه افریده است که همه چیز و همه کس به او و خواسته او در زمان خلقت ختم می شود.
ارسال پست

بازگشت به “پرسش و پاسخ”