پس از ایده ساخت کعبه جدید این بار پیشنهاد تخریب مسجدالحرام!

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Member
Member
پست: 99
تاریخ عضویت: چهارشنبه 14 آذر 1386, 11:07 pm
سپاس‌های ارسالی: 252 بار
سپاس‌های دریافتی: 125 بار

پس از ایده ساخت کعبه جدید این بار پیشنهاد تخریب مسجدالحرام!

پست توسط حسن2568 »

  مفتی‌ها چه از جان اسلام می‌خواهند؟   از ایده ساخت کعبه جدید این بار پیشنهاد تخریب مسجدالحرام!  متن خبر «القدس العربی»، تأکید شده که بینندگان شبکه ماهواره‌ای «بدایة» که الاحمد این پیشنهاد را از راه آن ارایه داده، جناب شیخ را به ابرهه توصیف کرده و بر این باورند که روح ابرهه پس از چهارده قرن در این شخص حلول کرده است... وی همچنین سینما را ابزار کار منافقین دانسته و گفته باید فرهنگ آن از جهان ناپدید شود و... 
سرویس بین‌الملل ـ «یوسف الاحمد»، روحانی وهابی که عنوان مبلغ دینی را در عربستان سعودی یدک می‌کشد در سخنانی موهن و غیرعقلایی ـ که از سوی بیشتر روزنامه‌های عربی منطقه پوشش داده شد ـ پیشنهاد کرد، برای جلوگیری از اختلاط زن و مرد در مراسم حج و سعی صفا و مروه، مسجدالحرام کاملا تخریب تا این مشکل جهان اسلام حل شود!
به گزارش «تابناک» و به نقل از «القدس‌العربی»، این مفتی مدعی است، این پیشنهاد را بنا بر اساس تعالیم امام جماعت مرحوم مسجدالحرام، شیخ عبدالعزیز عبدالباز، صادر و جهان اسلام را از یک مشکل اساسی رها خواهد کرد.
در متن خبر «القدس العربی» تأکید شده که بینندگان شبکه ماهواره‌ای «بدایة» که الاحمد این پیشنهاد را از طریق آن داده، جناب شیخ را به ابرهه توصیف کرده و بر این باورند روح ابرهه پس از چهارده قرن در این شخص حلول کرده است.
فتواهای دیگر این جناب مفتی هم جالب است؛ او در این فتواها برای نمونه گفته است: باید شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به میلیارد سعودی امیر ولید بن طلال و شبکه «MBC» به مالکیت الولید بن ابراهیم نابود شوند، زیرا خطر این شبکه‌ها از مواد مخدر هم بیشتر است.
وی همچنین سینما را ابزار کار منافقین دانسته و گفته باید فرهنگ آن از جهان ناپدید شود و البته در فتوای معقول دیگری گفته است: ساخت دیوار حایل زیرزمینی در مرز مصر و اسرائیل باید متوقف شود، زیرا بر رنج‌های مردم غزه می‌افزاید.
نکته قابل تأمل این است که در همین باره، چندی پیش نیز یک نویسنده مصری، پیشنهاد عجیب دیگری را مطرح کرده بود؛ «سید القمنی» پیشنهاد داده بود که در صحرای سینا، «کعبه»ای دیگر ساخته تا مسلمانان در همه طول سال به زیارت خانه جدید خدا بروند.
او همچنین گفته بود، زیارت کعبه نباید مختص مسلمانان باشد و همه پیروان ادیان الهی و آیین‌های موجود، می‌توانند برای زیارت به مصر آمده و دولت مصر از راه این توریسم مذهبی، سالیانه حدود سی میلیارد پوند مصری را به خزانه خود وارد کند!
با فزونی گرفتن فتواها و اظهارنظرهای شگفت‌‌انگیز و توهین‌آمیزی از این دست از سوی برخی روحانیون و روشنفکران در جهان عرب، به نظر می‌رسد، این موضوع از سرچشمه‌های دیگری آب خورده و به شکل ظریفی در پی تقدس زدایی و پایین آوردن حساسیت مسلمانان نسبت به مقدساتشان برآمده است.
جالب این که عالمان دینی جهان عرب به جای چاره‌اندیشی برای حل مشکلات و بلایایی که جهان اسلام و کشورهای عربی را فرا گرفته است با چنین سخنان سخیفی، خواسته یا ناخواسته در راه کمک به توطئه علیه مسلمین قرار گرفته‌اند.

[External Link Removed for Guests]


[External Link Removed for Guests]
 
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار مذهبي”