نمازو علت ان

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: دوشنبه 19 مهر 1389, 10:14 am
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

نمازو علت ان

پست توسط 126 »

با سلام
چرا نماز می خوانیم . لطفا جواب سوال را علمی بدهید زیرا جوابهای زیادی اعم از ترس از خدا و ÷پاداش و . . . زیاد شنیدم لطفا جوابی دهید که قانعم کنه
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2503
تاریخ عضویت: جمعه 11 آبان 1386, 3:06 pm
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

Re: نمازو علت ان

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا

سلام علیکم


126 نوشته شده:با سلام
چرا نماز می خوانیم . لطفا جواب سوال را علمی بدهید زیرا جوابهای زیادی اعم از ترس از خدا و ÷پاداش و . . . زیاد شنیدم لطفا جوابی دهید که قانعم کنهمنظورتون از اینکه علمی جواب بدیم چیه ؟ آیه صریح قرآن خواندن نماز رو برای ما واجب کرده دلیل از این روشن تر میخواهید ؟

در ضمن همه چیو از دیدگاه علم بهش باید نگاه کرد ؟ یعنی باید براش دلیل علمی آورد ؟
تصویر
Senior Member
Senior Member
پست: 120
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 16 آبان 1389, 6:29 pm
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

Re: نمازو علت ان

پست توسط soldier young »

ای دوست من اول از تو می پرسم که خدا را و قران او را قبول داری یا نه؟ اگر قبول نداری اولین وظیفه تو ثابت کردن این دو مقوله مهم به خود است و بعد به فروع دین بپرداز و اگر قبول داری خداوند در قران بارها در مورد این فرضه به ما گوشزد کرده است. از جمله سوره بقره ایه 45 که خداوند می فرماید به صبر و نماز از من یاری جویید که این امر در نظر انسانها دشوار است مگر در نظر خداپرستان متواضع.
پس از نظر خدا فردی که دو ویژگی یعنی ایمان و خضوع در مقابل خداوند داشته باشد برایش نماز شیرین است.
خود من شخصا همیشه خود را به خدا بخاطر نعمتهایی که به من داده از جمله ابرو و سلامتی و امنتیت و ... بدهکار می دانم و سعی دارم با اطاعت از دستوراتش از جمله نماز و روزه و انفاق و امانت داری و وفای به عهدو ... که همه در قران از سوی خدا بر ما فرستاده شده تا حدودی جبرای خوبیهایش را بکنم در حالی که خود خدا در سوره نمل و ایه 40 فرمود هر که شکر نعمت حق کند به نفع خویش کرده که خداوند بی نیاز و بخشنده است. پس می بینی حتی این شکر نعمت هم به نفع خود ماست و دلیلی است تا خدا در ان دنیا ان را حجتی کند تا میان نمازگزاران و بی نمازان تفاوتی قایل شود و اجری عظیم به نمازگزاران بدهد.
ارسال پست

بازگشت به “پرسش و پاسخ”