چهارمین دوره مسابقه سراسري وبلاگ‌نويسي «بوي سيب»

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
نمایه کاربر
پست: 178
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 6 آبان 1389, 7:13 am
محل اقامت: ای کاش نجف
سپاس‌های ارسالی: 190 بار
سپاس‌های دریافتی: 385 بار
تماس:

چهارمین دوره مسابقه سراسري وبلاگ‌نويسي «بوي سيب»

پست توسط mamashli110 »

  الله الرحمن  
چهارمین دوره مسابقه سراسري وبلاگ‌نويسي «بوي سيب»

اين خیل عاشقان بلاجوی کربلاست

به حول و قوه‌ي لطف الهي و بعد از برگزاري موفق سه دوره‌ مسابقه‌ي عاشورايي بوي سيب، شبكه سراسري معارف در محرم و صفر 1432 (آذر، دي و بهمن 1389) چهارمین دوره‌ي مسابقه‌ي سراسري وبلاگ‌نويسي بوي سيب را برگزار مي كند.

*

مقدمه:

حسين بن علي عليه‌السلام، مصباح هدايت و سفينه‌ي نجات انسانهاست. هر کس به نداي هل من ناصر ينصرني پاسخ گويد رستگار خواهد شد و عزت دنيا و آخرت را نصيب خواهد برد. حسين عليه‌السلام ابا عبدالله است؛ پدر بندگان خدا. او معلم آزادگي و آزادي است و آزادگان جهان چه مسلمان و چه پيروان ساير اديان در مکتب او درس‌ها آموخته‌اند که آنها را از قيود استکبار و استثمار رهايي داده است. حسين عليه‌السلام حبل متيني است که وحدت آفرين بشريت است. انسجام آفريني است که نه فقط همه‌ي مسلمانان بلکه پیروان همه‌ي اديان را در کانون الهام‌بخش خود مجتمع مي‌كند.

روز واقعه‌ي بزرگ عالم در سال 61 هجري، در ميان اعصار و قرون گذشته تاکنون ماندگار بوده و هست. هر چه که در پرتو فياضش قرار گرفته است، تعالي يافته، ماندگار و اثرگذار گشته است. عاشورا جلوه‌ي عظمت است. تصويري است از گذشته و آينده، عاشورا پيامي بلند و متعالي است که هرگز در تطورات و تحولات روزگار، كم‌رنگ نبوده و نخواهد بود.

اينک در اين روزگار که تعاملات و ارتباطات از ابزارهاي نوين بهره‌مند است، پيام عاشورا روشني بخش و هدايت آفرين انسان ماشيني زمانه ماست. آنجا که اين پيام رفيع و اين محتواي غني عرضه ميشود همه‌ي نحله‌هاي گمراه کننده بي فروغ ميشوند و رنگ مجازشان و نيرنگ کارشان ظاهر مي‌شود. پس بر ماست تا پيام عاشورايي را بيش از پيش گسترده و فراگير عرضه کنيم. پيامي که به شهادت تاريخ، همواره رهايي بخش و هميشه دستگير و نجات دهنده بوده و هست.

*

معرفي طرح:

همان گونه که پيشتر گفته شد، ويژگي پيام عاشورا، قدرت و توانمندي حضور در تمامي صحنه‌ها و بهره‌مندي از همه‌ي ابزارهاي موافق عقل و شرع است. امروز اينترنت به عنوان کانون عرضه‌ي پيام‌هاي گوناگون، می تواند زمینه ساز انتشار پيام عاشورا باشد.

بر این اساس، راديو معارف در راستاي اهداف رسانه‌اي خويش اقدام به برگزاري مسابقه سراسري وبلاگ‌نويسي «بوي سيب» مي‌کند. فرهنگ سازي در ترويج پيام عاشورا و استفاده مطلوب از ابزارهاي ارتباطی در شبکه جهاني اینترنت، از جمله وظايف رسانه‌اي راديو معارف به عنوان فراگيرترين رسانه ديني است. مشارکت کنندگان در این طرح، ضمن ارتقاء و افزايش دانش خويش، موجي از ذكر و نام و ياد اباعبدالله عليه السلام را در فضاي مجازي ايجاد مي‌كنند.

در ايام محرم سال‌هاي گذشته به لطف الهی، سه دوره از مسابقه وبلاگ نویسی بوی سیب برگزار شد و توانست با جذب مجموعا 6000 شرکت کننده از میان جوانان وبلاگ‌نویس، موجی در وبلاگ های حسینی ایجاد کرده و حسینیه ای مجازی برای کاربران اینترنتی فراهم کند.

*

اهداف مسابقه:

ايجاد فرصت تأمل و تدبر پيرامون واقعه‌ي عظيم عاشورا براي نسل جوان

تلاش براي بيان هنرمندانه و امروزي ابعاد واقعه‌ي عاشورا توسط جوانان و براي جوانان

تلاش براي زدودن تحریفات عاشورا از طریق ارائه آثار و منابع معتبر در مورد واقعه عاشورا

تلاش براي تغيير ذائقه‌ي محتوايي و شنيداري جوانان در موضوع عاشورا

بررسي و تحقيق درباره‌ي گرايش و نگاه جوانان به واقعه‌ي عاشورا براي برنامه‌سازي معارفي

*

بخش‌هاي اصلي مسابقه:

وبلاگ: بهترين وبلاگ نوشته‌ي عاشورايي

پادكست: بهترين برنامه‌ي راديويي كوتاه عاشورايي

بلوتوث: بهترين بلوتوث صوتي عاشورايي

گرافيك: طراحي بهترين تصویر زمينه گرافيكي

*

بخش‌هاي جانبي مسابقه:

انتخاب بهترين پايگاه معارفي غيردولتي

 [External Link Removed for Guests] 
پيامبر(ص) به على(ع) فرمود:
«انت منى بمنزلة هارون من موسى الا انه لا نبى بعدى؛ ».
« تو نسبت به من، به منزله هارون از موسى هستى جز اين‌كه بعد از من پيامبرى نيست».
أللَّهُمَّ العَـن صَنَمي قُرَیشٍ وَجِبتَیهَا وَ طاغُـوتَیها وَ إفکَـیها وابنَـتَیهِمَا اللَّذَینِ خالَفا أمرَکَ وَ أنکَرا وَحـیَکَ

تصویر

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “معرفی پايگاه ها”