راه اندازی vsan

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Junior Member
Junior Member
پست: 26
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 13 تیر 1396, 3:53 pm

راه اندازی vsan

پست توسط mahroo456 »

[FONT=BMitra]  اندازی Virtual   [FONT=BMitra] [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]شرکت VMware با معرفی کردن قابلیتی به نام vSAN یا SAN مجازی این امکان را فراهم کرده است که از Local Storage ها یا Local Datastore ها (دیسک های Local سرورهای Esxi) به عنوان یک SAN Storage در شبکه استفاده نمایید. در واقع VSAN یک فناوری Software Defined Storage است که به معنی مستقل بودن از لایه سخت افزار می باشد ، [External Link Removed for Guests] به گونه ای که storage های متعددی بصورت Local در قالب یک مجموعه مدیریت شده فراهم می شود. این قابلیت بصورت مستقیم در داخلHypervisor قرار گرفته است و به صورت ماژول یا قابلیت جدید نیازی به نصب ندارد.    
[FONT=BMitra] تصویر  
[FONT=BMitra]  اندازی SAN   [FONT=BMitra]    
[FONT=BMitra]  سازی    [FONT=BMitra][External Link Removed for Guests] [FONT=tahoma, geneva, sans-serif] از قابلیت های ویژه ای برخوردار است که در زیر به چند مورد از مهمترین آن ها اشاره می کنیم:  
[FONT=BMitra] 
  • [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]Kernel Embedded یا هسته‌ی جاسازی‌شده: 
 
 [FONT=BMitra] [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]به دلیل آنکه Virtual SAN در هسته‌ی vSphere ساخته شده است می تواند مسیر داده‌ی I/O را بهینه‌سازی نماید تا بالاترین میزان عملکرد با کمترین تاثیر بر CPU یا منابع حافظه را داشته باشد.   
[FONT=BMitra] 
  • [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]معماری all-flash یا Hybrid: 
 
 [FONT=BMitra] [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]Virtual SAN را می‌توان در معماری all-flash برای سطوح بسیار بالا و سازگار از عملکرد، و یا با پیکربندی Hybrid، جهت تعدیل عملکرد و هزینه به کار گرفت.   
[FONT=BMitra] 
  • [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]گسترش بی‌وقفه و Granular: 
 
 [FONT=BMitra] [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]ظرفیت ذخیره‌ساز داده‌ی Virtual SAN را می توان بی‌وقفه گسترش داد؛ این عمل با افزودن Host‌ها به یک کلاستر (Scale-out) جهت بسط ظرفیت و عملکرد، و یا با اضافه کردن دیسک‌هایی به یک Host یا به عبارتی Scale-up نمودن جهت افزایش ظرفیت و عملکرد مورد استفاده، انجام می‌شود. (   سازی Virtual SAN )  
[FONT=BMitra]  اندازی FlexPod   
[FONT=BMitra]    [FONT=BMitra]  سیسکو - [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]راهکار FlexPod محصول مشترک ارائه شده توسط شرکت سیسکو و NetApp می باشد. این راهکار متشکل از زیرساخت های مجازی آماده به کار می باشد که از مجموعه راهکارهای مجازی سازی ارائه شده توسط شرکت VmWare و همچنین سیستم عامل های Microsoftو Red Hat نیز پشتیبانی می نماید. (   FlexPod )  
[FONT=BMitra] تصویر  
[FONT=BMitra]    
[FONT=BMitra]    [FONT=BMitra] [External Link Removed for Guests] - [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]اجزاء اصلی FlexPod سیسکو به شرح زیر می باشد:   
[FONT=BMitra] 
  • [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]در بخش پردازش از سرورهای UCS شرکت سیسکو استفاده شده است. 
  • [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]در بخش Switching از سوئیچ های Nexus سیسکو مبتنی بر ارتباطات 10G استفاده شده است. 
  • [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]در بخش ذخیره سازی از تجهیزات Storage شرکت NetApp استفاده شده است. (   FlexPod )
 
 [FONT=BMitra] [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]در FlexPod سیسکو با استفاده از قابلیت Service Profile [External Link Removed for Guests] و اعمال تعییرات بر روی سرورها در کوتاهترین زمان ممکن صورت می گیرد.بدین ترتیب راهکار FlexPod سیسکو با ایجاد سطح بالایی از یکپارچگی، سهولت بیشتری را در پیاده سازی و نگهداری مراکز داده به همراه خواهد داشت. (   FlexPod )  
ارسال پست

بازگشت به “دیگر گفتگو ها”