نظراتی پیرامون لعن علنی

مدیر انجمن: شورای نظارت

قفل شده
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 31 بار
سپاس‌های دریافتی: 25 بار

Re: نظراتی پیرامون لعن علنی

پست توسط ياس من »

noorolanvar نوشته شده:  الله الرحمن  

ُحـَمَّدُ بـْنُ يَحْيَى عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ الْحُسَيْنِ   عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِى نَصْرٍ عَنْ دَاوُدَ بْنِ سـِرْحـَانَ عـَنْ أَبِى عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلی الله علیه و اله: 

إِذَا رَأَيْتُمْ أَهْلَ الرَّيْبِ وَ الْبِدَعِ مِنْ بـَعْدِى [COLOR=darkred]فَأَظْهِرُوا الْبَرَاءَةَ مِنْهُمْ وَ أَكْثِرُوا مِنْ سَبِّهِمْ وَ الْقَوْلَ فِيهِمْ وَ الْوَقِيعَةَ وَ بَاهِتُوهُمْ كـَيـْلَا يـَطـْمـَعـُوا فـِى الْفـَسـَادِ فـِى الْإِسْلَامِ وَ يَحْذَرَهُمُ النَّاسُ وَ لَا يَتَعَلَّمُوا مِنْ بِدَعِهِمْ يَكْتُبِ اللَّهُ لَكُمْ بِذَلِكَ الْحَسَنَاتِ وَ يَرْفَعْ لَكُمْ بِهِ الدَّرَجَاتِ فِى الْآخِرَةِ  
 اصول كافى جلد2 صفحه :375 ( کتاب الایمان و الکفر - باب مجالسه اهل المعاصی )  

: 
  صـادق عـليـه السـلام حـديث شده    فرمود: رسولخدا (صلی الله علیه و اله) فرموده است : 

[COLOR=darkred]هـرگـاه پـس از مـن اهـل ريـب و بـدعـت را   [COLOR=darkred]ديديد بيزارى خود را از آنها آشكار كنيد، و بسيار بـآنـهـا دشـنـام دهـيـد،     آنـه بـد گـوئيـد، و آنـهـا را بـا بـرهـان و دليـل خـفـه كـنـيـد   (   در دل مردم القاء شبهه كنند و) نتوانند بفساد در اسلام طمع كـنـنـد، و    مـردم از آنـهـا دورى كـنند و بدعتهاى آنها را ياد نگيرند، و خداوند    ايـن كـار بـراى شما حسنات بنويسد و درجات بنويسد و درجات شما را در     

ا
تصویرأهلاً وسهلاً ومرحباتصویر
حدیث حدیث حدیث حدیث ................از ثقل اصغر

حالا بشنوید ازثقل اکبر در باره کسانیکه تهمت زنا وفاحشه گری به زنان مؤمنه نسبت دهد................ چه فرموده است؟

ووای به حال کسانی که به همسران رسول الله این سخن ناروا را به زبان جاری سازند ...........چه گفته است ؟

1 - قران ؛ آنها را در دنیا وآخرت مورد لعن قرار می دهد وبه عذاب دردناک ..............

إِنَّ الَّذِينَ يَرْمُونَ الْمُحْصَنَاتِ الْغَافِلَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ لُعِنُوا فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿۲۳﴾

تبصره : حدیث ممکن جعلی باشد یا دارای سند ضعیف ولی قران هرگز چنین حالتی ندارد........

2 - قران به چنین افراد تهمت زن می گوید فاسق وهیچ سخنی از انها نباید پذیرفت

وَالَّذِينَ يَرْمُونَ الْمُحْصَنَاتِ ثُمَّ لَمْ يَأْتُوا بِأَرْبَعَةِ شُهَدَاء فَاجْلِدُوهُمْ ثَمَانِينَ جَلْدَةً وَلَا تَقْبَلُوا لَهُمْ شَهَادَةً أَبَدًا وَأُوْلَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ ﴿۴﴾

3 - خدا به زنان پیامبر می فرماید :

موقعیت شماها با سایر زنان فرق دارد یعنی شأن ومنزلت شما بادیگران متفاوت است

يَا نِسَاء النَّبِيِّ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِّنَ النِّسَاء ...............

اتفاقا قران ؛ به زنان پیامبر درباره فاحشه گری ؛ تهدید و هشدار خاص وشدید لحن داده است

يَا نِسَاء النَّبِيِّ مَن يَأْتِ مِنكُنَّ بِفَاحِشَةٍ مُّبَيِّنَةٍ يُضَاعَفْ لَهَا الْعَذَابُ ضِعْفَيْنِ وَكَانَ ذَلِكَ عَلَى اللَّهِ يَسِيرًا ﴿۳۰﴾

5 - زنان پیامبر موقعیت ارجمندی دارند ؛انان به منزله مادران مؤمنین هستند

النَّبِيُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِينَ مِنْ أَنفُسِهِمْ وَأَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتُهُمْ
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 135 بار

پست توسط عبدالحسین2 »

بسمه تعالی شانه
سلام علیکم

کاربر یاس من ،

1 - مگر نمی گویید ما فتاوای مراجع را قبول نداریم ؟ پس چرا از ذکر این فتاوا خودداری می کنید ؟! گفته شد به عنوان مثال نظر آیت الله خویی را بیاورید ...چکار کردید ؟ ما همچنان منتظریم . آنچه در خصوص ما گفته اید دروغ شماست .

2 - قرآن زنان پیامبر را از فاحشه نهی کرده است ، اما آیا نهی قرآن به معنای عدم ارتکاب آنان است ؟! آیا میزان سواد شما اینقدر است ؟ قرآن همه مردم را از گناهان نیز نهی نموده است . پس یعنی تمام مردم معصومند ؟
در خود آیه شریفه نیز عبارت مومنات آمده که بر عایشه صدق نمی کند . ضمن اینکه آیه مذکور درباره تهمت زناست ، نه حقیقت زنا که در خصوص عایشه ثابت است .

دوستانی که تصور می کنند کاربر یاس من اعتقادی به " بی بی بودن عایشه و صدیقه بودن و ترضی بر او " ندارد سخت در خطا می باشند . اینکه ایشان از جایی نقل کرده ( از وبلاگ یک عمری ) صحیح است ، اما چنانچه نظر خود انسان چنین نباشد یا استناد به نقل می کند ، یا آن قسمت را که با نظر او همخوانی ندارد حذف می نماید ، یا توضیح و تعلیقی اضافه می کند که من این قسمت را قبول ندارم و صرفا نقل کرده ام .
مضحک اینجاست که این کاربر تصور می کرد مکارم شیرازی چنان نظری دارد ! صرف نظر از اینکه مکارم این نظر را دارد یا ندارد ، روشن است که آن قسمت در سخنان مکارم نبوده و مشخص شد که این کاربر حتی متن را هم نمی خواند و صرفا کپی پیست می کند . سپاس خدای را که مخالفان شعائر را چنین قرار داده است .
Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

سلام

متاسفانه شرایط مناظره و بحث اصلاً رعایت نشده و در پست های کاربر یاس من مکرر شاهد توهین و عکسهای بی مورد و متلک و بی احترامی بودم.

این تاپیک قفل میشود و برخی از پستها نیز به مرور حذف میشوند بخاطر اینکه در شان سایت اعتقادات نیستند.

لطفا در مورد این موضوع تاپیک دیگری هم باز نکنید.

مناظره با خانم یاس من تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
قفل شده

بازگشت به “دیگر گفتگو ها”